Bichon Frise Satılık Yavru

Bichon Frise özellikle alerjik sorunlar yaşayan kişilerin tercih edebileceği bir ırktır. Yoğun bir tüy yapısına sahip olmasına rağmen tüyleri dökülmez ve alerjik değildir. Eğitimi kolay bir ırktır ve nedensiz yere çok havlamazlar. Zeki, sevgi dolu ve canlı bir ırktır. Sosyal bir yapıları vardır ve insanlarla zaman geçirmeyi çok sevmektedirler. Bichon Frise Satılık Yavru almak isteyen kişilerin bahçeli veya bahçesiz bir evde yaşamaları önemli değildir. Gün içerisinde yeterli egzersiz sağlanması yeterli olmaktadır.

Bichon Frise Satılık Yavru Bakımı

Ayda bir yıkanmaları ve tıraş olmaları, iki veya üç günde bir taranmaları gerekmektedir. Tüyleri konusunda çok hassas bir ırk olduğu için tıraşlanma işlemi profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır. Özellikle göz ve kulak kısımları düzenli olarak tıraş edilmeli ve temizlenmelidir. 13 ile 16 yıl arasında yaşayabilmektedirler. Irk günlük egzersizlere ihtiyaç duymaktadır. Bu nedenle Bichon Frise Satılık Yavru almaya karar veren kişilerin dış mekan oyunlarını ve kısa yürüyüşleri düzenli olarak yaptırması gerekmektedir. Evde tek başlarına kalabilirler ve onları rahatsız eden bir durum olmadıkça çok havlamaz, insanları rahatsız etmezler.

Tüy Yapısı

Tüy yapısı iki katmandan oluşmaktadır. Alt katman yumuşak ve ipek gibidir. Dış katman ise sert ve kıvırcıktır. Tıraşına göre farklılık olsa da, kabarık ve kıvırcık bir tüy yapısına sahiptirler. Irk özellikle beyaz, siyah, krem, açık kahve veya bakır renklere sahiptir. Açık kahve yada krem tonlarında gölgeler olabilmektedir. Özellikle tüylerine karşı çok hassastırlar ve dikkatli davranılmadığı taktirde duygusal sorunlar yaşayabilmektedirler.

Beslenmesi

Özellikle şekerli ve baharatlı yiyeceklerin verilmemesi gerekmektedir. Bu tür gıdalar vücutta alerjiye neden olabilmektedir. Kuru mama ile beslenmeleri uygundur. Özellikle küçük ırklar için üretilmekte olan mamalar tercih edilmeli ve mamalarda belli aralıklarla da değişiklikler yapılması gerekmektedir. Haftanın bir veya iki günü uygun olan yaş mama verilebilmektedir.

Alerjik sorunlar yaşayabilecek bir köpek türü olduğu için mamanın içeriğine de dikkat edilmeli ve alerjik sorunlara neden olabilecek ürünlerin bulunmaması gerekmektedir.

Irk 1300’lerde Kanarya Adalarından gemiciler tarafından getirilmiştir ve özellikle Fransa, İtalya da çok tercih edilen bir tür olmuştur. Özellikle üst seviye insanlar tarafından çok ilgi görmüş ve tercih edilmiştir. 1.Dünya Savası Sırasında nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan ırk 1930’larda Fransızlar tarafından tekrar üretilmeye başlanmış ve 1950’lerde Amerika’ya geldikten sonra tekrar ünlenmiştir.

Bichon Frise Satılık Yavru

Bichon Frise Satılık Yavru almak isteyen kişilerin ilgiyi ve birlikte zaman geçirmeyi seven bir ırk olduğunu unutmamalıdır. Özellikle sahipleri ile uyumayı, beraber yemek yemeyi, oyunlar oynamayı ve çok zaman geçirmeyi sevmektedirler. Çocuklarla, diğer köpeklerle ve diğer canlılarla da iyi geçinmektedirler. Çocuklarla olan ilişkileri çok iyidir. Ancak canları yandığında ısırabilirler bu nedenle küçük çocuklarla oyun sırasında gözlemlenmeleri gerekebilmektedir.

Eğitilmeleri çok kolaydır. Öğretilen tüm komutları yerine getirirler ve çok mutlu olurlar. Köpek sahibi olmak isteyen birçok kişinin kolaylıkla bakabileceği ve anlaşabileceği bir ırktır. Tüm küçük ırk yavru köpeklerde olduğu gibi tuvalet eğitimi biraz zaman alabilmektedir. Ancak zaman içinde mutlaka çözülecektir.

Bichon Frise Satılık Yavru almak isteyen kişiler bu konuda veterinerlerden yardım alabilirler. Irk üretim çiftliklerinde üretilmektedir. Bu nedenle fiyatları pahalıdır. Ancak yavrulayan bir Bichon Frise ırkı köpek bulursanız almanız uygun olacaktır. İnternet üzerinden almayı düşünüyorsanız kesinlikle kargoyla göndermelerine izin vermemeniz gerekmektedir. Bu şekilde köpeğin sağlığını büyük oranda riske atmış olursunuz ve sağlıklı bir köpek gönderip, göndermeyeceklerini bilemezsiniz. Bu nedenle gidip görmeniz ve öyle almanız daha uygundur. Ancak çiftliklerden veya veterinerlerden yardım alarak daha doğru bir karar vermiş olursunuz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Bichon Frise Satılık Yavru