Başak şehir Köpek Pansiyonu

Hayvan sahibi olmak günümüzde çok yaygın olup artık bir ihtiyaç haline gelmiştir. Bu sevimli canlılar sahiplerine bir dost, yardımcı, yol arkadaşı, neşe kaynağı ve hatta yeri geldiğinde ise evlat gibi olmaktadır. Evcil hayvanlar arasında en yaygın şekilde bakılan tür ise köpeklerdir. Türkiye’de birçok farklı kuruluşun yaptığı anket ve istatistiksel verilere göre hayvan sahibi olan veya sahiplenmeyi düşünen kişiler ilk olarak köpek bakmayı düşünmektedirler. Köpekler sadık, zeki, pozitif enerjileri olan ve sevimli hayvanlardır. Sevimli tüylü dostlarımız çok uzun ve eski yıllardır insanoğluna avcılık, koruma gibi görevlerde yardım etmektedir. Günümüzde ise bu görevlerin yanında sahiplerine sadık birer dost haline gelmişlerdir. Köpek bakmak zevkli ve güzel bir iş olduğu kadar sizleri zor durumda bırakabilir ve bir çıkmaza götürebilir.

Başak şehir Köpek Pansiyonu

Yoğun bir iş temposuna sahipseniz ya da tatil ve iş seyahatine çıkma durumuzun olduğu zaman köpeklerinizi yanınızda götüremezsiniz. Oteller ve toplu taşıma araçlarına maalesef hayvanlar kabul edilmemektedir. Bu tip durumlarda köpeklerinizi belki hayvanlardan hoşlanmayan ya da daha önce hiç köpek bakmamış kişilere emanet etmek zorunda kalırsınız. Bu durumlar ise köpeklerinizde kalıcı şekilde ruhsal sıkıntılara neden olabilir. Evde tek bırakılması ise kesinlikle tavsiye edilmeyen köpekler için artık yeni bir çözüm var. Hayvan sever kişiler tarafınca ve belediyelerinde destek olması ile açılan köpek pansiyonları en az sizin kadar köpeklerinizle ilgilenmektedir.

Köpeklerinizi en az evinizde ki kadar rahat ettirmeyi amaçlayan ve onlara sizin ki kadar keyifli bir tatil yaşatmayı amaçlayan bu pansiyonlarda köpeklerinizin her türlü bakımları yapılmaktadır. Sizin yokluğunuzu aratmayacak şekilde hayvan sever ve profesyonel kişiler tarafından bakılan köpeklerinize bu tesislerde istekleriniz doğrultusunda da eğitim verilmektedir. Ayrıca toplu aktiviteler sayesinde köpekleriniz bu tesisler sosyalleşme adına önemli adımlar atmaktadır. İstanbul’un yükselen biri semtlerinden olan ve yeşilliği ile bilinen Başak şehir Köpek Pansiyonu doğa ile iç içe şekilde köpeklerinize hizmet vermektedir.

Köpek Bakımı

Başak şehir Köpek Pansiyonu hakkında yazdığımız inceleme yazısı ise şu şekildedir:

  • Başak şehir Köpek Pansiyonu, öncelik olarak köpeklerinizi konforlu ve huzur bulabilecekleri şekilde konaklamalarını sağlamaktadır. Aynı zaman da bilindiği üzere evde yaşayan köpeklerin enerjilerini atmaları için gezmeye çıkartılmaları gerekmektedir. Başak şehir Köpek Pansiyonu bunları bilerek köpekleriniz özel olarak ilgilenmektedir. Her ırk ve cinsin neye ne kadar ihtiyacı olduğunun bilincinde olarak çalışan personelleri köpeklerinizin bu ihtiyaçlarını karşılayacaktır. Bunun dışında aynı bakıcılar tarafından köpeklerinize oyunlar oynatılıp günlük fazladan olan enerjilerini atmalarına yardımcı olacaktır. Bu oyunlar yeri geldiğinde diğer köpekler yeri geldiğinde tek şekilde gerçekleşecektir. Bu oyunlar sayesinde köpekleriniz artık daha sosyal, uyumlu ve sevecen tavırları sergileyecektir. Öte yandan da günlük egzersiz ihtiyaçlarını karşılayıp sağlık bir vücuda sahip olmaları sağlanacaktır.
  • Başak şehir Köpek Pansiyon’unda diğer özelliklerden biri ise tesisler içinde sürekli bekleyen veterinerler olmasıdır. Köpeğinizin yaşayacağı olası bir sağlık probleminde anında ve doğru şekilde müdahale eden veterinerler aynı zamanda köpeklerinizle ilgilenerek onların ne tür bir bakıma ihtiyaçları olduğunu ve ne tür mamaları beslenmeleri gerektiği gibi bilgileri tarafınıza özel olarak iletmektedir.

Başak şehir Köpek Pansiyonu

Pansiyon hizmetinin dışında köpek eğitiminde uzman kişiler tarafından köpeklerinize eğitimler verilmektedir. Temel itaat eğitimi, tuvalet eğitimi gibi eğitimleri vererek köpeğinizle ev içinde daha huzurlu ve neşeli olmanız sağlanmaktadır. Bununla birlikte alının eğitim sayesinde köpek sahip ilişkisi pekişerek daha sağlıklı iletişimler kurabilirsiniz. Merkezde pozitif eğitim sistemi kullanılır ve hafta sizin yanınızda olmakla beraber 1 buçuk saat eğitim verilir. Haftada ortalama iki komut öğrenen köpeğiniz bu eğitimler sayesinde temel itaat eğitimini tamamı ile kavramış olur. Fakat tam olarak iyi anlaması için eğitimler dışında köpeğinizle bu eğitimleri tekrara etmeniz gerekmektedir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Başak şehir Köpek Pansiyonu