Arnavutköy Köpek Eğitimi

Arnavutköy İstanbul’un Avrupa yakasında yer alan bir ilçesidir. Eyüp, Başak şehir, Esen yurt, Çatalca ve Büyükçekmece ile komşudur. Kuzeyden Karadeniz’e kıyısı bulunmaktadır. İlçe ismini ise bu bölgede yaşayan bir Arnavut köylüden almıştır. Burada yaşayan Arnavut bir köylü bulunmaktadır ve bu bölgeden gelip geçen yol güzergâhını kullanan kişiler buraya Arnavut’un köyü demişlerdir zamanla bu değişerek Arnavutköy adını almıştır. Arnavutköy’de köpek eğitim merkezleri bulunmaktadır, bu merkezlerde köpek eğitimi gerçekleştirilmekte olup köpeğinizin bazı davranışları öğrenebilmesi sağlanmaktadır. Sizin köpeğinizle aranızdaki iletişim ve algı durumunu sağlıklı bir şekilde oturtabilmeniz için yardımcı olunmaktadır.

Köpek Eğitiminde Neler Önemlidir?

Köpek eğitiminde; köpeğin yaşı, ırkı, karakteri önemlidir. Farklı ırktan köpekler farklı özelliklere sahip olmaktadır ve farklı davranışlar sergilemektedirler. Bu nedenle ırkına ve yapısına göre bir eğitim verilmelidir. Köpeğe eğitim verilirken onun anlayabileceği bir dille anlaşma sağlanmalı ve beklentilerinizi gerçekleştirmesini istemelisiniz. Eğer köpekte olumsuz davranışlar varsa sahibi ile karşılıklı görüşme sonucunda bu olumsuzlukların temeli tespit edilmeli, sahibinden kaynaklanan olumsuz davranışlar varsa birlikte düzeltme yoluna gidilmelidir.

Köpek eğitiminde sert davranışlar ve kaba kuvvet kesinlikle kullanılmamalıdır. Köpek eğitiminde arada bir dostluk bağı kurulması önemlidir. Köpek doğduğu andan itibaren beslenmeyi ve savunmayı öğrenir, birlikte yaşadığı diğer köpeklerle sosyalleşmeyi öğrenir. Sosyalleşen bir köpek pozitif yaşamayı öğrenir ve pozitif bir yaşam sürer. Köpeği eğitirken ödül – ceza yöntemi çok işe yaramaktadır, olumlu bir davranış sonucunda ödüllendirilen veya olumsuz davranış dolayısıyla engellenen bir köpek doğru ve yanlış ayırımını yapar ve eğitim yolunda ilerleme kaydetmiş olur.

Arnavutköy Köpek Eğitimi İle Temel İtaat Eğitimi

Bu eğitim günlük yaşamı sürdürebilmek için kullanılan talimatlar ve komutlar bütünüdür. Temel itaat eğitimi tasmalı olarak verilmektedir, bu eğitimde köpekten istenen sadece köpeğin sahibini dinlemesi değil, kalabalık alanlarda da yapması gereken davranışları öğrenmesidir. Yabancı kişilere karşı nasıl davranacağını öğrenmesi sağlanır. Eğitime başlama dönemi 6 – 9 ay arasındadır, verilen komutlar gel – git, otur – kalk, evet – hayır, takip et, bekle gibi temel komutlardır. Temel eğitimi tamamlamış bir köpek ileri düzeydeki eğitimleri almaya hazırlanmış olur. Temel itaat eğitimini almayan köpek ise diğer itaat eğitimlerini öğrenemez.

İleri İtaat Eğitimi

İleri itaat eğitimi, temel itaat eğitimini tamamlamış olan köpekler için verilen daha ileri düzeyde bir eğitimdir. Bu eğitimde köpek tasmasız olarak sizin yanınızda yürümeyi öğrenmiş olur. Sizin ayak hareketlerinize göre yanınızada yürür, sizin bakışlarınıza göre hareket eder. Siz hızlandığınızda hızlanır, yavaşladığınızda yavaşlar veya oturması gerektiğinde oturur. Verdiğiniz komutları çok kolay bir şekilde algılayabilir ve uygulayabilir.

Arnavutköy Köpek Eğitimi

Arnavutköy Köpek Eğitimi merkezinde eğitimi uzman kişiler vermektedir. Köpeğinizin yaşına ve karakterine uygun en ideal eğitim tespit edilir ve uygulamaya konulur. Köpeğinizin komutları algılama seviyesine göre bir noktadan başlanır ve en kısa sürede ilerleme kaydedilecek şekilde bir eğitim verilir. Sizin de fikirleriniz alınarak neler yapılmasını istiyorsanız o doğrultuda bir çizgi çizilir ve eğitime başlanır. Arnavutköy köpek eğitiminde konusunda en iyi olmak için çalışmalar ve araştırmalar yapılmaktadır ve gelişme kaydedilmektedir.

Bu merkezde itaat eğitimleri verilmesinin yanı sıra tuvalet eğitimi de verilmektedir. Tuvalet eğitimi bir köpek için en önemli eğitimdir. Tuvalet eğitimini kazandırmak zordur ve bu eğitimi almamış bir köpek ile yaşamak çok zordur. Eğitim almamış bir köpek önüne gelen yere tuvaletini yapacak ve bu sizin için oldukça zor durumlar yaratacaktır. Özellikle evde bakılan köpekler için bu eğitim şarttır. Evin hijyeni ve temizliği açısından tuvaletini yapması gereken yere yapan bir köpek daha sevimli olacaktır. Aksi takdirde koku ve hastalıklar peşinizi bırakmaz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Arnavutköy Köpek Eğitimi