Bahçelievler Köpek Pansiyonu

Bahçelievler Köpek Pansiyonu

Köpek sahibi olmanın sahibine getirdiği birçok sorumluluk vardır. Evcil hayvanın hem fiziksel hem psikolojik sağlığı en önemli sorumluluktur. Çünkü köpeğin beslenmesi ve ona sağlanan yaşam alanı doğrudan sağlığı ile ilişkilidir.

Köpek Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Köpeğin yaşam alanının doğru seçilmesi önemlidir. Küçük bir evde de olsa ona ait bir alan sağlanmalıdır. Yemeğini yiyebileceği, uyuyabileceği ve oyun oynayabileceği bir alanda olması köpeğin psikolojik sağlığı için önemlidir. Köpeğin beslenmesi diğer önemli bir etkendir. Köpeklerin yaşlarına, ırklarına, cinsiyetlerine ve kilolarına göre farklı beslenme önerileri bulunmaktadır. İhtiyaçları olan vitamin, mineral, protein içeren besin maddelerinin dengeli şekilde verilmesi önemlidir. Seçilen mamanın tazeliği, içeriği, ambalajı ve son kullanım tarihlerine dikkat edilmelidir.

Ayrıca yemek kaplarının temizliği, verilen suyun taze ve temiz olmasına önem gösterilmelidir. Tüm bunların yanında köpeğin beslenme saatleri de önemlidir. Irkına, cinsiyetine ve yaşına uygun bir beslenme programı tercih edilmelidir. Bu program için veteriner hekimlerden destek alınması önerilmektedir. Köpeğin temizliğinde dikkat edilmesi gereken en önemli konu tüyleri ve patileridir. Köpeklerin ter bezleri olmadığından hareketlilik nedeniyle ya da sıcakta terleme ve kötü koku yayma sorunları bulunmamaktadır. Bahçeli bir evde yaşıyorsa, eve girişlerinde patilerinin nemli bir bezle silinmesi yeterli olmaktadır.

Bahçelievler Köpek Pansiyonu

Köpeklerin yağlı bir tabakadan oluşan derilerinin sağlığı için yıkanmaları önerilmemektedir. Tüylerinin kirlenmesi durumunda kuru ya da nemli bezle silinmesi önerilmektedir. Köpekler insanlarla iletişim kurabilen, duyguları olabilen evcil hayvanlardır. Bu nedenle insanlar gibi ilgiye ve sosyalleşmeye ihtiyaç duyarlar. Sahipleriyle oyun oynamayı severler. Köpeğin sağlığı için sık sık yeşil alanlarda yürüyüş yaptırmak veya koşturmak iyi gelecektir. Diğer köpeklerle iletişim kurmaları da sosyalleşmeleri için önemlidir.

Köpek Pansiyonlarının Önemi

Çalışanların yaz döneminde senelik izinlerini kullanarak evden uzun süre uzaklaşmaları nedeniyle köpeğin bakımı ile ilgilenecek birilerine ihtiyaç duyarlar. Kimi zaman yakın akraba, kimi zaman komşuya emanet edilir. Ancak köpeğin bakımı olması gereken standartların altında kalır. Köpeklerin tüm bakımını üstlenecek, beslenmesi ya da sosyal aktiviteleriyle ilgilenecek bir arayış sebebiyle Köpek Pansiyonları yaygınlaşmıştır. Bu pansiyonlar, köpekler için uygun koşulların sağlandığı, çalışanların köpek bakımlarıyla ilgili yeterli bilgiye sahip olduğu ve geçici süreyle köpeklerin sorumluğunu alan mekânlardır.

Türkiye’nin birçok yerinde bulunan pansiyonlarda köpeklere evdeki bakımlarından daha kaliteli bir bakım sunulabilmektedir. Köpeklerin günlük beslenmeleri, onların sağlığına uygun şekilde ayarlanıp, planlı şekilde verilmektedir. Üstelik bu pansiyonlarda köpekler için uygun yeşil alanlarda oyun oynamalarının yanı sıra diğer köpeklerle sosyalleşmeleri de sağlanmaktadır. Pansiyonlarda çalışan kalifiye elemanlar, öncelikle hayvan sever kimliklerinin yanında, eğitimli ve bilgili olmalarıyla da, köpeklerin bırakılmasında güven teşkil etmektedir.

Psikolojik açıdan rahatsızlığı olan köpeklerin, pansiyonda konaklamaları süresince sorunlarının azaltılması yönünde de çalışmalar yapılmaktadır. Aynı zamanda köpek pansiyonlarında köpeklerin eğitilmesi de sağlanmaktadır. Kalma süresine göre ayarlanan eğitim programlarında köpeğin iletişim kurma yeteneği, belirli temel komutlara vereceği tepkiler de öğretilmektedir. Köpek sahiplerinin pansiyon tercihleri genellikle oturdukları muhite yakın olmasıyla ilişkilidir. Bahçelievler köpek pansiyonu bu bölgede yaşayan köpek sahipleri için uygun bir tercihtir.

Pansiyon köpeğin tüm sorumluluğunu üstlenerek, onların tamamen doğal koşullarda bulunmasını sağlamaktadır. Köpeklerin beslenmelerini sahiplerinin verdiği öğün saatleri ve miktarlarına uygun şekilde yapmaktadır. Çalışanların sevgi ve şefkat desteği ile sahiplerini aratmayacak şekilde ilgi gösterilmektedir. Bu pansiyonda her köpek için ayrı kulübeler bulunmaktadır ve sahiplerinin isteği ile açık alanlarda diğer misafir köpeklerle iletişim kurmaları sağlanmaktadır. Ek hizmetlerin de sunulduğu pansiyonda günlük ihtiyaçları dışında köpek eğitimi ve temizliği isteğe bağlı tutulmaktadır.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Bahçelievler Köpek Pansiyonu