Beykoz Köpek Eğitimi

Köpek eğitimi; köpeğinizde var olan yanlış ve hatalı davranışları düzeltmek ve bu davranışları olumlu yönde değiştirmek için köpeğinize verilen sistemli ve faydalı bir eğitimdir. Bu eğitim sonunda günlük hayatta karşılaşacağınız birçok problemi ortadan kaldırabilirsiniz. Bunun için çeşitli kurumlar ve özellikle belediyeler çeşitli eğitim programları oluşturmakta ve bunlara katılımı sağlamaktadır. Bunlardan biride Beykoz Köpek Eğitimidir. Beykoz Köpek Eğitimi köpeğinizin en iyi şekilde eğitim almasını sağlayan onlara belirli program, aktivite ve diyet listeleri oluşturan köpek eğitim ve gelişim programıdır.

Beykoz köpek eğitimi uzman kadrosu ile birlikte vereceği eğitimi en iyi şekilde hakim olan ve bu programı başarılı bir şekilde uygulayan bir sisteme sahiptir. Ayrıca eğitim içerisinde birçok farklı ırktaki köpeklere hizmet vermekle birlikte bu eğitimleri size gösterme şansı da sunmaktadır. Çok büyük bir eğitim sistemi içeren bu eğitim köpeklerin kazanması gereken tüm nitelikleri sevgi ve şefkat ile birlikte köpeğe aşılamaktadır. Eğitimin temel amacı edinmiş olduğunuz köpeğin ve sizin günlük yaşamda size en uygun şekilde arkadaşlık etmesini sağlayıp problemli davranışları ortadan kaldırmaktır.

Beykoz Köpek Eğitimi

Eğitimin veriliş aşaması köpeğinizin cinsinin belirlenip yanlış ve doğru olmayan eğitimlerin verilmesini önlemek ve gereksiz bir şekilde köpeğin kapasitesini zorlamadan eğitmektir. Verilen yanlış eğitimler köpeğinizi eğitmek isterken başka negatif sorunlar da ortaya çıkarabilir. Eğitim süresince köpeğe her şeye öğretme gözü ile bakılmamalı; yapabileceği ve gücünün yetebileceği eğitimler belirlenip ona göre bir program hazırlanmalıdır. Köpeği zorlama veya bir şeyi yapamaması durumunda ceza verme sistemi işe yaramayıp; eğitimin akışını da bozacaktır. Eğitimin bir önemli aşaması da köpeğe verilecek olan eğitimin yanı sıra köpek sahibinin de konu hakkında bilgilendirilip gerektiği durumlarda sahip ve köpeğin beraber eğitimlere katılması eğitim süresine fayda sağlamakla birlikte programın süresini kısaltıp daha hızlı bir şekilde sonuç alınmasını sağlamaktadır. Beykoz köpek eğitiminin önem verdiği çalışmalardan biri de budur.

Köpek sahiplerinin eğitim süresince köpeğinin kazanmasını istediği bir önemli alışkanlık ise tuvalet eğitimidir. Bu eğitimin eğitimciler tarafından söylenenlere göre en az 7 ile 8 hafta arasında bir süreç içermesi gerektiği söylenmektedir. Bu eğitim süresince eğitim alacak olan köpeğin koku alma ve görsel iç güdüsünden faydalanmalı ve program içerisinde bu göz önünde bulundurulmalıdır. Köpekte bulunan bu tarz hatalı davranışlar özenle ve sabırla takip edildikten sonra kusursuz başarıya ulaşılmaktadır. Beykoz Köpek Eğitimi ile birlikte köpeğinizle aranızdaki bütün iletişim sorunlarını da çözebilirsiniz.

Beykoz Köpek Eğitimi

Köpek Bakımı

Program içerisinde köpeklere verilen eğitim içerisinde temel itaat, ileriye dönük itaat eğitimlerinin verilmesinin yanı sıra koruma eğitimleri, kişiye özel koruma ve istenildiği üzere bekçilik eğitimi de bulunmaktadır. Her bir eğitim için ayrı bir program oluşturulmakta olup ve yine köpeğin cinsi göz önüne alınarak bu eğitimler sistemli bir şekilde verilmektedir.

Bu eğitim sistemi köpeğe verilirken ilk izlenilen yollardan biri sözlü ödülün bulunmasıdır. Uzun olmayan, kesin ve net sözcüklerle çok sert olmayan söylemlerle köpeğe teşvik edici bir şekilde söylenmelidir. Diğer bir yöntem olarak fiziki bir ödül ile köpeğinizi doğru bir şekilde bir araya getirmektir. Güçlü olan bir diğer yöntemde dokunma eyleminin eğitimler sırasında çok fayda gösterdiğidir. En son olarak akıllı bir davranış veya başarı karşılığında yiyecek ödülü köpeğe verilmektedir. Fakat yiyecek ödülü bir sisteme sokulmalı ve düzenli bir şekilde yapılmalıdır. Çünkü her bir itaat veya küçük bir emir karşılığında köpek her zaman bir şey isteyebilir. Bu durumda ona vereceğiniz bir öpücük ve sarılma da bu alışkanlığının önüne geçebilir. Bu tarz eğitim sistemleri köpek eğitimi için çok uygun olup bir o kadar da faydalıdır. Beykoz köpek eğitimi köpekleriniz ile yaşamış olduğunuz her türlü problemi bir sorun olmaktan çıkarıp güçlü, sağlıklı bir ilişkiyi sizlere sunmaktadır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Beykoz Köpek Eğitimi