Bağcılar Köpek Eğitim Çiftliği

Köpekler ve yaşadığı çevreye olan uyumları;

Yaşadığı çevreye uyum sağlamak isteyen bazı köpeklere özel olarak bir takım açılmış ve faaliyete geçmiş kurumlar vardır. Bu merkezlerde köpeklerin dış çevreye olan uyumu ve kontrolü sağlanmaya çalışırken aynı zamanda eğitimleri verilmektedir. Bu eğitimler onların hem beslenme hem de fizyolojik gelişimlerinde etkin rol oynadığı için gelişim evrelerini sorunsuz ve kontrollü şekilde atlatmaları sağlanacaktır. Alışkanlık sorunu yaşayan bazı yavru köpekler için bu tür aktif olarak çalışan kuruluşlar gereklidir. Yavru iken gelişimi ve uyum kontrolü sağlanan köpeklerin diğer evrelerdeki dönemleri daha sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürmesine sebep olduğu görülecektir.

Bağcılar Köpek Eğitim Çiftliği

Aldığı küçük yaştaki eğitimleri ile yaşadıkları çevreye uyumu rahatlayacaktır. Sadece yaşadığı çevre değil, bulunduğu her ortam içinde bazı ihtiyaç ve alışkanlıklarını giderebilecek seviyeye geldiği görülecektir. Örneğin; tuvalet ihtiyacının giderilmesi ve ortama uyumluluk sağlama. Bunun için 3 – 6 ay arasındaki yavru köpekler için Bağcılar köpek eğitim çiftliğinin uygulamalı programları tavsiye edilmektedir.

Bağcılar Köpek Eğitim Çiftliği Hakkında;

 • 3 – 6 ay arasındaki yavru köpeklerin eğitimi için kurulmuş bir eğitim çiftliğidir.
 • Temel itaat eğitimleri uygulanmaktadır. ( kalk, otur, gel, bekle, dur, yat, git, koş vb. )
 • İleri itaat eğitimleri her Türk ırkta uygulanmamaktadır.
 • Komut işlemlerine karşı tepkisiz kalma oranını azaltma eğitimleri.
 • Köpek sahipleri ile birlikte iletişime geçilerek yapılan danışmanlık etkinlikleri.
 • Köpeklerin aldığı eğitimdeki haftalık değişim çizelgesinin uygulanması.
 • Çiftlik içerisindeki eğitim alanları ile köpeklerin aktiflik ve enerji kontrolünün ölçülmesinin gerçekleştirilmesi.
 • Sağlıklı eğitim öğretim alanları ile bütün eğitimler verilmektedir.
 • Temel itaat eğitim programını geçen köpekler için yetişkinlik dönemindeki eğitimleri de alabilirler.
 • Modern tesisleri ile köpeklerin barınmasını ve pansiyon şeklinde belli sürelerde kalması da sağlanabilmektedir.
 • Sadece köpekler için değil sahiplerine özel etkinliklerde mevcuttur. Köpekleri eğitim sırasındayken onlar içinde çiftlik içerisinde etkinlikler uygulanmaktadır.
 • Köpek ile sahibi arasında danışmanlık yapan köpek eğitmenleri , aradaki bağı kuvvetlendirmek için eğitim esnasında köpek sahiplerinden de yardım istemektedir. Böylece göz önünde güvenilir bir eğitim uygulaması gerçekleşecektir.
 • Yavru köpeklerin eğitimi için geliştirilmiş programların yanında onların ev ortamında ve ev dışında gerçekleştirecekleri davranışlar da öğretilmektedir.
 • Tuvalet eğitimleri köpeklerin yavru yaşta öğretilmesi gereken bir eylemdir. Bu yüzden yavru köpeklere verilen tuvalet eğitimi onların yaşadıkları ev ortamında ya da başka bir ortamda sıkıntı yaşamadan tuvaletlerini uygun bir şekilde yaptıkları görülecektir.
 • Kaliteli ve güvenilir bakımı ve eğitimi ile köpeklerin ve sahiplerinin tercih ettiği çiftlik haline gelmiştir.
 • Eğitimin yanı sıra çalışan köpek sahipleri için belli zamanlarda köpeklerinin konaklamasını sağlayacak imkanlar sağlanmıştır.
 • Günlük besin ihtiyaçlarının karşılanması köpeklerin içinde bulundukları duruma göre değişiklik gösterecektir. Her köpek her besin türünü tüketemeyeceği için, sahiplerine verilen besin listesi ile sevdikleri besin ve içeceklerin tablosu çıkarılacaktır.

Köpek Eğitimi

Bağcılar köpek eğitim çiftliğine yapılacak aramalar sonucu köpeklerin sorunu paylaşılmalıdır. Sorunlara göre eğitim uygulamalarının başlanıp başlanmayacağı belirlenir. Eğitime ihtiyaç duyulan köpeklere özel olarak köpek eğitmenleri gönderilmektedir. Ev ortamında köpeklerin karakter analizini yaparak bir liste oluşturulur. Bu liste sonucunda besin planı, eğitim uygulamaları ve komut şekilleri belirlenecektir. Kaç seansta köpeklerin eğitimlerinin tamamlanacağı tahmin edilebilmektedir.

Çiftlik eğitimi boyunca verilen eğitimlerin garantisini sağlamak için sözleşme yapılmaktadır. Bu sözleşme güvenlik ve sağlıklarının korunması içindir.Köpek sahiplerinin bir nevi hayvanlarını çiftliğe emanet etmelerine dairdir.Böylece sahiplerinde güvenini kazanmış olurlar. İletişim adresi olarak resmi internet sitesi üzerindeki iletişim adreslerinden yaralanılabilir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Bağcılar Köpek Eğitim Çiftliği