Bahçelievler Köpek Pansiyonu

Türkiye’de artık birçok şehirde köpek pansiyonları mevcuttur ve sürekli kendilerini geliştirmektedirler. Özellikle İstanbul’da bu pansiyonların sayısı bir hayli fazladır. Bahçelievler Köpek Pansiyonu İstanbul şeklinde araştırma yapılarak, Bahçelievler’deki köpek pansiyonlarının bilgilerine rahat bir şekilde ulaşılabilir. Köpek pansiyonu seçilirken, köpekleri seven ve işini bilinçli olarak yapan işletmeler tercih edilmelidir ki köpek sahipleri tereddütsüz bir şekilde köpeklerini bu pansiyonlara emanet edebilsinler. Köpek pansiyonlarında köpekler daha önceleri ufak kafeslerde misafir edilirken, artık bu konulara çok daha fazla önem veriliyor ve köpekler bir oda büyüklüğündeki kafeslerde bekletiliyor. Tabi ki yine iyi bir araştırmayla, bu şekilde hizmet veren köpek pansiyonları bulunabilir.

Köpek Pansiyonları Hangi Durumda Tercih Edilmelidir

Öncelikle köpek pansiyonlarında çalışan kişilerin, köpeklere ilgisi olması ve konusunda tecrübeli olması tercih sebebidir. Bunu bir işten ziyade, profesyonel olarak ilgilendiği ve keyif aldığı bir konu olarak gören kişiler, bu tarz işletmelerde daha başarılı olurlar ve köpeklerle daha iyi anlaşarak, köpeklerin de daha mutlu olmasını sağlarlar. Çünkü insanlar günlük yaşantının rutini dışında herhangi bir şey geliştiği ve köpekleriyle ilgilenemeyecekleri durumlar oluştuğunda, köpeklerini köpek pansiyonlarına bırakmak durumunda kalıyorlar. Hal böyleyken, hiçbir köpek sahibi köpeğini bırakacağı yer konusunda tereddüt etmek istemez. Köpeklerinin geçici olarak misafir edilecekleri yerde rahat, sağlıklı ve mutlu olmasını isterler.

Bu yüzden tercih edilecek köpek pansiyonu seçilirken dikkatli olunması gerekir. Köpek pansiyonlarının asıl gayesi, köpeklerin pansiyonda kaldıkları süre içerisinde en mutlu ve sağlıklı bir şekilde vakit geçirmelerini sağlamaktır. Köpek pansiyonlarında, köpekleri misafir etmenin dışında köpeklere karşı sevgi duyan çalışanlar onlara karşı alaka ve sevgi göstererek, sahiplerinden ve kendi evlerinden ayrı olduklarını hissettirmemeye çalışırlar. Sağlık, eğlence ve bakım gibi ekstra hizmetler için fiyatlarda değişiklikler olabilir, bunu da göz önünde bulundurmak gerekir. Köpek pansiyonunun bir diğer artısı da köpeklerin eğitim alma imkanları da vardır. Eğitimin yanı sıra birçok köpeğin aynı ortamda (ayrı kafeslerde olmak üzere) bulunması nedeniyle, köpekler sosyalleşme imkanı da buluyor. Köpek pansiyonlarında genellikle, yavru köpeklere özel olarak, yavru köpek eğitimi ve tuvalet eğitimi de veriliyor. Köpekler henüz yavruyken tuvalet eğitimini öğreniyor ve sahipleri açısından çok faydalı bir durum oluyor.

Bahçelievler Köpek Pansiyonu

Bahçelievler Köpek Pansiyonu

Köpek sahipleri, genellikle hayvanlar konusunda çok hassas insanlardır. Özellikle konu kendi köpekleri olunca daha da hassaslaşırlar. Çünkü onlara ellerinden gelen en iyi imkanlarla bakar ve onu ailesinden biri olarak görürler. Köpek pansiyonlarında çalışan kişiler de misafir ettikleri köpeklere aynı hassasiyetle yaklaşmak durumundadırlar. Köpek sahibi yoğun bir iş temposuna girebilir ya da belirli bir süre olmak üzere bulunduğu şehrin dışında çıkması gerekebilir. Böyle durumlarda konusunda yetkin bir şekilde hizmet veren bir köpek pansiyonu bulduğunda hiçbir tereddüte yer vermeden köpeğini bu pansiyona teslim edebilir. Bu pansiyonlarda köpeklerle oyunlar oynanır ve köpekler burada yeni dostluklar kurarak bir anlamda daha çok sosyalleşme imkanı yakalarlar. İyi bir köpek pansiyonuna kayıt yaptırırken, köpeğin aşı bilgileri istenir.

Bunun yanı sıra köpek sahiplerinden köpeklerle ilgili ayrıntılı bilgiler talep edilir ve köpeğe ait özel bir oyuncak ya da eşya varsa, köpekle birlikte pansiyona teslim edilmesi istenir. Böylelikle köpek, evinden ve sahibinden ayrı kaldığı süreçte daha az yabancılık çekmiş olur. Köpek pansiyonlarının tercih edilmesi için bir başka sebep ise, her köpeğe ayrı oda tahsis edilmesidir. Köpeğin pansiyonda kaldığı süre içerisinde herhangi olumsuz ve anormal bir durum olması halinde, köpek sahibi süratle bilgilendirilir ve köpek bu süre içerisinde gözetim altında tutulur.

 

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Bahçelievler Köpek Pansiyonu