Büyükçekmece Köpek Eğitim Merkezi

Köpeklerde eğitim altı at ile bir buçuk yaş aralığında yapılmalıdır. Bu eğitimi kendiniz verebilirsiniz. Fakat sizin vereceğiniz eğitim bir anlamada sınırlı bir eğitim olacaktır. Köpekleri eğitmek çaba gerektiren ve köpekle sıkı bir duygu bağı kurulması gereken bir eylemdir. Sizin vereceğiniz sınırlı eğitimin yanında bu işi meslek edinmiş ve bu iş üzerine uzmanlaşmış eğitim merkezleri bulunmaktadır. Bu merkezlerde sizin verdiğiniz sınırlı eğitimin yanı sıra uzman veterinerler ve eğitmenler tarafından hazırlanan eğitim programları kısa sürede ve değişik uygulama alanlarında köpeğinize sunulmaktadır. Eğitimsiz köpekler itaatsiz ve çevreye zarar veren durumlara maili olur. Ortamını ve koşulunu bulduğu anda başka bir hayvana e insana zarar verebilir.

Köpek eğitimi ve eğitim süreci nasıl olmalıdır?

6 aylıkken başlaması gerek bu süreç bir buçuk yaşa kadar genel itaat eğitiminin tamamlanması gerekli olan dönemi kapsar. Köpek eğitiminin özünde köpeklerin verilen komutlara ve sözlere itaatli olması bir öğreti olarak köpeklere verilmeye çalışılır. Köpek eğitim merkezlerine götürülen köpeklerin yüzde doksanı temel itaat yani normal hayat ve sosyal hayatla uyumlu olması ve ev ortamında yaşayabilmesi için bir dizin komutlara uymaları için götürülen köpeklerden oluşmaktadır.

Evcil bir hayvan öncelikli olarak ev hayatında yapması gerekenleri bilmeli ve sahibiyle bir bağ kurma sürecinden geçirilmelidir. Yemek yemesi ve tuvalet eğitimi, oyun süreci, sokağa çıkması esnasında sahibi ile olan uyumu dâhil olmak üzere tüm bu durumlar kontrol altına alınıp eğitime tabi tutulması gereken bir süreçtir. Bu merkezlerde ilk etapta köpeğin tavrı bir müddet gözlem altına alınır eğitmenler tarafından. Eğitmenle köpek ile bir iletişim çabasına girer ve köpeğin neye yatkın olduğunu anlamlandırmaya çalışır. Örneğin kimi köpeklerin sevilme ihtiyacı hareketlerini belirlemede ağır basar kiminde ise doyurucu bir yemek ve verilen küçük ödüllü hediye yemekler davranışlarını kontrol altına alan etmendir. Köpeklerin bu tarz alışkanlıkları cinslerine ve karakterlerine göre değişiklik göstermektedir. Bir köpeğin hayatını sürdürebilmesi için birden çok duruma karşı nasıl davranması gerektiğini bilmesi gerekir. Bu da eğitim gerektiren bir sürecin mecburi olduğunun göstergesidir.

Büyükçekmece Köpek Eğitim Merkezi

Büyükçekmece Köpek Eğitim Merkezi

Köpek eğitim merkezleri köpeklerinizi bir müddet eğitim için bırakacağınız veteriner hekimler ve uzman köpek eğitmenlerinin bulunduğu Köpek eğitim merkezleri rahatlıkla köpeğinizi teslim edebileceğiniz ve güvenli bir mekândır. Köpeklerinizin konakladığı yerler dünyadaki benzer konaklama yerleri ile eş değerdedir. Her köpek birbirinden bağımsız ve tek olarak konaklama olanaklarına sahiptir. Olağan dışı durumlar herkesin yaşamında olduğu gibi hayvan sahiplerini de etkilemektedir. Herhangi bir işiniz çıkabilir, hastalanabilir, seyahate gitmeye karar verebilir siniz bu gibi durumlarda köpeğinizi teslim edebileceğiniz emin bir yer olarak aklınıza gelmelidir. Geçici bir süre ile köpeğinizi bu eğitim merkezlerine teslim edebilirisiniz. Fakat bu teslim asla onları terk etmek anlamında olmamalıdır. Çünkü bu tarz eğitim merkezlerine ve çiftliklere çok sayıda hayvan bırakılıp terk edilmektedir.

Bu çiftliklerde köpeklerin beslenmesi sıradan olmayan ve standartların üstünde programlanmış saat aralıkları ile veteriner kontrolünde programlanmış yemek listelerine göre yapılmaktadır. Köpeğinizin belirli bir formda ve diyet programına göre beslenmesi sağlanır. Kilo olarak eksiği ver ise bu durum düzeltilir fazlalığı var ise de tedbirler alınır. Köpeğinizin bakımına ait aklınıza getirebileceğiniz her şey bu merkezlerde mevcuttur. Eğitim merkezlerinde belirli alanlar eğitime ayrılmış olup açık havada da köpeğinizin durumu değerlendirilir. Açık hava şartlarında köpekler sesten ve ortam farklılığından ötürü konsantrasyon eksikliği yaşayabilir. Özellikle bu ortamlarda köpekler değerlendirme altına alınır. Köpek eğitim merkezleri farkındalığı daha yüksek ve diğerlerinden ayırt edilebilen köpekler yetiştirmeye olanak sağlayan yerlerdir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Büyükçekmece Köpek Eğitim Merkezi