Çatalca Köpek Eğitim Çiftliği

Özel bir çiftlik olan Çatalca köpek eğitim çiftliği üzerinde temel itaat olarak verilen eğitimler köpeğinizin 6 aylık olması halinde başlayan eğitimler olarak bilinir. Bunun yanında yine en çok tercih edilen eğitimler arasında ileri itaat eğitimi olarak da bilinen eğitimler de gelir. Bu eğitimler genel olarak köpeğinizin 9 aylık olması durumunda verilen eğitimler olarak bilirin. Yani temel değil de, ileri düzeyde itaat eğitimi için köpeğinizin 9 aylık olması şart olan bir durumdur. Bir yandan da bu başlangıç zamanı köpeğinizle de alakalı olan bir durumdur. Yani onun cinsiyeti, karakteri gibi konular bu alanda son derece belirleyici olan konular olarak bilinir.

Aynı zamanda da temel ve ileri itaat olarak bilinen eğitimler her zaman için birlikte de verilebilen eğitimler olarak kabul edilir. Yani ikisini de aynı anda almanız söz konusudur. İleri itaat olarak bilinen eğitimin bir farklı özelliği de eğitimlerin tasmasız olmasıdır. Yani bu alanda verilecek olan eğitimlerde köpeklerde tasma olmaması gerekiyor. Bu eğitimin sonunda köpeğiniz hem temel itaat konularını öğrenecek ve aynı zamanda da kendi yeteneğine göre farklı şekilde itaat özelliklerine de sahip olacaktır.

Çatalca Köpek Eğitim Çiftliği

Çatalca Köpek Eğitim Çiftliği

Yanıma yaklaş komutu: Köpeğinizin sizlerin sol tarafınızda durması için öğretilmesi gereken bir komut olarak kabul edilir. İlk olarak öğrenilen komutlar arasında yer alıyor. Bunların yanında ilk bilinen ise gel komutu olarak bilinen komuttur. Köpek bu gel komutunu duyduğu anda her ne yapıyorsa yapsın derhal sizlerin yanına gelmesi gerekir. Yanınıza gelir ve hazır şekilde yanınızda durması gerekir. Bunu en net şekilde yapan köpeğin eğitimi başarılı şekilde geçtiğini kabul edebiliriz. Yine bilinen ve öğretilen komutlar arasında izle ve takip et komutu da vardır. Bu komutta ise önemli olan köpeğinizin tasmasız yani bağımsız olan şekilde sizlerin arkasından gelmesi gerekir. Sizin hızınıza ayak durması da yine öğretilen konular arasında yer alır.

Yine son derece gerekli olan ve de bilinen komutlar arasında otur komutu vardır. Bu komutta sahibin yürürken otur denmesi halinde köpeğin istisnasız şekilde oturması gerekir. İkinci bir komuta kadar köpeğinizin oturması gerekiyor. Yat komutu da yine en çok bilinen ve uygulanan komutlar arasında yer alır. Bu komutta da yine önemli olan köpeğin o anda her ne yaparsa yapsın, bu komutu duyar duymaz yatması gerekir. Bunu da en iyi şekilde yapan köpeğinde yine oldukça iyi bir eğitim aldığını kabul edebiliriz. İkinci yani sizlerden gidecek olan ikinci bir emre, komuta kadar da yatması gerekiyor. Tüm bu komutların öğretilmesi ve uygulanması için bir yandan da son derece sabırlı olmanız gerekiyor. Zaten ilk yani temel itaat eğitimi bitmeden köpekler için ileri itaat eğitimlerine geçilmesi söz konusu değildir.

Bunların hepsini uygularken köpeğinize karşı emir verici konumda olmanız ve liderce davranmanız, komutun uygulanması açısından da son derece önemlidir. Başarılı olmak için sabırlı şekilde çalışmalı ve uzun süreli olarak her zaman bu komutları köpeğinize sunmalısınız. Köpeğinizin aynı zamanda karakter olarak ve de cins olarak yeterli seviyede olması, komutları öğrenmesini hızlandıracak olan bir etkendir. Tüm eğitimleri ve aynı zamanda bunlardan çok daha fazlasını almanız için bütçe olarak da oldukça uygun maliyetler vermeniz gerektiğini de bilmeniz gerekiyor. Kısacası bu çiftlikte sadece 1 yıl içinde son derece eğitimli bir köpeğe sahip olmanız oldukça kolay olan bir durum olarak kabul edilir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Çatalca Köpek Eğitim Çiftliği