Beyoğlu Köpek Oteli

Birçok köpek sahibi, tatil sezonunun açılması ile birlikte, tatilde bulunduğu zaman içerisinde köpeğini nereye bırakacağını, gözü arkada kalmadan nasıl tatil yapacağını düşünüyor. Kimi köpek sahibi bu konuda hayvan sever bir tanıdığından yardım alıp; tatil sürecinde köpeğini ona emanet ederken, kimi köpek sahibi de köpeğine sahiplendiği pet shoptan ya da veteriner hekiminden yardım alıyor. Ancak bu yöntemlerin hiçbiri; köpeğin tam anlamıyla bakımını maalesef sağlayamıyor. Özellikle pet shoplara ya da veteriner hekimlere emanet edilen köpekler, genel olarak kafeslerden çıkarılmadan, hiç uygun olmayan şartlarda, sahibinin tatilden dönmesini bekliyorlar.

Beyoğlu Köpek Oteli

Kafesin içinde, neredeyse hiç hareket etmeden, sadece yemek ve tuvalet ihtiyacı karşılanarak bakılan köpekler için bu süre bir kâbusa dönüşebiliyor. Eğer köpeğinizi tatile gitmeden önce, ona sizin gibi özen göstererek bakacak ve gözünüz arkada kalmadan bırakabileceğiniz bir yer arıyorsanız, köpek otelleri köpeğiniz için de, sizin için de oldukça mantıklı bir alternatif olacaktır. Köpeğinizi siz tatildeyken bir köpek oteline yerleştirmeye karar verdiyseniz, köpek otelini çok iyi seçmelisiniz. Köpeğinizi emanet ettiğiniz köpek otelinin, köpeğinize çok iyi bakacağından, her türlü bakımının ve beslenmesinin aksatılmadan; uygun şartlarda gerçekleştireceğinden emin olmalısınız.

Evde köpek bakan kişilerin artması ve mecburi durumlar karşısında köpeklerini bırakacak bir yere ihtiyaç duymalarının sonucu olarak; günümüzde hızla gelişen köpek otelleri, köpek sahiplerinin bu konudaki sıkıntılarına büyük oranda çözüm olmaktadır. Ancak köpeğinizi bir köpek oteline bırakacaksanız, kapsamlı bir araştırma yapmanızda fayda olacaktır. Bazı köpek otellerinin tek amacı yüksek kar etmektir. Hayvan sevgisi olmayan kişilerce açılan bu işletmeler, köpekler hakkında hiçbir bilgi ve deneyimi olmayan köpek bakıcıları tarafından işletilebiliyor. Köpekler için uygun ve konforlu bir ortamın sağlanmadığı bu tarz köpek otelleri,  köpeğinizin sağlığını bozacaktır.

Beyoğlu Köpek Oteli İle Köpek Bakımı

Köpeğinizi bırakacak köpek oteline karar verirken, köpeğinize ev konforunu sağlayan bir köpek oteli seçmenizde fayda olacaktır. Sizden ve alışkın olduğu evinden bir sürede olsa ayrı kalan köpeğiniz için, ev konforunu yaşaması, o sıcaklığı ve rahatlığı hissetmesi kesinlikle çok önemlidir. Köpek seven insanlar tarafından açılan ve işletilen köpek otelleri, her zaman ilk tercihiniz olmalı. Köpekler konusunda eğitimli ve deneyimli köpek bakıcılarının bulunduğu, köpeğinizin sağlığı, bakımı ve beslenmesi ile birebir ilgilenilmesi dikkat etmeniz gereken önemli ayrıntılardan bazılarıdır. Olması gerektiği gibi, konfor içinde, köpeklerin tüm ihtiyaçlarının uzman kişilerce karşılandığı köpek otellerinde, köpeklerin özgürce oyun oynayabildikleri oyun alanları bulunmaktadır. Hijyen kurallarına uygun olarak düzenlenen yemek ve uyku odaları, köpeğinizin sağlığı için önemli kriterlerdendir.

Seçeceğiniz köpek otelinde, köpeğinizle birebir ilgilenecek, onu yürüyüşlere çıkaracak, yemek düzenini aksatmadan devam ettirecek bir köpek bakıcısının olmasına dikkat etmelisiniz. Köpek otellerinin, köpeğiniz için bir avantajı da, sosyalleşme sürecini tamamlamamış ya da eğitimi konusunda eksikliklerin bulunduğu köpekler için, bu otellerin farklı hizmetlerinin de olmasıdır. İsteğiniz dâhilinde, sosyalleşmemiş olan köpeğinizin, sosyalleşme süreci ile ilgili verilecek eğitimler ve eğitimsiz köpeğiniz için, gerekli eğitimlerin verilmesi gibi köpek otellerinin verdiği hizmetlerden de yararlanma şansınız olacaktır.

Beyoğlu Köpek Oteli

Üstelik birçok köpek oteli, bu eğitimler için ücret talep etmemektedir. İstanbul, köpek otellerinin en konforlu ve en çok bulunduğu şehirlerimizden biridir. Beyoğlu, köpek oteli konusunda oldukça şanslı bir bölgedir. Köpeklere sağlanan konforlu ortamları ile birçok köpek oteli bulunan bu bölge, arayacağınız tüm özelliklere hitap eden köpek otelini size sunabilecek kapasitededir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Beyoğlu Köpek Oteli