Belgian Malinois Satılık Yavru

Belgian Malinois Belçika çoban köpek cinsleri arasında yer almaktadır. Alman Kurdu cinsine çok benzemektedir lakin aralarında belirgin farklar bulunmaktadır. Belgian Malinois güçlü ve çevik bir kas yapısına sahiptir. Tüy rengi olarak birbiriyle farklılık göstermektedir. Açık kahverengiden kızıla kadar renk türleri bulunmaktadır. Kulakları dik durmaktadır ve yine kulak uçları siyah renktedir. Vücudundaki kıllara oranla boyun kısmındaki kıllar daha uzundur. Tüylerinin altında ise sert bir tabaka bulunmaktadır.

Belgian Malinois’in kendine doğuştan içgüdüsel olarak gelen bir koruma- kollama mekanizması vardır. Oldukça zeki köpek cinslerinden birisidir. Zeki olması eğitiminin kolaylaşacağı anlamına da gelir. Son derece dikkatli ve bazıları oldukça utangaçtır. Erken yaşlarda sosyalleştirilmeye başlanarak ileride çıkarabileceği sorunların önüne geçilmelidir. Çünkü küçük yaşlarda sosyalleştirilmediği takdirde insanlara karşı son derece saldırgan olurlar. Özellikle küçük yaşlarda profesyonel eğitim aldırılıp, mükemmel bir köpek ortaya çıkartılabilir. Her şey eğitimden geçer ve unutmayalım ”Ağaç yaşken eğilir!”… Köpeği eğitirken sert bir karakter göstererek eğitilmemelidir.

Belgian Malinois Satılık Yavru

Sakin ve güler yüzlü davranmalıyız. Bu onu mutlu ettiği için merak etmeyin oda sizi yeterince mutlu edecektir ve itaatkarlığından ödün vermeyecektir. Sizi ve evinizi ustalıkla koruyabilecek bir cinstir. Bu nedenle Polis köpeği olarak birçok yerde kullanılmaktadır ve bu görevi ustalıkla yerine getirmektedir. Peki çocuklarla arası nasıl? Çocuklara karşı sinirli midir? Burada yine ”Ağaç yaşken eğilir” atasözü devreye girmektedir. Eğer küçük yaşlardan itibaren çocuğunuzla birlikte olursa herhangi bir zararı yoktur hatta ekstra olarak çocuğunuzu da korur, kollar ve gözetler. Diğer köpeklerle iyi anlaşamaz. Genelde diğer köpeklere karşı agresif davranır. Bu konuda temkinli davranmalıyız. Çoban köpekleri gibi daire çizme ve kendi topuklarını ısırma gibi eylemler gösterir. Peki Belgian Malinois evde beslenir mi? Belgian Malinois egzersizlerine çok düşkün bir cinstir. Egzersiz yapması gerekmektedir. Eğer evinizde egzersiz alanı varsa yada bahçeniz filan varsa evinizde beslemenizde herhangi bir sakınca yoktur. Gönül rahatlığı ile alıp evinize götürebilirsiniz.

Belgian Malinois Satılık Yavru

Sahiplerine çok düşkündürler ve sürekli sahipleri ile zaman geçirmek isterler. Özgürlüklerine de çok düşkünlerdir yani tasma ile gezdirmeyiniz. (Gezdirdiğiniz yerler güvenli olmalıdır). Ilıman iklimlerde yaşamayı daha çok severler. İnsanlar bile ılıman iklimi daha çok severken onlara da bunu çok görmemek lazım. Fakat şartlar müsait değilse her türlü iklim koşullarına zaman içinde ayak uydurup yaşamlarını idame ettirebilirler.

Belgian Malinois Satılık Yavru araştırıyorsanız ve satın almak istiyorsanız bakım konusunda yeterli bilgiye sahip olmanız gerekmektedir. Baştan sağma, bilgisiz şekilde hiçbir canlıya bakım yapılmaya çalışılmamalıdır. Peki Belgian Malinois cinsinin bakımı nasıl yapılmalıdır. Yazının devamında bulabilirsiniz.

Belgian Malinois Bakımı;

Belgian Molinois kısa tüylüdür ve yumuşak bir tüy yapısına sahip olması aslında işimizi bi hayli kolaylaştırıyor. Tarama konusunu çok fazla sıkıntı etmemelisiniz. Çünkü haftada 1 yada 2 kere taranması bu türden köpeğe yeterli olacaktır. Fakat köpeğinizle ilgilenmeyi seviyorsanız tabi ki fazla taramanızda herhangi bir sakınca yoktur. Çok nadir ve gerekli durumlarda yıkanmalıdır. Yani ciddi şekilde gerekmedikçe yıkamama konusunda özen gösteriniz. Bu cinsin yıkanması yağ tabakasına ciddi hasarlar vermektedir. Sürekli tüy döken bir yapısı vardır. Yıl boyunca sürekli dökerler ama yıl içerisinde iki defaya mahsus olmak üzere tüy döküşleri yoğunlaşır.

Belgian Malinois ismindende anlaşılacağı üzere Belçika kökenli bir köpektir. Belçika’daki çoban köpeği türlerinden birisidir. Tam çoban köpeği olarak lanse edilmese de neredeyse tamamıyla çoban köpeği özellikleri taşımaktadır. İsmini ise yine Belçika’nın Malines şehrinden almaktadır. 1891 yılında ise başta Belçika olmak üzere Dünya’da ilk kez tanınmıştır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

  • Mehmet
    5 yıl önce

    6 aylık malinos yavrusu kaç tl

    yorum beğen

Sıradaki içerik:

Belgian Malinois Satılık Yavru