Alman Kurdu Eğitimi Fiyatları

Alman kurdu cinsi köpek güçlü ve dengeli bir köpek ırkıdır. Tüy renkleri Siyah ve kahverengi renkte olabilmektedir. Burun renkleri her daim siyah renktedir. Alman kurdu köpeklerin vücut yapıları dikdörtgenimsi bir yapıya sahiptir. Kemikleri oldukça sağlam ve çok güçlüdür. Alman kurdu köpeklerinin kafası vücut ölçüleri ile her zaman orantılıdır bir şekildedir. Diş ve çene yapıları çok güçlü yaratılmıştır. Alman kurdu köpeklerinin Kulak yapıları Dik ve öne doğru durmaktadır. Sadece yavru alman kurtlarının kulakları kıvrık şekilde olmaktadır. Gözleri çok canlı ve etrafa her zaman çok dikkatli bakmaktadır. Alman kurdu köpeklerinin arka ve ön bacakları kaslı bir yapıya sahiptir. Patileri sert şekildedir. Tüy yapıları farklılık göstermektedir. uzun ya da kısa bir şekilde tüyleri olabilmektedir.

Alman Kurdu Köpek Cinsinin Özellik Nelerdir?

Alman Kurdu Eğitimi Fiyatları

Alman Kurdu köpek cinsleri çoğunlukla görev köpeği olarak kullanılmakta ve korku duygusu olmayan son derece dikkatli bir köpek cinsidir. Alman kurdu köpek cinsi cesaretli ve neşelidir ve sahibine itaatkar bir köpektir. Eğitimi çok kolay olan bir köpek cinsidir. Öğrenmeyi çok heveslidirler. Sahiplerine karşı son derece sadık bir köpek ırkıdır.

Alman kurdu köpek cinsi kendilerine güvenleri çok fazladır ve bunu dış görünüş olarak da belli etmektedirler fakat etrafa korku salan gözlerle değil son derece zeki bakışlarla bakmaktadırlar. Sahiplerine karşı çok düşkündürler ve sahipleri ile zaman geçirmeyi çok severler. Sevmedikleri şeylere karşı ise alman kurtları son derece soğuk ve dikkatli olurlar. Alman kurdu köpek cinsi tek başlarına kalmayı sevmezler devamlı ilgilenilmeyi ister. Alman kurdu köpek cinsinin son derece korumacı duyguları bulunmaktadır. Küçük yaşlardan başlanarak düzenli ve iyi bir eğitim alması lazımdır. Diğer hayvanlarla olan ilişkisi yavru iken beraber vakit geçirmelerine bağlıdır. Küçük yaşlardan itibaren sosyalleştirmesi hem hayvanlara karşı hem de insanlara karşı iyi geçinmesini sağlamaktadır. Yanlış eğitim sonucunda saldırganlık belirtileri göstere bilir ama bu tamamen eğitilmesine bağlıdır. Kötü bir eğitim almamış Alman kurdu cinsi köpeği güvenilir bir köpek ırkıdır. Sağlık sorunları olarak Alman kurtlarının kalça sorunu çok fazla yaşanmaktadır..

Alman Kurdu Köpek Cinsinin Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Alman kurdu köpek cinsleri yeteri kadar egzersiz yaptırılıp enerjilerini üstlerinden atmaları sağlandıkları taktirde evde beslenmeye uygun köpek cinslerindendir. Alman kurtları çok fazla hareket etmekten hoşlanmaktadırlar. bu yüzden bol bol yürüyüşe ve egzersize ihtiyaç duymaktadırlar. Alman kurdu köpek cinsinin tam olarak mutlu olması daha çok yaşam alanı buldukları geniş bahçelerde yaşamalıdırlar.

Alman kurdu köpek cinsi az miktarda devamlı tüy dökebilen bir köpek ırkıdır. Tüy dökme mevsimlerinde oldukça yoğun bir şekilde tüylerini dökmektedirler. Alman kurdu köpek cinsi eğer evde besleniyor ise tüy dökme sorununa karı fırçalama ile bu sorunu minimum düzeye indirebilirsiniz. Alman kurt köpeğini yılda en fazla 1 defa yıkanılması uygun görülmektedir.

Alman Kurdu Eğitimi Fiyatları

Alman kurdu köpeklerinin doğumdan itibaren 3 haftadan 3 aya kadar sosyalleşme süreci içine girerler. Bu süreçten sonra Alman Kurdu Köpekleri insanlara ve diğer hayvanlara karşı alışması daha zor olmaktadır.. Alman kurdu köpeklerinin karakterleri 18 aylık olduğunda tam anlamı ile oturur. Bu dönem içerisinde kötü anılar yaşayan Alman kurdu köpekleri, istenmeyen agresif davranışlar gösterebilirler sahibine ve başka kişilere karşı zarar verecek hareketler yapabilir. Bu sebepten dolayı Alman Kurdu köpek cinsi eğitimi verilecek köpekler, küçük yaşlarda eğitilmeye başlanmalıdır. Alman Kurdu eğitimi fiyatları yaşlarına ve alacakları eğitime göre farklılık göstermektedir.

 

 

etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Alman Kurdu Eğitimi Fiyatları