Alman Kurdu Fiyatları

Bir diğer adı da Alman Çoban Köpeği olan Alman Kurdu ırkının geçmişine bakacak olursak M.Ö. 700-600’lü yıllarda Yunanistan’da varlığını kanıtlayan verilere rastlanmaktadır. M.Ö. 400’lü yıllarda ise Hollanda, Fransa, Romanya ve Avusturya gibi ülkelerde de bu ırka ait kanıtlara rastlanmaktadır. Çiftliklerde çoban köpeği olarak görev yapmaya başlayan Alman Kurtları günümüzde birçok alanda kullanılan ve dünyada herkesçe bilinen bir ırk olmaktadır. Aşırı zeki ve itaatkâr bir köpek ırkı olan Alman Kurtları Almanya tarafından 1. ve 2. Dünya Savaşlarında en çok kullanılan bir ırktır. 1.Dünya savaşında telefon kablosu çekme, mektup getirip götürme, Bir koruma gibi görevlerde kullanılmıştır.

Alman Kurt Köpekleri yetenek bakımından birçok köpek ırkından daha üstün yeteneklere sahiptir. Bu nedenle dünya üzerinde üreticiler tarafından üretilen en çok köpek ırkı olma özelliğini de taşımaktadır. Bir diğer özelliği ise köpekler için çok zor ve uzun bir eğitim türü olan K9 eğitiminde en başarılı köpek ırkı gerek zekâsı, gerek güçlü vücudu gerekse itaatkâr karakteri gibi özellikleri nedeniyle Alman Kurt Köpekleridir.

Dünya üzerindeki köpek ırklarına baktığımızda Alman Kurtları üretim ve besleme konusunda birçok ırkın üstünde yer almaktadır. Gerek iş amaçlı olsun gerek evlerde olsun en çok tercih edilen köpek ırkları arasındadır. En çok tercih edilme nedenleri ise çok güçlü, çevik, güçlü kas yapısına sahip, dikkatli, hayat dolu ve sevecen olmalarıdır. Ön ve Arka bacakları birbiri ile uyum içinde hareket etmektedir. Sahip olduğu kürk yapısı ile her türlü iklim koşullarında bakılabilmektedir. Boyları genellikle 55-65 cm. arasında olmaktadır. Alman Kurtları ilk bakışta çok uysal hayvanlar olarak görülse de aslında öyle değildir.

Alman Kurdu Fiyatları

Alman Kurdu Fiyatları

Gerektiği zaman bir Alman Köpeği çok saldırgan olabilmektedir. Ancak sahibine ve yaşadığı ailesine kesinlikle hiç bir zarar vermez. Alman Kurtlarında rastlanan en büyük hastalıkları ise kalça dışplazması olarak adlandırılan kalça çıkığı hastalığıdır. Kalça çıkığı hastalığı irsi olabilmekte ve bu nedenle de kalça çıkığı olan köpekler çiftleştirilip üretilmemektedir. Alman Köpeği alırken de ilk bakılması ve kontrol edilmesi gereken hastalık da budur. Alacağınız köpeği almadan önce bir veterinere götürüp bir film çektirerek kalça çıkığı olup olmadığını çok kısa bir sürede kolayca öğrenebilirsiniz.

Dünya üzerinde en çok üretilen ve en çok tercih edilen bir köpek ırkı olan Alman Kurdu Fiyatları da doğal olarak değişiklik göstermektedir. Bir Alan Kurdu satın almak istediğinizde dikkat etmeniz gereken hususlar; kulakların kesik veya yatık olmaması, renginin beyaz olmaması, kuyruğunun kesik olmaması, burun renginin siyah olması ve çenesinin üsten kapanıyor olmasıdır. Bunun dışında satın almadan hareketlerinde de bir takım hususları göz önünde bulundurmak gerekir. Bunlardan en önemlisi koşarken sırtı yatay kalmalı, sallanmamalı ve kamburlaşmamalıdır. Sırtındaki çıkıntılar ve göğsündeki çöküntüler de kontrol edilmesi gereken bir diğer konudur. Eğer bu özelliklere dikkat ederek bir Alman Kurdu almaya kalkarsanız bulabileceğiniz en uygun Alman Kurdu Fiyatları 600-1.000 TL arasında değişebilmektedir.

Tabi bu fiyatın üstünde olan Alman Kurdu Fiyatları da bulunmaktadır. Alacağınız Alman Kurdunun atalarını araştırıp daha safkan ve daha iyi özelliklerde bir Alman Kurdu bulursanız ödeyeceğiniz fiyat da artacaktır. 600 TL’nin altındaki Alman Kurtlarını ise çok tercih etmemek gerekir. Bu fiyatın altında satılan bu ırktaki köpekler saf Alman Kurdu ırkı olmayabilir. Bu nedenle Alman Kurdu almadan önce iyi bir araştırma yapmak gerekir ve fazla da ucuza kaçmamak gerekir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Alman Kurdu Fiyatları