Alman Yavru Kurt Köpekleri

Günümüzde favori olan ve köpek severlerin en çok ilgisini çekmekte olan alman yavrukurt köpekleri, Almanya kökenli köpek ırkındandır. Türkçe değeri geldiğinde kurt köpeği olarak adlandırılmaktadır. Büyük, atletik ve çevik olduğu kadar akıllı olması, doğru ve aynı zamanda uygun yetiştirildiğinde bu köpeği muhteşemle bir aile veya koruma, köpeği olarak veya iş köpeğine dönüştürülebilmektedir. Alman kurtları genel olarak ikiye ayrılmaktadır; iş köpekleri ve şov köpekleri olarak adlandırılan iki farklı versiyonu bulunmaktadır. İş köpeği olarak üretilmekte olan alman kurt köpekleri daha yüksek bir kalçaya yapı itibariyle genel olarak uzun bacaklara sahiptirler.

Diğer bir alman kurdu köpek türü olan Show kurt köpekleri için üretilmekte olan köpekler ise genellikle alçak bir kalça, çok gösterişli bir posta ve adaleli bir vücuda sahiptirler. Alman kurt köpekleri oldukça hassas mideye sahip oldukları için özel olarak hazırlanan diyet ile veya içeresinde tür olarak fazla çeşit olmayan besinlerle ve aynı zamanda köpeğin yiyeceği besinlere karşı alerjisinin bulunmadığı mamalar ile beslenmesi gerekmektedir. Alman kurt köpekleri genel olarak dünyada en çok tercih edilmekte olan köpek ırkları arasında yer almaktadır. Alman yavrukurt köpekleri ideal boyları dişi kurtlar için 57,5 cm, erkek kurtlar için ise 62,5 cm civarlarındadır. Genel olarak bu köpek ırklarında boy orantısı olarak 2,5 cm’ye kadar sapma köpek severler tarafından ve köpek satanlar tarafından olağan karşılanmaktadır.

Alman Yavru Kurt Köpekleri

Alman Yavru Kurt Köpekleri

Ağırlıkları ise dişi kurt köpekleri için 22-32, erkek kurt köpekleri için ise 35-40 kilogram aralarında değişmektedir. Bu köpek ırkının yüz hatları sert görünmektedir. Alın yapısı kubbe şekline benzemektedir. Burun yapıları oldukça uzundur. Burun mantarları ise renk olarak siyah renktedir. Bu köpek ırkının genel olarak Çene yapıları güçlü olduğundan, keskin diş yapılarına sahiptirler. Gözleri genel olarak orta büyüklükte olmaklar beraber göz renkleri de genellikle kahverengindedir. Bu köpek ırkı oldukça neşeli görünmekte ve genellikle kendilerinden emin görünüşe sahiptirler. Kulak yapıları ise genel olarak geniş ve dik bir görünüşe sahip olmakla birlikte önde ve kulakları birbirine paralel görünümündedir.

Alman yavrukurt köpekleri oldukça hareketli ve genel olarak aktif bir yapıya sahiptirler. Alman yavrukurt ırkına sahip köpekler eğitilmeyi çok sevmektedirler ve eğitim aşığıdırlar. Bu köpek ırkına sahip köpekler genel olarak verilen görevleri gönüllü olarak yapmaktadırlar. Oldukça vefalı olan bu köpek ırkları sahiplerine karşı da oldukça bağlı ve hoşgörülüdürler. Bu köpek ırkının sosyalleştirilmesi çeşitli oyunlar oynatılması ve yeri geldiğinde de farklı köpeklerle birlikte kaynaştırılması gerekmektedir. Çünkü bu köpek ırkları sosyalleştirilmediği taktirde saldırganlaşabilmektedirler. Genel olarak alman yavrukurt köpekleri doğduklarından itibaren yaşam ömürleri 12 yıl civarında sürmektedir. Alman yavrukurt köpekleri sayesinde siz köpek severlerde her geçen gün köpeklere ilginizi artırabilir ve içinizde ki hayvan sevgisini bu köpek ırklarından satın alarak gerçekleştirebilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Alman Yavru Kurt Köpekleri