Arnavutköy Köpek Oteli

Köpek Eğitmeni

4 Kasım 2016 yazan admin

Arnavutköy Köpek Oteli

Köpekler insanlar için önemli bir yere sahiptirler. Köpekler yaşamın bir mucizesidir. Onlara saygı ve eğitim vermek bizim bir sorumluluğumuzdur. Köpekler saygıya muhtaç hayvanlardır. Köpekler sayesinde birçok insan mutlu olur ve onlarla birlikte zaman geçirmekten hoşnut olurlar. İnsanlar gibi köpeklerde önemli bir bakıma ve yemeğe ihtiyaç duyar köpeklere mama yoksa bile bir tavuk suyuyla beraber hazırladığınız ekmekler oların doymasında etkili olacaktır Bir felsefeci olan plan tan bir sözünde ‘ köpeklerin ruh hali tam bir filozof ruh halidir’ demiştir. İnsanlar köpeklere bazen ihtiyaç duyabiliyorlar. Bazı köpekler var ki kendini kanıtlamıştır ve av vb gibi konularda kendilerle eğitim görmüştür. Bazı köpekler var ki sahibine itaat eden türleri vardır. Her köpeğin bakıma ihtiyacı vardır. Her bakımdan sonrada köpeğin düzenli olarak eğitilmesi gerekmektedir. Her köpek küçük yaşsa sosyalleşmelidir eğer büyüdüğünde sosyal yaşama adapte olamasa daha sonraki yıllarda sorun yaşar. Köpeklerin türlerine ırklarına ve cinslerine göre sevecen enerji dolu ve mutlu olmaları gerekir. Köpekler eğitimlerine göre polis koruma veya bekçi köpekleri olabilirler. Köpeklerin bakımda en etkili şey tırnak kulak ve tüy bakımı etkilidir. Her köpek iklim şartlarına göre tüy döker bazı köpekler ise tüy dökme oranı oldukça azdır. Köpeklerden bahsettiğimize göre bakalım köpeklerin daha ne kadar özelliği var.

Köpekler Rüya görür mü?

Köpeklerde insanlar gibi şüphesiz rüya görür. Çünkü insanlar gibi köpeklerinde bir beyni vardır. Fakat beyni olmalarına rağmen düşünemezler. İnsanlar köpekleri rüya cihazı adı verilen yani rüya gördüklerinde beynindeki değişikliklerden rüya gördüğünü gösterin bu cihazlara köpekleri bağladıklarında REM denilen hızlı göz hareketi sayesinde köpeklerinde rüya gördükleri anlaşılmıştır. Aslında köpeğinizin rüya görüp görmediğini sizde bulabilirsiniz. Köpeğiniz uyurken onu dikkatlice izlediğinizde köpeğinizin kuyruğunu kulağını ve değişik hareketlere yaptığında ve gerektiğinde havlamaları ve iniltilerini duyduğunuzda ve gördüğünüzde köpeğinizin rüya görüp görmediğini test edebilirsiniz. Aslında köpekler hariç tüm memeli hayvanlarda rüya görme olayı test edilir. Fakat memeli hayvan olmalarına rağmen yunus balıklarının rüya görmedikleri saptanmıştır. Araştırmalar göre yavru köpeklerin yetişkin köpeklere göre daha fazla rüya gördüğü saptanmıştır. Aslında bunun için yavru köpekleri inceleyebiliriz yavru köpekler gün boyunca çok fazla uyuduğundan yavru köpeklerin daha fazla rüya gördüğü gözlemlenmiştir. Yetişkin köpeklerde fazla uyumadıkları için fazla rüya görmezler yani yavru köpekler için sık sık rüya görme olayı daha yatkındır. Köpeklerin düşünmediği olmamalarına rağmen hafıza kuvvetleri fazlasıyla daha kuvvetlidir.

Geçmişte olan olayları insanlar kadarda olmasa da hatırlayabilirler. Köpekler hafıza kadar bir çok hareketi hatırlayabilir. Uyku halindeyken köpekler geçmişte yaşadığı olayları görebilir ve bu sayede hafızaları daha yüksek olur. Köpekler rüya görürken çok iyi koku alırlar bu sayede koku algıları daha yetişkin olmasına sebep olur.

Köpekler Ot yer Mi?

Köpekler tabi ki de ot yer fakat neden? Bu soruya şöyle cevap verelim köpekler midelerinde bir rahatsızlık geçirdiklerinde ot yerler bunun nedeni ise bağırsak kurtlarıdır. Bağırsak kurtlarından kurtulabilmek için köpekler ot yerler. Köpekler selülozu sindiremezle eğer yanlışlıkla selüloz yemişler ise otlar sayesinde selülozu vücutlarından dışarı atabilirler. Köpeklerde birde karın ağrısı veya karınları şiştiğinde ot yerler bunun nedeni ise sadece ağrıdan başka bir şey değildir.

Köpek Oteli

Sokak köpekleri ve pet köpekler için yapılmış artık oteller bulunmaktadır bunlardan biri ise Arnavut köpek otelidir. Bu otellerde köpeğinize verilecek eğitim köpeğinizin egzersizleri köpeğinizin tırnak kulak ve tüy bakımı yapılmaktadır. Bu oteller köpekler için seçilmiş kaftan desek daha doğru olur. Bu gibi yerlerde köpeğiniz rahat edecektir.

Hause Of İstanbul

Yorumlar (0)

siz ne düşünüyorsunuz?

Editörün Seçimi

Kapat !