Ataşehir Köpek Oteli

Köpekler sadık hayvanlardır. Dünyada köpekler dışında birçok hayvan bulunmaktadır. Hayvanlar doğanın bir mucizesidir. Hayvanlar dışında bir çok canlı çeşidi de vardır. Hayvanlar yetiştirme bölümünde göre ikiye ayrılır. Vahşi hayvanlar ve evcil hayvanlar. Vahşi hayvanlar genellikle saldırgan hayvanlardır. Evcil hayvanlar ise kedi kuş ve köpek gibi uysal hayvanlardır. Bu konumuzda köpeklerden bahsedeceğiz.

Ataşehir Köpek Oteli

Köpekler kendini kanıtlamış ve birçok alanda başarı elde etmişlerdir. Özellikle av köpekli çok iyi eğitilmişler ve içgüdüleri gereği işlerini başarılı bir şekilde yapmaktadırlar. Köpekler sahiplerine itaat konusunda uysal ve sadık havyalardır.. sokak köpekleri hariç diğer petshoplarda alınan köpekler genellikle eğitim almış köpekleridir. Bu tür köpekler nazik atik ve eğlence dolu köpeklerdir.Evde veya bahçede beslediğiniz köpekleri günlük ve ya haftalık egzersiz yaptırmalısınız aksi halde köpeğiniz enerjisini atamaz. Av köpekleri ve sinirli köpekler hariç diğerleri çok havlamazlar. Köpekler küçükken sosyalleşmeleri gerekmektedir. Köpekler kendileri eğer sosyal olmazlarsa yaşları ilerledikçe hırçın olabilirler. Eğer bir köpek alırsanız bu sizin için hem eğlenceli hem de zahmetli bir iş olacaktır. Köpeklerin düzenli olarak bakıma ihtiyaç duyarlar. Köpeklerin düzenli olarak tür, tırnak ve kulak bakımları yaptırılmalıdır. Köpeğin tüy yapısına göre de fırça alınmalıdır. Köpekler cinslerine ve huylarına göre koruma aile pet ve aile köpekleri olabilirler. Köpekler iklim koşullarına tüy bırakırlar. Köpeklerden bu kadar bahsettiğimize göre köpeklerde detaya inelim.

Ataşehir Köpek Oteli

Viktoryen Bulldog

Bu köpek türü oldukça iri kemikli ve büyük cüssesiyle gözlere çarpıyor. Suratınızda kızgın ve sert bir ifade taşır. Kafa taşı da büyük olan bu köpeğin kafası oldukça ilgi çekicidir. Burun yapısı kafatasına göre orta büyüklüktedir. Burun delikleri oldukça geniştir. Yanak kısımları arkaya doğru genişlik kazanır. Çenesi de oldukça büyük olan bu köpeklerin dişleri de bir o kadar büyüktür. Ön ve arka bacakları çok güçlü ve kaslı yapıdadır. Kürkü kısa ve çok tüylü değildir. Bu köpek türleri görüntü açısından büyük ve tehdit edici bir özelliği olsa da çok nazik ve kibar köpeklerdir. Ailesine karşı güvenilir ve sadık köpeklerdir. Özellikle sahibiyle çok iyi geçini çocuklara karşı önemli bir sevgisi vardır yabancılara karşı serttir. Bu köpek türü tam bir insan köpeğidir. Mutlu olabilmesi için bakıma değil insan sevgisine ihtiyaç duyar. Aynı zamanda çok uyumlu bir köpektir. Diğer köpeklere ve hayvanlara karşı çok kibardır. Uyurken ve normalde çok horlayabilir ve salyası akabilir. Bu cinsin tüyleri oldukça kısa olduğundan bakımı da bir o kadar kolaydır. Haftada bir veya iki defa bakmak ve fırçalamak ona yetecektir. Boyun altında oluşan derisini ıslak bir bezle sinmelidir iklim koşullarında orta derecede tüy döker. Bu köpek türü oldukça büyük bir yapıya sahiptirler.

Köpek Bakımı

Düzenli olarak egzersiz yapmaları gerekmektedir. Aksi takdirde kas yapamazlar. Yürümeyi çok severler sizinle birlikte kilometrelerce yürüyebilir. Bu köpek türü apartman hayatı için uygun köpekleridir. Fakat evde bakmak istiyorsanız bakabilirsiniz hiçbir sıkıntı çekmesiniz. E içi fazla hareketli köpekler oldukları söylenemez sakin köpeklerdir. Eşyalara zarar vermeyen köpeklerdir kızdıklarında sadece biraz huysuzlanırlar. Evinizin yanında bir bahçe var ise bu köpek türü için çok iyi olur.

Köpek Oteli bazı insanlar köpeklerin daha iyi yaşayabilmeleri için onlara oteller yapmışlardır. Bu otellerden biri Ataşehir Köpek Oteli. Bu otel köpeklerin muazzam bir yerdir. Köpekler için önemli bir yer olan bu otel köpeğinizin bütün tırnak kulak ve tüy bakımını yapıyor. Her köpek için parkurlar sayesinde köpeğiniz hem eğlenerek hem de egzersizini yapıyor. Köpeklere organik mama da veriliyor.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Ataşehir Köpek Oteli