Bağcılar Köpek Eğitimi

Hayvanların en dost canlısı olanı ve en rahat eğitim görebileni köpeklerdir. İnsanların ve doğanın köpeklere çok ihtiyacı vardır. Onlar ilgi, sevgi gördükçe ilginin sahibine çok kolay bağlanır. Köpekler ister saldırgan olsun ister suskun olsun her şekilde eğitim alabilirler. Köpeklerin insanları koruduğunu, bekçilik yaptığını, yeri geldiğinde kaybolan kişileri bile bulduğunu hepimiz biliyoruz. Peki, bu köpekleri bu kadar mükemmel yapan nedir? Bu sorunun cevabı hiç de uzakta değil. Yurdun dört bir yanında kurulan ve hızla kuruluşları devam eden köpek eğitimleri merkezleri sayesinde, köpekler bizleri beraber yaşanabilir bir hayata kavuşturuyor. Bu önem taşıyan merkezlerden birisi de İstanbul’un Avrupa Yakası’ndaki Bağcılar ilçesinde yer almaktadır.

Bağcılar Köpek Eğitimi

İstanbul’un en büyük ilçesi olan Bağcılar, kalabalık nüfusuyla dikkatleri çeker. Bu kalabalık nüfus sayesinde ilçe merkezinde bulunan köpek eğitim kurumu çok büyük ilgi görmektedir. İlçede köpek besleyen kişi sayısının çok olması da bu köpek eğitim kurumun yayılımını büyük oranda artırmaktadır.

Bağcılar köpek eğitimi; programlaştırılan eğitimleri, köpeklere arkadaşça yaklaşmaları ve daha birçok etken sayesinde müşterilerinin memnuniyetini sağlamaktadır. Köpekler de insanlar gibi sevgiye muhtaç insanlardır. Bundan dolayı kurumdaki eğitimciler köpeklere dostça yaklaşmakta ve eğlenceli ortam oluşturarak köpeklerin moralini en üst seviyede tutmaktadır. Bu tutum sayesinde köpekler verilen eğitimlere daha hızlı ve daha başarılı bir şekilde cevap vermektedir. Köpekler bakıcısının, sahibinin veya eğitimcinin psikolojisinden çok kolay etkilenebilen hassas yapılı hayvanlardır. Bundan dolayı köpek sahiplerinin ya da eğitimcilerinin onlara psikolojisini olabildiğince ya hissettirmemeleri gerekir ya da o günlerde köpeklerinden uzak durmalıdır. Köpeklerin hisleri çok kuvvetli olduğundan dolayı hissettirmemek büyük beceri gerektirir. Olumsuz psikolojiden etkilenen bu köpekler eğitim süreçlerinde gerileme bile yaşayabilirler.

Bağcılar’daki köpekler için açılan köpek eğitim merkezleri alanında uzmanlaşmış kişileri çalıştırmaktadır. Aynı zamanda köpek eğiticilerin; sadece alanında uzman olması değil, uzmanlıkla beraber köpek eğitim konusunda tecrübe sahibi olmaları da kurumun daha iyi ilerleyişini sağlamaktadır. Burada görev yapan köpek eğiticileri her cins köpek hakkında bilgi sahibi olan eğiticilerdir.

Köpek Bakımı

Eğitim görmek üzere köpek eğitimi merkezinde bulunan köpeklerin ırkına, sahibine, cinsine, davranışına bakılarak kötü anlamda hiçbir ayrım yapılmamaktadır. Uzman köpek eğiticileri tarafından köpeklerin davranışlarına göre iyi anlamda ayrım yapılmaktadır. Bu iyi ayrım; köpeklere fayda sağlamakla beraber onların nasıl bir tutum içerisinde eğitim görmeleri gerektiği planlanmaktadır. Yine ayrım açısından iyi bir tutum olan davranışlar arasında; köpek türlerine göre farklı eğitim ortamları oluşturmak da yer almaktadır.

Bağcılar Köpek Eğitimi

Bağcılar ilçesindeki köpeklerin eğitilmek amacıyla kurulduğu köpek eğitim merkezlerinde köpeklere tuvaletini nereye ne şekilde yapacağı eğitimi, sahibine nasıl sadık olacağı, nasıl sosyalleşeceği ve nasıl saldırganlığından kurtulacağı gibi eğitimler, köpeklerin dilinden verilir. Köpekleri eğiten eğitimciler, ilgilendikleri köpeğin dilinden anlayarak onlarla kolay ve etkili bir iletişim kurar. Saldıran köpekler için; eğiticilerin eğitim programı işleyiş şeklini katılaştırarak ve daha fazla disiplin içerisinde eğitim ortamı hazırlayarak ilerlenir. Köpek eğitim merkezi personelleri getirilen köpeklerin yaşlarının küçük oldukça daha rahat etkileşim sağlanabileceğini ve köpeğin daha rahat ortama ayak uydurduğunu düşünmektedir. İsteğe göre özel eğitim de verilebilen bu köpek eğitim merkezinde köpekler hem çok güvende hem de çok mutlu görünmektedir.

  Köpeği olan kişilerin daha erken eğiticilerin ellerine teslim etmelerinde büyük fayda görülmektedir. İstanbul’un Bağcılar semtinde köpek besleyenler için köpek eğitim merkezi çok büyük nem taşıyan bir fırsattır. Köpeğinin kendisine daha sadık olmasını ve köpeği ile daha etkili bir iletişim sağlamak isteyenler için köpek eğitim merkezleri kaçınılmazdır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Bağcılar Köpek Eğitimi