American Bulldog Satılık Yavru

Amerikan Bulldog ırkı köpekler güçlü bir çeneye ve kaslı bir görüntüye sahiptirler. Çok yükseğe sıçrayabilmektedirler ve sakin bir yapıya sahiptirler. Irk güçlü bir yapıya sahiptir ve tehlikeli bir görüntüsü vardır. Ancak saldırgan davranışlar göstermezler. Özellikle çocuklara karşı çok içten ve sevecen davranabilen bir ırktır. Sadık, sevecen ve koruma iç güdüsüyle hareket edebilen bir ırktır. Eğitimlerde çok başarılıdır ve çok küçük yaşta rahatlıkla eğitilebilmektedirler. Diğer köpeklere ve yabancılara karşı koruma iç güdüsüyle saldırgan hareketler de bulunabilirler ve sinirli olabilmektedirler. Ailesiyle birlikte çok güzel zaman geçirmekte ve oyun oynamayı çok sevmektedirler.

American Bulldog Satılık Yavru almak isteyen kişiler öncelikle bahçeli evde yaşamaları daha çok önerilmektedir. Ancak yeteri kadar dolaştırıldığı ve dışarı çıkarıldığı taktirde apartman dairesinde yetiştirilebilirler. Irk eğitimleri ve oyunları sevmesine rağmen çok ağır egzersizlere ihtiyaç duymazlar ve veterinerler tarafından da önerilmez.

English Bulldoglar ataları olarak bilinmektedir. Irkın genleriyle oynanmış ve iri, sert bir yapıya sahip olan American Bulldoglar üretilmiştir. Üretilen ırk daha hızlıdır ve daha uzun bacaklara sahiptir. Irk daha çok avcılık ve koruma amacıyla çok fazla kullanılmaktadır. Aynı zaman da dayanıklılığı, zekası ve koruyucu özelliklerinden dolayı bekçilikte ve ayı, sincap, domuz gibi güçlü hayvanların avlanılmasında çok fazla kullanılmaktadır. Çok tehlikeli ve saldırgan bir görünüşe sahip olsalar da, American Bulldoglar sahiplerini ve kendilerini tehlikede hissetmedikleri sürece saldırgan bir eğilim gösterme yanlısı değillerdir.

American Bulldog Satılık Yavru

American Bulldog Satılık Yavru

American Bulldog Satılık Yavru almak isteyen kişilerin öncelikle kolay bir bakımı olduğunu bilmeleri gerekmektedir. Irkın çok sık yıkanmasına gerek yoktur. Kısa ve sert tüylere sahip olduğu için bir tel fırça veya tarak yardımıyla fırçalanması yeterli olacaktır. Irk özellikle iç güdüsel olarak çok güçlüdür ve sahiplerini koruyabileceği için tüm özelliklere sahiptir. Çok güçlü bir çene yapısına ve cesarete sahiptirler ve çok vahşi hayvanlarla dahi dövüşebilmektedirler.

American Bulldog Satılık Yavru almaya karar veren kişiler öncelikle ırkın anne ve babasını yerinde görmeli, sonra bir karar vermesi gerekmektedir. Türün özellikle diş yapısı çok önemlidir. Özellikle genetik bir hastalık olan ters makas diş çene yapısına dikkat edilmesi gerekmektedir. Çene ve diş yapısındaki bu problem öncelikle kendisini rahatsız etmektedir. Bacak yapılarının ise birbirine paralel durması gerekmektedir. İri ırk bir köpek türü olduğu için kemik yapısında bazı bozuklukların olma oranı yükseltir.

Bazı Bulldoglarda gözlerinde şaşılık gibi problemlere de rastlanabilmektedir. Gözlerinin şaşı olması genetik bir durumdur ve yavrulara da geçebilmektedir. Görülen bir diğer rahatsızlık ise tüm büyük ırklarda görülebilen kalça displazisi problemidir. Bu konuda yapılabilecek tek şey gelişimine ve beslenmesine dikkat etmeniz gerekmektedir. Özellikle gelişimi sırasında çok fazla kaygan zeminlerde dolaşmamasına, merdiven çıkmamasına ve düşmemesine dikkat etmeniz gerekmektedir.

Amerikaca Bulldogların en belirgin özellikleri saldırgan bir yapıya sahip olmamaları ve çocuklar ile çok iyi anlaşıyor olmalarıdır. Ancak ailesinin tehlikede olduğunu düşündüğünde saldırgan ve sinirli olmaktadır. Bu özelliklere dikkat etmeniz ve anne, babasının bu özellikleri karşıladığına bakmanız gerekmektedir. Bu nedenle köpeği yerinde görmeniz en uygunudur ancak böyle bir şansınız yoksa alacağınız yerden yavru köpeğin ve annesinin, babasının videolarını göndermesini isteyebilirsiniz.

Bununla birlikte American Bulldog Satılık Yavru almaya karar verdiğiniz taktirde alacağınız yavrunun ve anne, babasının üretime uygun olduğunu belgeleyen veteriner raporlarını isteyebilirsiniz. Bu aşamada köpeklerin kayıtlı köpekler olması önem taşımaktadır. İsterseniz güvendiğiniz bir veterinere gösterebilirsiniz. Bu şekilde kararsız kalmaz ve çok daha doğru bir karar vermiş olursunuz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

American Bulldog Satılık Yavru