Beşiktaş Köpek Eğitim Çiftliği

Köpekler oldukça dost canlısı, sevecen, sevimli ve oldukça zeki hayvanlardır. Sahiplenecek olan bireylerin ilgilerini bu birbirinden güzel özellikleriyle çekerler. Köpekler insana yalnızlığını unutturur. Aslında bir insanla bir hayvan arasında kurulacak olan sevginin kuvvetliliğini gösterir. Köpekler bu yüzden çok tercih edilen hayvanlardır. Dost canlısı olarak tanınan köpekler, sahiplerinin gösterdiği ilgi arttıkça daha onlara daha da bağlanırlar. Bu minik ve sevimli dostlarla iletişim kurmak aslında kolaydır ama onların davranışları hakkında iyi bir bilgi sahibi olmak gerekir. Bir köpek satın alıp onunla iletişim kuramadığı, istenilen bağı yakalayamadığı için onları barınaklara bırakanlar oldukça fazladır. Bu durum hem köpek için hem de sahiplenen kişi için oldukça zordur. Bu sahiplenilen dostun da kendine göre karşılaması gereken ihtiyaçları vardır ve bu ihtiyaçları sahiplerinin onlara öğreterek karşılaması gerekmektedir. Köpek sahibi olan bazı insanların buna vakti vardır ama genelde çoğu insanın yoktur. Ayrıca bu iş sabır ve zahmet gerektiren bir iştir. İşte bu yüzden köpek eğitim çiftlikleri vardır. Beşiktaş Köpek Eğitim Çiftliği minik dostların eğitimini verir. Onları çeşitli konularda uzmanlaştırırlar.

Beşiktaş Köpek Eğitim Çiftliği

Yavru köpekler için köpek eğitim çiftlikleri daha faydalıdır. Çünkü ülkemizin bireylerinde yavru köpeğe eğitim verilmez algısı bulunmaktadır. Halbuki yavru köpeğe eğitim vermek onun alışkanlıklarının kemikleşmeden düzeltilmesi açısından çok faydalı ve gerekli bir işlemdir. Bu köpek eğitim çiftliğinde her bir köpekle özel olarak ilgilenilir ve eğitimleri verilir. Köpek eğitimleri köpeğin durumuna göre de şekillenmektedir. Köpeğinize istenilen veya farklı farklı eğitimler de verilebilir. Yavrular için özel bir program, itaat eğitimi, koruma eğitimi ve iz takibi gibi çeşitli profesyonel eğitimler bulunmaktadır. Bu programlar arasından herhangi biri seçilebilir ve köpeğe bu şekilde eğitim verilebilir. Köpek eğitimlerinde kesinlikle dayak gibi köpeğin canını acıtacak herhangi bir uygulama bulunmamaktadır. Hiçbir köpek eğitiminde dayak gibi bir metot kullanılmaz. Köpeklerin eğitilmesindeki başlıca etken köpeklere sevildiklerini hissettirmektir.

Beşiktaş Köpek Eğitim Çiftliği

Bulunduğu ortamda sevilmediğini hisseden bir köpeğe kesinlikle hiç bir komutu öğretemezsiniz. Köpek çiftliklerinde köpeklerin eğitimini el, kol ve mimik hareketleriyle çeşitli taktikler geliştirerek verirler. Köpeğiniz Beşiktaş Köpek Eğitim Çiftliği gibi eğitim veren yerlerde çeşitli eğitimler alabilir. Örneğin ev içi uyum ve köpeği sosyalleştirme eğitimi, iç mekan ve tuvalet eğitimi, dış mekan ve tuvalet eğitimi, köpeğin temel itaat eğitimi, ileri itaat eğitimi, bodyguard ve alan koruma eğitimi gibi çeşitli eğitimler verilerek köpeğinizin her türlü yaşama uyum göstermesi sağlanır. Ayrıca köpek çiftliklerin de sadece köpeğe değil sahibine de eğitim veriliyor. Köpeğinize komutları nasıl vermeniz gerektiğini, onunla nasıl ortak bir dil oluşturabileceğinizi ve en önemlisi de köpeğinize nasıl sevginizi hissettireceğinizi öğretiyorlar.

Köpek Eğitimi

Köpek sahibine de komut verirkenki el işaretleri öğretilir. Köpek sahipleri bu öğretilenleri aynı şekilde evde kolayca uygulayabilir. Köpek çiftliğin de verilen eğitimin başarılı ve verimli olması için öncelikle köpek sahibinin çok iyi eğitilmesi gerekmektedir.

Bu verilen eğitimlere her yaşta köpek katılabilir ve rahatlıkla verilen eğitimi kavrayabilir. Fakat köpeğin erken yaşta bu eğitimleri alması hem sahibi için hem de köpek için daha olumlu ve köpek açısından daha verimli olacaktır. Sahiplerin merak ettiği konulardan biri de köpeğin bu eğitimleri unutma süresidir. Köpekler çok zevki hayvanlardır. Eğer ilgi ve sevgiyle bir köpeğe bu eğitimler verilirse bu köpekler için kalıcı bir eğitim olacaktır.

Tabi ki köpeklerin verilen eğitimleri her gün tekrarlaması da bir süre sonra refleks haline getirecektir. Köpek için yeterince kalıcı bir eğitim olacaktır. Köpeğini evde eğitmek isteyenler de olacaktır. Evde eğitim içinse köpek eğitim çiftliğindeki eğitmenlerle konuşulabilir ve eğitmen köpeğinize evde eğitim verebilir. Fakat köpek eğitim çiftliğinde minik dostlara eğitim verilmesi daha profesyonelce olacaktır. Ayrıca köpek eğitimi sırasında köpeklerle beraber sahipleri de eğitildiği için sahiplerini dinlememe gibi bir sıkıntı asla oluşmayacaktır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Beşiktaş Köpek Eğitim Çiftliği