Belçika Kurdu Satılık Yavru

Belçika Kurdu ırkına sahip olan köpeklerimiz ilk zamanlarda Çoban köpeği olarak yetiştirilmekteydi. Daha sonrasında ise, aklı, çevikliği, cesurluğu ve kuvvetli yapıları itibari ile çok farklı alanlarda kullanılmaya başlandı. Günümüz dünyasında en yaygın olarak ise Polis köpeği görevlerinde kullanılmaya başlandı ve, aynı zamanda da bekçi köpeği ve koruma köpeği olarak da kullanılmaya devam edildi ve oldukça başarılı oldular. Belçika Kurdu Satılık Yavru köpeklerini almak isteyenler için ise aşağıda Belçika kurdu köpeklerin özellikleri, görünümleri ve bakımları hakkında bilgilendirmeler yapılmaktadır.

Belçika Kurdu Satılık Yavru

Belçika Kurdu köpeklerimizin 3 farklı türü vardır bunlar ;

  • Kahverengi gövdeli, kısa tüylü ve siyah maskeli olan Malinois
  • Kahverengi gövdeli, dalgalı tüylü ve uzun ve aynı zamanda siyah maskeli olan Laekenois
  • Tamamen siyah veya kahve renkli, düz tüylü ve uzun olan Groenendael

Belçika Kurdu köpeklerimizin görünümleri genel olarak atletik yapıya sahip ve enerjik olan bir köpek türüdür.Uyumlu uzun burun yapıları ve ince yüz hatları vardır. Belçika kurdu köpeğin yüzünde genel olarak bir maske vardır. Kulak yapıları uçları sivri olmakla beraber yukarıya kalkıktır.. Kızıl, kahverengi ve aynı zamanda da koyu sarı gövde rengi ve sabunlara ek olarak da siyah bir yüz maskesi bulunmaktadır.

Belçika Kurdu köpeklerimiz oldukça zekidir ve vücutları itibari ile de atletik bir yapıya sahiptirler. Olağanüstü derecede bir çalışma gayreti ve azimleri vardır. Eğitimlerde çok duyarlıdırlar ve üst derece de yeteneklidirler.İtaat eğitimleri bakımından da diğer köpeklere nazaran çok daha üstün seviye de itaatçidirler.

Belçika Kurdu Satılık Yavru

  Belçika kurdu olarak adlandırılan bu köpekler oldukça asabi ve saldırgan bir yapıya sahiptirler. Belçika Kurdu olarak bilinen bu köpekler, sürekli ve genel olarak yapacak bir iş veya oyuna ihtiyaç duymaktadırlar. Belçika kurdu köpekler yapıları itibari ile saldırgan yapılarıyla bilinirler ve bu nedenle de yabancılara karşı hiç ılımlı değildirler hatta yabancılara karşı huysuz ve sinirli tavırlar sergilerler. Genel olarak ise diğer hayvanlarla iyi geçinebilmektedirler. Ancak bu köpeklerimiz asabi yapıları itibari ile kendinden korkan hayvanları en çokta kedileri kovalamaktan yorulmazlar.

Belçika Kurdu Satılık Yavru Eğitimi

Belçika kurdu köpekler boy olarak ortalama 61 ile 66 santimetre arasında bir boya sahiptirler. Ağırlıkları ise genel olarak 24 kilogram ile 29 kilogram arasında değişebilmektedir. Bu köpeklerimiz eğitim almayı çok severler ve eğitimler için oldukça fazla hevesli bir yapıya sahiptirler. Eğitimlerinde verilen eğitimlere oldukça çabuk cevap verebilirler ve bu köpekler yeteneklerini sergileme konusunda bir şovmen gibi bu durumdan oldukça hoşnut olabilmektedirler. Bu köpeklerimiz de yapıları itibari ile güçlü kuvvetli olmaları itibari ile genel olarak çok sık görülen bir hastalık durumları olmaz lakin nadirde olsa hareketli yapıları itibari ile kalça çıkığı yaşayabilmektedirler.

Belçika kurdu köpeklerimiz her hangi bir kaza ya da olağanüstü bir durum olmadığında 13 ile 15 yıl arasında bir yaşam ömrüne sahiptirler. Belçika Kurdu Satılık Yavru köpeklerini internet aracılığıyla iletişime geçerek alabilirsiniz ya da uzmanlar tarafından satılmakta olan yerlerden bizzat gidip kendiniz görerek beğendiğiniz türde ve renkte olan Belçika kurdu köpeklerden alabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

  • Olcay
    6 yıl önce

    Kahve renkli gövdeli kısa tüylü siyah maskeli erkek köpek

    yorum beğen

Sıradaki içerik:

Belçika Kurdu Satılık Yavru