American Cocker Satılık Yavru

Köpek sahibi olmak gün geçtikçe artan bir durum konumuna geldi. Çoğu kişinin de müstakil evde ya da apartmanda yaşaması da, bu durumun popüler olmasına sebep oldu. Bakımı da kolay olan köpeklerin bu denli çok tercih edilmesinin sebebi de budur. American Cockerlar bakımı en kolay köpekler biridir. Çok fazla tüye sahip olsalar da normal derece tüy dökmektedirler. Genellikle kahverengi olan bu cins köpeklerin pet shop’larda, internet sitelerinde çok fazla satıldığını görmekteyiz. American Cocker Satılık Yavru fiyatları yaklaşık 600 liradan başlamaktadır. Fakat iyi bir araştırma ile 400 – 500 liraya da bulunabilmektedir. En yüksek fiyat olan 800 lira ise sadece çok az bulunan siyah renkli American Cocker’lar içindir. Kuyruklarını sürekli sallamalarıyla bilinen bu köpekler ayrıca çok yüksek bir duyma yetisine sahiptir. Çok büyük kulakları olan bu cins köpekler yerleri koklarken kulakları yere sürter ve tüm kokuyu kulaklarında toplarlar. Bu özelliği sayesinde muhteşem bir av sürme özelliğine sahiptir. American Cocker’ların bu kadar fazla tercih edilmesinin de bir sebebi budur.

Bu köpeklerin geçmişi İngiltere’ye dayanmaktadır. 1800’lü yıllarda İngiltere’den Amerika’ya getirilen bu cins köpeğin Amerika’ya getirilmeden önce çok daha tüylü olduğu bilinmektedir. Fakat Amerika’nın hava şartlarından dolayı tüyleri dökülmüştür ve günümüzdeki hallerini almıştır. Tüyleri döküldükten sonra görünümünde büyük farklar oluştuğundan dolayı ismine American Cocker denilmiştir. Eğer siz de American Cocker Satılık Yavru arıyorsanız şunları bilmeniz gerekmektedir. American Cocker’lar oldukça sakin bir yapıya sahip olmalarının yanında oyuna düşkün olmalarıyla bilinmektedir. Neredeyse oyundan başka hiçbir şeyi düşünmeyen bu cins köpekler sahiplerine de oldukça düşkündürler. Bunların yanında çok güçlü avcı yeteneklerine sahip olduğu için 1800’lü yılların İngiltere’sinde Askeri Ordu tarafından bir dönem kullanılmış bir köpektir.

American Cocker Satılık Yavru

American Cocker Satılık Yavru

Gezmeyi çok fazla sevmelerinin yanında eğer siz de American Cocker Satılık Yavru sahibi olmak istiyorsanız onu günde en az 1 buçuk, 2 saat gezdirmeniz gerekecektir. Günümüzde tarçın renginin oldukça yaygın olduğu Cocker’ların hiçbir saldırganlıkları yoktur. Diğer cins köpeklerle de arasının çok iyi olması sebebiyle yabancı insanlarla da çok iyi anlaşır. Günlük orta derecede egzersiz ihtiyacı duyan bu hayvanların enerji düzeyleri çok yüksektir. Öğrenmeye çok ilgisi olan bu cins eğer küçük yaşlarda eğitimlerine başlanırsa tuvalet eğitimi dahil birçok şeyi çok kısa sürede öğrenecektir.

İnsanların günümüzde çok fazla American Cocker Satılık Yavru araması sebebiyle birçok internet sitelerinde bu köpeklerin satışı başlamıştır. Ağırlıkları ise ortalama olarak şöyledir.

Yetişkin bir Erkek American Cocker 10,5 – 13 kilogram arasında, yetişkin bir dişin ise 10 – 12 kilogram arasında değiştiği bilinmektedir. Erkeklerin boyu biraz daha uzundur. Ortalama olarak 38 cm olan bir erkeğin boyu, dişide 36 cm olarak değişim göstermektedir. Yaşam ömürlerinin ise 12 – 15 yıl arası değiştiği bilinen bu cinsin çok fazla tercih edilmesinin sebebi aslında tamamen dost canlıları olmalarıdır. Bu akıllı köpekler genelde neşeli bir tavır sergilemelerinin yanında avda da çok başarılıdırlar.

Boyutları küçük olduğu için çalıların altından kolayca geçebilen bu tür genellikle kuş avlarında kullanılmaktadır. Yüksek bir itaat seviyesine sahip olan bu canlıların birçok köpek yarışmalarında da birinci geldiği bilinmektedir. Ayrıca yapılan köpek gösterilerinin çoğunda American Cocker kullanılmaktadır. Unutmamanız gereken bir şey vardır eğer American Cocker Satılık Yavru satın alacaksanız onların ayda en az 1 kez banyo yapması gerektiğini unutmayınız. Koruma özelliği çok fazla olmayan bu hayvanlar genellikle ılıman iklimlerde yaşamayı sevmektedir. Çok yaşlanmış türlerinde bazı hastalıklar görülür bunlar ; deri hastalıkları, katarakt olabilir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • müjgan incegül
  6 yıl önce

  lütfen iletişim bilgisi verin

  yorum beğen
  • admin
   6 yıl önce

   Adress

   Hause Of Istanbul
   Adres: Büyük Bakkalköy Mahallesi. Kaçkar Sokak No: 18 Maltepe / istanbul

   7/24 Bilgi Hattı:
   Mobil: +9 0530 777 70 70

   yorum beğen

Sıradaki içerik:

American Cocker Satılık Yavru