Basset Hound Satılık Yavru

Bassat Hound ırkı sakin, sadık ve iyi huylu bir yapıya sahiptir. Çocuklarla, köpeklerle ve diğer hayvanlarla çok iyi anlaşmaktadırlar. Ancak sırtına oturulmasından ve kulaklarının çekilmesinden hoşlanmamaktadırlar. Yalnız bırakılmaktan hoşlanmazlar ve sosyal, insanlarla zaman geçirmeyi seven köpek ırklarından biridir. Gür bir havlama sesi vardır ve Basset Hound Satılık Yavru almak isteyen kişiler apartman dairesinde yaşadığı taktirde rahatsız edici olabilmektedir. Özellikle sahibine çok sadıktır ve eğitildiği taktirde, zaman alsa da itaatkar olmaktadırlar. Av köpeği özelliklerine de sahip olan ırkın koku alma duyusu çok gelişmiştir. Gelişmiş koku alma duyuları sayesinde tilki, yaban tavşanı ve sıçan gibi hayvanların avlanılmasında kullanılmaktadırlar. Özellikle yemeğe çok önem verirler ve mamasını vermeniz için ısrarcı olabilirler.

Irk özellikle uzun ve sarkık kulakları ile bilinmektedir. Belirgin bir deri sarkması vardır ve özellikle bacak, karın, yüz bölgesinde daha belirgindir. Rengi genelde beyaz üzerine kahve tonlarında lekelerden oluşmaktadır. Irk bazen yavaş hareket edebilmektedir sebebi ise düşünerek hareket etmeleridir.

Yaşam Ortamları ve Eğzersiz İhtiyaçları

Basset Hound apartman hayatına uygun bir ırktır. Ancak gür bir havlama sesine sahip oldukları için rahatsız edici olabilmektedir. İyi bir eğitimle bu durum düzeltilmektedir. Dışarıda saatlerce zaman geçirebilecek bir ırktır, evde ise çok hareketli değillerdir. Özellikle kısa yürüyüşlerden ve oyunlardan hoşlanırlar. Çok kolay kilo alabilmektedirler. Bu nedenle egzersizlerine ve beslenmesine dikkat edilmelidir.

Basset Hound Satılık Yavru Eğitimi ve Bakımı

Zor bir eğitim süreci geçirmektedir ve sabırlı olmanız gerekmektedir. Eğitimlerinde sürekli ilgisini üzerinizde tutmanız ve ödüllendirme sistemini kullanmanız önemlidir. Özellikle mama ile ödüllendirilmeyi sevmektedirler.

Düz ve kısa tüy yapısına sahip bir ırktır ve tüyleri sık sık taranmalıdır. Tüy döken bir ırktır ve bu nedenle özellikle alerjik sorunları olan kişilerin Basset Hound Satılık Yavru almaya karar verdiklerinde bu konuda dikkatli olması gerekmektedir.

Irkın özellikle ayak tırnakları düzenli olarak kesilmelidir. Kısa bacaklara ve uzun, ağır bir gövdeye sahip olması bazı sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. Sırt, iskelet problemleri, obazite, topallık ve felç gibi rahatsızlıklar gözlenebilmektedir. Bu nedenlerden dolayı özellikle kilosuna dikkat edilmelidir. Öğünlerinin gün içerisine düzenli olarak yayılması ve bir seferde az miktarda mama verilmesi gerekmektedir. Günde bir öğün vermek yerine, miktarın iki veya üç öğüne bölüştürülmesi daha uygun olacaktır. Görülebilecek diğer bir rahatsızlık ise GDV hastalığıdır. Midedeki fazla gazdan dolayı oluşmaktadır ve şişkinliğe sebep olmaktadır. Bu nedenle aralıklarla, az miktarda mama tüketmesi daha uygundur.

Basset Hound Satılık Yavru

Basset Hound Satılık Yavru almak isteyen kişilerin öncelikle sağlığına dikkat etmesi gerekmektedir. Karakteri veya davranışları iyi olan bir ırk olsa da sağlıksız bir köpek özelliklerini gösteremeyebilir. Bunu anlamanın en iyi yolu veteriner kontrolünden geçirmektir. Yavrunun annesi ve babasını görmeniz gerekmektedir ve önemlidir. Irkın özelliklerini taşıyıp taşımadığını bu şekilde öğrenebilirsiniz. Anne, babanın özelliklerinin yavruyu da etkileyeceği unutulmamalıdır.

Basset Hound Satılık Yavru alırken öncelikle internet üzerinden yavruyu görmeden almamanız gerekmektedir. Özellikle kargo ile gönderilmesine izin vermemelisiniz. Kargo ile gönderilmesi köpek sağlığı açısından çok tehlikelidir. Üstelik gelecek olan köpeği de asla bilemezsiniz bu nedenle internetten seçmiş olsanız bile mutlaka yavruyu, anne ve babasını gidip görmeniz gerekmektedir.

Güvenilir ve kaliteli köpek çiftliklerinden iyi bir araştırma sonucu Basset Hound yavru köpek alabilirsiniz. Bu aşamada şecereli ve kayıtlı köpek almaya dikkat etmelisiniz. Tercih edebileceğiniz diğer bir yerse Petshoplardır. Ancak tanıdık bir petshoptan almanız daha doğru olacaktır. Barınaklar ise köpek edinebilmenin en kolay yollarından biridir. Burada birçok ırkta yavru köpekler bulunabilmektedir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Basset Hound Satılık Yavru