Beyoğlu Köpek Eğitimi

Beyoğlu, İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan nezih ilçelerinden biridir. İlçenin etrafı Şişli, Beşiktaş, Kâğıthane, Eyüp, Haliç ve İstanbul Boğazı ile çevrilmiştir. Beyoğlu İstanbul’un en güzel ve en çok tarih kokan, İstanbul’un tüm ruhunu taşıyan bir ilçedir. En önemli merkezler buradadır, İstanbul’un ve Türkiye’nin kalbinin attığı merkezler buradadır. Meşhur İstiklal Caddesi Beyoğlu’ndadır, sinemalar, tiyatrolar, gösteri merkezleri ile büyük bir ihtişama sahiptir. İstanbul’un simgelerinden olan Galata Kulesi, Galatasaray Lisesi, Taksim Meydanı, Yeşilçam Sokağı, Gezi Parkı, Çiçek Pasajı gibi belli başlı yerler bu ilçe sınırlarında yer almaktadır.

Beyoğlu Köpek Eğitimi

Bu güzel ilçede insanlar oldukça kalabalıktır, nüfusu çok fazladır. Yerli nüfusun fazla olmasının yanında dışarıdan turist olarak gelen, gezi amaçlı olarak gelen nüfus da çok fazladır. Bu nedenle sokaklarında dolaşan insan kalabalığı bazen korkutucu derecede olabilmektedir. İnsanların bu kadar yoğun olduğu bir bölgede hayvan sevgisi de hat safhadadır. Evcil hayvan besleyen ve hayvan dostu olan insan sayısı da oldukça fazladır. Evde ve apartmanda hayvan beslemek güzeldir ama bu bakımı layıkı ile yapabilmek için bazı kurallara uymak gerekir. Gerek besleyen kişi olarak uyulması gereken kurallar, gerekse beslediğiniz hayvanın uyması gereken kurallar vardır. Bu kuralları öğrenebilmek için de belli uzman kişilerden yardım almak gerekir. Beyoğlu köpek eğitimi merkezlerinden yardım alabilirsiniz. Köpeğinizin eğitimi ve belli komutları algılayabilmesi ve dolayısıyla apartmanda köpek besleyebilmeniz için bazı zorunluluklar olabilir. Köpek eğitim merkezleri olarak her zaman size yardımcı olunmaktadır.

Köpek Eğitim Merkezleri Neler Yapar?

Köpek eğitim merkezleri, köpeğiniz için nasıl daha kolay bir yaşam sürebilirsiniz, nasıl ona komut verip uygulatabilirsiniz, tuvalet eğitimi, evde veya dışarıda nasıl davranması gerekir gibi konularda size yol göstermektedir. Sizin evde tek başına bazı kuralları öğretmeniz zor olabilir, sizi dinlemeyebilir. Bazı köpekler başına buyruk hareket etmeyi severler ve söylenen hiçbir şeyi algılamak istemezler. Böyle durumlarda sizin ona bir şeyler öğretebilmeniz zaman alabilir veya imkânsız olabilir. Ama eğitim merkezlerinde uzman eğitmenler tarafından verilen eğitimler sonucunda en başına buyruk köpek bile kurallara uymayı öğrenir, komut algılamayı öğrenir. Eğitim verilirken ödül – ceza yolu ile verilir ve bu şekilde verilen eğitim de kalıcı olur. Yaptığı olumlu davranış sonucunda aldığı ödülü unutmayan köpeğiniz iyi bir davranış sergilediğinde alacağı ödülü anlamış olur ve bu şekilde eğitim başarılı olur.

Köpeğiniz diğer köpeklerle aynı ortamda çalışmalar yapmaktadır, eğitim görmektedir, beslenme işlemi gerçekleştirilmektedir bu nedenle sosyalleşme fonksiyonunu geliştirmiş olur. Evde yalnız olan bir köpek diğer köpeklerle karşılaştığında ne yapacağını bilemez, yalnızlık onun psikolojisini bozabilir. Fakat kalabalık bir ortamda sosyalleşen köpek daha mutlu olur ve daha rahat davranışlar sergiler.

Beyoğlu Köpek Eğitimi

Eğitim merkezlerinde verilmekte olan en önemli eğitimlerden birisi de tuvalet eğitimidir. Bir köpeğin tuvalet eğitimi almış olması çok önemlidir. Çünkü tuvalet eğitimi almamış olan bir köpeği evde bakmak çok zordur. Evin her yerine tuvaletini yapabilir bu durumda oldukça rahatsızlık verici bir durumdur. Evin her yerine tuvaletini yapan bir köpekle kimse taşımak istemez, ev kokudan girilemez hale gelir. Tuvalet disiplinini kazanan köpeğiniz size bir rahatsızlık vermeyecektir. Dışarıda bile nereye tuvaletini yapacağının ayırımını yapabilecek ve sizin işinizi kolaylaştıracaktır. Güzel bir dost edinmek istediğiniz zaman, evinize bir köpek edinmek istediğiniz zaman ilk önce düşünmeniz gereken şey onun eğitimini nerede ve nasıl aldıracağınız olmalı, bir merkezle birlikte çalıştığınızda işiniz kolaylaşacak ve harika bir dosta sahip olacaksınız demektir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Beyoğlu Köpek Eğitimi