Acıbadem Köpek Pansiyonu

Yoğun iş tempolarında, iş seyahatlerinde, toplantılarda ve tatile çıkarken köpeklerinizi gönül rahatlığı ile bırakabileceğiniz, eğitimleri, beslenmeleri ve temel ihtiyaçlarının karşılanabileceği bir yer arıyorsanız Acıbadem Köpek Pansiyonu gözünüzü arkada bırakmadan gönül rahatlığı ile minik dostlarınıza yokluğunuzu aratmamaktadır. Tatile çıktığınızda ya da bir iş seyahatinde bulunduğunuzda minik dostunuzdan ayrılırken size bakan üzgün bakışları eğer gözünüzün önünden gitmiyorsa Acıbadem Köpek Pansiyonu ile köpekleriniz emin ellerde.

  Çeşitli nedenlerle yokluğunuzda tatil, iş seyahati, yoğun iş temposu vb gibi durumlarda köpeklerinizin huzursuz olmaması için eğitimleri, beslenmeleri ve sosyalleşmeleri için gerekli plan ve program dahilinde bakımları yapılmaktadır. Köpekleriniz için ev ortamında huzurlu olmaları tesis edilerek sizinde gönül rahatlığı ile işlerinizin ya da tatilinizin keyfini çıkarmanıza yardımcı olunuyor.

Elbette ki köpekler sahiplerinden ayrılmak istemez. Huzur bulduğu, sevgi ve şefkat gördüğü yerden ayrılmak istemez. Kafes içine konulan köpekler strese girerek kafesten çıkmak ister ve özgüvenini kaybederler. Bu nedenle köpeklerinizin bakımları ve eğitimleri empati yapılarak ele alınmakta köpekleriniz için huzurlu bir ev ortamı hazırlanmaktadır.

Acıbadem köpek pansiyonunda emanet olarak bıraktığınız köpekleriniz için çeşitli eğitimler verilmektedir. Bunlardan bir tanesi ev içi uyum ve sosyalleşme eğitimidir. Bu eğitim ile koymuş olduğunuz kuralları köpeğinizin benimsemesi ve sözünüzden dışarı çıkmaması içindir. Bu eğitim aynı zamanda köpeğinizin dışarıda nasıl davranması gerektiğini öğretecektir. Sosyalleşme eğitimleri köpeğinizin sizinle birlikte sorunsuz yaşamasını sağlayacak en temel eğitimdir. Bu eğitim temel itaat eğitiminin de temelini oluşturacaktır. Bu eğitimi alan köpekler temel itaat eğitimlerinde zorlanmayacak algıda seçicilik özellikleri gelişecektir.

Acıbadem Köpek Pansiyonu

Acıbadem Köpek Pansiyonu

Bir başka eğitim ise iç mekan tuvalet eğitimidir. Ev içi tuvalet eğitimi köpekleriniz için çiş pedi veya gazete ile uygulanarak yapılan eğitim yöntemidir. Elbette bu eğitimlerin belli bir periyodik şekilde yapılması gerekmektedir. Zamanla ve kontrolleriniz ile bu eğitimlerin faydalı olduğunu göreceksiniz.

Bir diğer eğitim yöntemi de temel itaat eğitimidir. İtaat eğitimi adından da anlaşılacağı gibi köpeğinizin yapmasını istediklerinizin ya da yapmasını istemedikleriniz konusunda size olan uyumu ve itaatidir. Temel itaat eğitimi tüm diğer eğitimlerin de temelini oluşturmaktadır. Bu eğitimi başarılı bir şekilde tamamlayamayan köpekler diğer eğitimlerde de başarılı olamazlar. Bu nedenle her şeyden önce temel itaat eğitimini tamamlamak gerekmektedir. Bu eğitimin temel amacı köpeğinizin algısının açılarak sizinle olan iletişiminin daha anlaşılır ve sağlıklı olmasını sağlamaktır. Temel itaat eğitimi sevk kayışı ile yapılan bir eğitim sistemidir. Sevk kayışı ile köpeğiniz sizin kontrolünüzde olduğunu bilmekte ve sizin komutlarınızı yerine getirmektedir. Otoritenin ve kontrolün sizde olduğunu benimsemektedir. Genel anlamda köpekler ev ortamında sahibinin sözünü dinlemede zorluk çıkarmazken dışarı çıkıldığında söz dinlemez hale gelmektedirler. İşte temel itaat eğitimi ev içindeki uyumun dışarıda da olmasını sağlayan bir eğitim sistemidir.

  Bir diğer itaat eğitimi ise ileri itaat eğitimidir. Bu eğitimde köpeğiniz serbest bir şekilde sizin vereceğiniz komutları yerine getirecektir. İleri itaat eğitimi temel itaat eğitiminden sonra uygulanacak bir eğitim sistemidir. İleri itaat eğitim sisteminde sevk kayışı olmadan sadece elleriniz ile vereceğiniz komutlar ile köpeğinizin size itaat etmesini sağlıyorsunuz. Köpeklerin ileri itaat eğitimlerinde başarılı olabilmesi için temel itaat eğitimlerinden başarı ile geçmesi gerekmektedir. Çünkü ileri itaat eğitim sistemi ile köpekleriniz temel itaat eğitiminde öğrendiklerini serbest bir şekilde yapması istenecektir. Bu eğitimde sadece elleriniz ile yapacağınız beden dili ile köpeğinize bekle, yat, otur, kalk ve yat komutları öğretilmektedir.

Son olarak koruma eğitimleri verilmektedir. Özellikle bekçi köpek ırkındaki köpeklere verilebilen bir eğitimdir. Bu eğitim ile köpeğinizin bir alanı koruması öğretilmektedir. Ancak bu eğitimin tam ve anlaşılır bir şekilde verilebilmesi için köpeğinizin temel itaat eğitimini başarılı bir şekilde tamamlaması gerekmektedir. Bu eğitimler sayesinde köpeğiniz istediğiniz noktaya gelecektir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Acıbadem Köpek Pansiyonu