Çatalca Köpek Oteli

  Köpek sahibi olmak oldukça fazla sorumluluk gerektiren bir durumdur. Çevremizde köpek sahibi olan insanların sayısı günden güne artmaktadır. Ancak köpek sahibi olmadan önce ve olduktan sonra yapmanız gerekenlere dikkat etmelisiniz. Öncelikle köpeğe sahip olmadan önce onun sorumluluğunu üstlenebileceğinizden ve maddi, manevi ihtiyaçlarını karşılayabileceğinizden emin olmalısınız. Köpek bakmak yalnızca onunla gezmek ve oynamak anlamına gelmez. Bir anlık heves uğruna köpek edinen insanlar yüzünden hayvanların sağlığı bozulmakta ve bakımsız kalmaktadırlar. Köpek sahibi olabileceğiniz kanaatine vardıysanız sonrasında onun için uygun bir yer bulmalısınız. Evinizde ya da bahçenizde onun için ideal bir ortam hazırlamalı ve tıpkı bir bebeğiniz olmuşçasına onunla ilgilenmelisiniz.

Köpeğinizi aldıktan hemen sonra ilk olarak veteriner hekime giderek gerekli kontrolleri yaptırmalısınız. Belirli zamanlarda yapılması gereken aşılarını eksiksiz yaptırmalı ve sağlığı açısından herhangi bir sorun yaşamamak için hareketlerini ve fiziksel durumunu gözlemlemesiniz.

Köpeğinizin temizliğine mutlaka dikkat etmelisiniz. Tüylerini fırça yardımıyla fırçalamalı ve bit ya da pire oluşumunun olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde ciddi rahatsızlıklarla karşılaşabilirsiniz. Çok sık olmamak kaydıyla yıkamalı ve eğer şampuan kullanıyorsanız gözlerine ve kulaklarına kaçırmamaya özen göstermelisiniz. Tırnak, göz ve kulakları için ayrı bir temizlik uygulamalısınız. Kulaklarını mavi ispirto ile temizlemeli, tırnaklarını ise derisine dikkat ederek onu rahatsız etmeyecek uzunlukta kısaltmalısınız.

Köpeğinizin beslenmesi için köpeğinizin fiziksel, alerjik ve psikolojik durumlarını göz önünde bulundurarak mama seçiminizi yapmalısınız. Mama seçimini yaparken köpeğinizin yavru ya da yetişkin olması önemli bir detaydır. Köpek mamaları genel olarak tahılsız ve az tahıllı ürünlerden oluşmalıdır. Mamanızı seçerken glisemik ürünlerin kullanılmamasına özen göstermelisiniz. Mamaların içinde et bazlı ürünler kullanılmalıdır. Kimyasal maddeler, katkılı ürünler, renklendirici ve tatlandırıcı içeren mamalar kullanılmamalıdır. Mama kullanımı sonucunda köpeğiniz üzerindeki değişimlere dikkat etmelisiniz. Eğer tüylerde dökülme, obezite gibi sorunlarla karşılaşırsanız mamanızı değiştirmelisiniz. Unutmayın ki her mama her köpeğe iyi gelmez, köpeğinizin özelliklerine göre mama seçiminiz değişebilir.

Çatalca Köpek Oteli

Çatalca Köpek Oteli

Köpeğinizin eğitimi için öncelikle sizin davranışlarınız ve karakteriniz önemli rol oynamaktadır. Sonuçta sahibinden ne gördüyse onu uygulayan ve ondan eğitim alan bir köpek sizin davranışlarınıza göre şekillenir. Köpeğinizin eğitimi konusunda oldukça bilinçli davranmanız ve eğer kendiniz bunu başaramıyorsanız köpek eğitimi veren merkezlerden faydalanmanız gerekebilir.

  Köpek sahibi olmanın büyük bir sorumluluk olduğunu herkes bilmektedir. Öyle ki herhangi bir iş seyahatine ya da tatile çıkmanız durumunda köpeğinizi bırakacak yer arama sorunu her köpek sahibinin başlıca sorunu haline gelmiştir. Artık çocuğunuz gibi olan evcil arkadaşlarınız için en iyi bakım şartlarının sağlanması gözünüzün arkada kalmamasını sağlayacaktır. Bu sebeple sizin yokluğunuzu aratmadan evde ya da kaldığı yerde nasıl bakımı yapılıyorsa aynı şartlar altında kalabileceği köpek otelleri bulunuyor. Köpek sahiplerinin kurtarıcısı haline gelen köpek otellerinde beslenme, sağlık kontrolleri, eğitim ve egzersiz gibi imkânlar oldukça uygun fiyatlarla sunuluyor.

Çatalca İstanbul’un en büyük ve yeşillik alana fazlasıyla sahip ormanlık alanlardan oluşan bir ilçesidir. İstanbul’un gürültüsünden ve şehirdeki yoğunluktan, trafikten kaçanların uğrak noktasıdır. Oldukça güzel bir doğaya sahip bu ilçe artık İstanbul’da görmekte zorlandığımız yeşil alanlar ve doğa güzelliği açısından aradığınızı bulacağınız bir yerdir. Köpeğiniz için Çatalca’da bulunan Çatalca köpek oteli barınma ve beslenme gibi ihtiyaçların karşılanması dışında aynı zamanda sosyal aktivite ve eğlenceli oyunlarla köpeğiniz için güzel bir ortam sağlamaktadır. Ayrıca artık köpek bakımının altından kalkamayacağınızı düşünüyorsanız bu durumda da köpeğinizi köpek otelinde emin ellere bırakarak bakımsız kalmasına engel olabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Çatalca Köpek Oteli