Bakırköy Köpek Oteli

Köpekler ve kediler anlaşamayan cinslerdir. Fakat burada her iki hayvanında suçu vardır. Bazen kediler köpeklere sataşır Fakat en büyük Kusur köpeklerde çünkü hep onlar yakalamak ister. Köpekler gerçekten de birçok alanda kendini kanıtlamış hayvanlardır. Köpekler itaat için çok uygun hayvanlardır.

Yani iyi bir eğitim verilirse iyi bir itaat köpeği olurlar. Köpekler nazik sevimli ve eğlenceli hayvanlardır. Her köpek iyi eğitim aldığı takdirde iyi hayvanlar olabilirler. Köpeklerin insanlar gibi çok iyi bir bakıma ihtiyacı yoktur. Köpekler enerjilerini atmak için her hafta veya gün düzenli olarak egzersizin yapması gerekmektedir. Her köpek küçük yaşta eğitilmelidir aksi takdirde büyük yaşa geldiğinde diğer hayvanlara karşı hırçınlaşabilir. Köpek bakmak zahmetli bir iştir. Her köpeğin kendine özgü bakımları vardır. Köpekler fırça ile tüy bakıları yaptırılmalıdır. Her köpek kendi alnında bekçi aile polis köpeği olabilirler. Köpekler her iklimde tüy dökerler. Yetişkin bir köpek 2- 3 yaşında bir çocuğun aklına sahiptir. Dalmaçyalı köpeklere doğuştan beyaz kürke sahip olurlar ve daha sonra büyüdüklerinde siyah ve ya gri beneklere sahip olurlar. Bir felsefe ustası olan filozof köpekler hakkında konuşama yaparken şu sözü köpekler için kullanmıştır;’ her köpeğin ruh hali filozof halidir’ demiştir. Köpekler vücutlarında olan yaraları yalayarak iyileştirir. Köpekler doğanın en sadık hayvanlarıdır. Bazı köpek ırkları hakkında bilgi verelim

Tibet Terrier

Bu köpek türü görünüşüyle bir çoban köpeğini anımsatan güzel terrier ırkından gelen köpek türüdür. Kar da yürüyebilmesini sağlayan bacaklara sahip bir köpek türüdür. Kürkleri oldukça güzel ve özeldir. Vücut tüylerinin geneli uzun yapıdadır. Alt kısmında bulunan tüyler çok yumuşaktır. Gözlerinin üstünde olan tüyler uzun olduğundan gözlerin kapanmasına olanak verir. Bu türün tüyleri uzun olduğundan düzenli olarak tüy bakımı yapılması gerekmektedir. Bu köpek türü tüyünün cinsi köpeğin türü bakımından tüyleri sık sık tıraş edilmesi gerekmektedir. Bu köpek tüylerinin birbirine yapışamaması için 3 günde bir tıraş olması gerekmektedir aksi takdirde tüyleri birbirine yapışabilir. Tüyleri kuru olduğu zaman ya banyo yaptıktan sonra taranmalı yâda fırça ıslatılmalıdır. Tüy dökme oranı az olduğundan tüyleri seven kişiler için uygun olan bir köpek türüdür. Eğer tüylerinden sıkılırsanız yaz aylarında tüyleri sıfıra vurulabilir. Bu köpek için hiçbir şey teşkil etmeyecektir. Bu köpek türü terrier boylarından aynı boydadır. Tüyleri fazla olmasına rağmen tüy dökme oranları oldukça azdır. Mümkün olan bütün renk gruplarında olabilirler. Yapısı bakımından diğer köpeklerle anlaşması biraz sıkıntı olabilir.

Bakırköy Köpek Oteli

Fakat evin içindeki diğer evcil hayvanlarla anlaşabilir. İyi eğitildikleri takdirde evde ve ya apartmanda bakıma oldukça müsaitlerdir. Çocuklarla olan iyi iletişimi sayesinde koruma içgüdüsü ve aileye olan bağımlılığıyla görülmektedir. Fakat bazı zamanlarda huysuzlandıkların da havlayabilirler. Kişilikleri bakımından iyi huylu şefkatli oldukça bakımlı olarak tanınırlar.

Bakırköy Köpek Oteli

Köpekleri artık bakımları ve bütün diğer aktivitelerini yaptırabileceğiniz bir evleri var. Köpekler artık daha huzurlu olacağından emin olabilirsiniz. Köpekler İçin uygun bir yer bu otellerde köpeklerin bakımı artık daha kolay. Bu otellerden biri olan Bakırköy Köpek Oteli ne gidebilirsiniz. Köpekler için huzur kaynağı olan ve bunun için de yapılmış olan bu otellere köpeğinizi rahatlıkla bırakabilirsiniz.

Köpeğinizi egzersizini buradaki parkurlara yapabiliriniz köpeğiniz hem eğlenecek hem de egzersiz yapmış olacaktır. Köpeğinizi kulak tırnak ve tüy bakımını burada yaptırabiliriz. Köpekler için uygun olan bu yerler köpeklerin huzur kaynağıdır. Köpeğinize organik mamalar sayesinde daha canlı ve daha dinç olacaktır. Kopeğinizi bu gibi yerlere rahatlıkla bırakabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Bakırköy Köpek Oteli