Avrupa Yakası Köpek Eğitimi

Hause Of İstanbul
 

İstanbul’un en hareketli olan bölgesi Avrupa yakasıdır ve birçok insanların bulunduğu kadar, köpeklerde çok fazla bulunmaktadır. Bazıları sokak köpekleri, bazıları ise evde yaşayan evcil hayvanlardır. Avrupa yakasında köpeklerinizin eğitimlerini üstlenen ve size yardımcı olabilecek, köpeklere eğitim verebilen birçok köpek eğitim merkezleri bulunmaktadır. Avrupa yakası köpek eğitimi özel uzmanlar tarafından verilmektedir ve eğitim sırasında sizinde yanlarında bulunmalarını isterler. Köpek eğitim merkezlerinde, köpeklerin öğrenmesi gerektiği birçok şeyler öğretilmektedir. İnsanların verdiği komutlar öğretilir ve köpeklerin uysal olmaları sağlanır. İstanbul biliyorsunuz ki Türkiye’nin en büyük şehri olarak kabul edilir ve aynı zamanda ise Türkiye’nin eski başkentidir. Burada yaşayan köpeklerin sayısı, gerçekten bilinmemekle beraber, bazı köpekler kayıtlı olup diğerleri ise maalesef kayıt dışı, sokaklarda yaşayan ve ölen köpekler olarak bilinirler. İstanbul’da bulunan bütün köpeklere eğitim vermek gerçekten çok güç, fakat veterinerlerde, köpek eğitim merkezlerinde, köpek çiftliklerinde ve köpek otelleri veya pansiyonlarında, gerektiği taktirde köpeklere gerekli olan bütün eğitimler verilmektedir.

Köpeklere eğitim verebilmeniz için sizin onlara ve onların size alışması gerekiyor. Aksi taktirde köpeklerin eğitim almaları gerçekten çok zor olmaktadır. Onların eğitmenlere ve size alışmaları gerekiyor ki, eğitim merkezinde eğitimlerini alırken, onları dinlesinler ama sizede alışmaları gerekiyor ki, evde siz onlara komutlar verirken, sizede alışsınlar. Köpeklerin uysallaşması gerçekten çok zordur ve uzun zaman alabiliyor, bu yüzden genel olarak köpek sahibi olmak isteyenlere, yavru köpek almaları tavsiye edilir. Yavru köpek alındığı zaman, sonuçta sahibine alışacak ve onlara eğitim vermek ve söz geçirmek çok daha kolay olacaktır. Avrupa yakası köpek eğitimi merkezine gittiğinizde, köpeğinize eğitim vermek konusunda yardımcı olacak kişiler mutlaka köpeği ne zaman aldığınızı soracaklardır. Yavruyken mi aldınız yoksa, yetişkin olduktan sonra mı. Ona görede eğitmenler köpeklere nasıl eğitim vereceklerini planlarlar.

Avrupa yakası köpek eğitimi kurumlarında köpeklere eğitim verenler, tamamen bu iş için eğitim almış kişiler olup sadece bu işte çalışmaktalar. Yeni teknikler buldukça farklı köpekler üzerinde deneyler yaparak, köpeklerin yeni teknikleri sevip sevmeyeceklerini kontrol ederler. Yeni ödüllendirme ve cezalandırma sistemi bulmaya çalışırlar ki köpekler çok fazla incinmesin, çünkü biliyorsunuz ki köpekler çok hassas hayvanlardır ve onları çok fazla incitirseniz veya zarar verirseniz, sizin sözünüzü dinlemeyecek bir hale gelirler ve size tamamen küsebiliyorlar. Sahiplerine küsen birçok köpeklerle karşılaşabiliyoruz ve bu tür insanlar, köpeklerle acaba nasıl tekrar barışabilirim diye eğitim merkezlerine başvurabiliyorlar. Köpekler küstükten sonra, onları geri dönmeleri veya sahiplerine alışmaları zaman alabiliyor. Bu sebeple bu dönemde çok sabırlı olmak gerekiyor.

Köpeğin tekrardan size alışması için ona zaman vermeniz lazım. Onun size tekrardan güvenmesi gerekiyor ve ona zarar vermeyeceğinizi anlaması gerekiyor. Bu kesinlikle zaman alabilir ve bazen sabırsız bir hale gelebilirsiniz, fakat siz ne kadar çok sabırsız olursanız, o kadar çok köpekler sizden daha fazla uzaklaşacaklardır ve onların tekrardan size yakınlaşması ve güvenmesi daha zor bir hale gelecektir. Bunun olmaması için sabır çok önemli, fakat şunu onlara hissettirmeniz gerekiyor. Onlar size ne kadar küsseler bile, onları çok sevdiğinizi ve değer verdiğinizi göstermeniz lazım. Bu şekilde ancak yavaş yavaş tekrardan onların size alışmasını sağlayabilirsiniz. Köpek bakmak ve onlara sahip olmak kolay değil. İstemeyerek kötülükler yapabiliyorsunuz ve bunun olmaması için çabalamanız gerekiyor, çünkü köpekler gerçekten aniden duygusallaşabiliyorlar. Köpeklerin duygularını anında anlamak kolay değil ve bunu yapabilmek için onları çok iyi tanımanız gerekiyor. Zaten onları tanıdığınızda, huyunu ve karakterini öğreneceğinizden, onları nelerin inciteceğini bilirsiniz, bu yüzden onları incitecek şekilde davranmazsınız.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Avrupa Yakası Köpek Eğitimi