Bernese Mountain Dog Satılık Yavru

Bernese Mountain Dog türündeki köpekler özellikle çocukları çok severler. Eğitilmesi oldukça basit olan bekçi köpeklerindendir. Çok akıllı, neşeli ve sadık bir ırktır. Bekçi köpeği olsa da belirgin bir saldırganlıkları olmaz. Son derece dikkatli olan bu köpekler, kendilerine güvenirler ve gayet iyi huyludurlar. Yabancılara karşı yaklaşımı agresif ve saldırgan değildir fakat yine de yabancı birini gördüklerinde havlarlar ve onu dikkatli bir biçimde takip ederler. Bu tür diğer hayvanlarla da genellikle iyi geçinebilen bir türdür. Bernese Mountain Dog Satılık Yavru için olgunlaşma dönemi zaman alacaktır, bu nedenle de son derece hareketli bir yavruluk dönemi geçirir. İnsanlara ihtiyaç duyan bir köpek cinsidir, bu nedenle Bernese Mountain Dog Satılık Yavru ailenize katıldığında onu uzun süre yalnız bırakmamaya özen göstermelisiniz. Her köpekte olduğu gibi yavruluk döneminde köpeğinizin sosyalleşmesini sağlamalısınız. Son derece nazik ve aynı zamanda duyarlı bir tür olan, bir bekçi köpeği arıyorsanız Bernese Mountain Dog Satılık Yavru bu özelliklere fazlasıyla sahiptir.

Bernese Mountain Dog Satılık Yavru

Apartman yaşamı için bu köpek türü önerilmez. Ev ortamında hareketleri kısıtlanabilir, o yüzden bahçeli bir ortamda yetiştirmeniz daha iyi olacaktır. Sık tüyleri vardır, çok sıcak ortamlarda onun için problem çıkarabilir, bu yüzden daha serin yerler için ideal bir köpek cinsidir. Bernese Mountain Dog’lar düzenli egzersize gereksinim duyan enerjik bir ırktır. Mevsimsel olarak tüy dökebilirler. Bu dönemde kürküne özen göstererek günlük ya da haftalık bakım yapmanız yerinde olacaktır. Gerektiğinde kuru şampuanlama ya da banyo yaptırabilirsiniz.

Beslenme konusunda seçici olabilirler. Ortalama ömürleri 10-12 yıl civarındadır. Bernese Mountain Dog neredeyse yorulmak bilmeyen ve dinlemeye gereksinimi çok az olan bir köpek cinsidir. Bu aktif yapısı ve yoğun arkadaşlık isteyen özelliği ile Bernese Mountain Dog Satılık Yavru gerek yetişkinler gerek de çocuklar için mükemmel bir dost olacaktır.

Bernese Mountain Dog Satılık Yavru

Bernese Mountain Dog Satılık Yavru sizin olduğunda ona sevgi ve sabırla yaklaşmalısınız. Sahibinin sesine hassas köpeklerdir. Öğrenmeye yatkın bir türdür. Dışarıda vakit geçirmek ve dolaşmaktan çok mutlu olur. Bu nedenle düzenli bir şekilde egzersiz yapmasına müsaade etmelisiniz. Koşmayı severler. Özellikle de tasma ipi olmadan oynayamaya bayılırlar. Bernese Mountain Dog son derece eğlenceli bir ırktır. Yine de gereğinden fazla enerji harcamasını sağlayacak aktivitelerden kaçırın.

Köpek Bakımı

Çünkü kemiklerinin, eklemlerinin gelişmesi için kilo almaya da ihtiyacı vardır. Gün boyu vücutlarının dış tarafındaki tüy tabakasını dökebilirler. Tüylerinin bakımı için sert bir tarak yahut fırça ile onları taramanız gerekir. Ayağındaki fazla kılları kesmeli ve kulaklarını da silerek temizlemelisiniz. Ayrıca alt tüyler döküldüğünde her gün tımara ihtiyaç duyacaktır.

Bernese Mountain Dog’lar her zaman mutlu ve eğlencelidirler, bu yüzden sahiplerini de mutlu etmekten hoşlanırlar. Bernese Mountain Dog Satılık Yavru ona sahip olduğunuzda sizinle harika vakit geçirecektir. Bu köpeklerin kendisinden beklenen şeyleri yapmaya hazır bir karakteri vardır, oldukça cesur bir köpek türüdür. Bu sayede komutlarınıza ve vereceğiniz eğitime çabuk uyum sağlayacaktır. Bernese Mountain Dog Satılık Yavru sizinle birlikte yaşayacaksa unutmamanız gereken bir şey sahiplerine çok bağlı oldukları ve bu yüzden sert eğitime karşı kırılgan olabilecekleridir. Bazen vereceğiniz sert komutlar bu köpeğe zarar verebilir.

Bernese Mountain Dog yaşamının ilk üç yılında genç bir köpek, sonraki üç yılında iyi ve yetişkin bir köpek, kalan üç yılında ise yaşlı bir köpek olacaktır. Bu nazik, sevimli, ailesine son derece bağlı olan Bernese Mountain Dog Satılık Yavru sahibini beklemekte.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Bernese Mountain Dog Satılık Yavru