Cavalier King Charles Satılık Yavru

Köpekler insanların en iyi dostu olarak bilinirler. Evcilleştirilicek en iyi hayvan türlerindendir. Evde bakımıda çok zor değildir. Köpekler sadakati, korumacı tavrı ve sevecenliği ile bilinen bir hayvan türüdür. Bir çok köpek belli bir süreden sonra evde bakmak için uygun değildir. Bunun sebebi ise köpeklerin belli bir yaştan sonra aşırı büyümesi ve bununla beraber saldırganlaşmasıdır. Pitbull, rottweiler türü köpekler bu türe örnektir. Bazı köpek türleri ise evde bakımı için uygundur. Bu köpekler genellikle süs köpeği olarak adlandırılır. Bu tür köpekler diğer köpeklere biraz daha küçük olup daha sevecen ve zararsızdırlar. Cavalier King Charles türü köpeklerde bu grubun içine girer. Cavalier King Charles türü köpek kendi cins ailesinin küçük üyelerindendir. Yani boyları ufaktır. Saf köpekler 3 farklı renkte tüyleri vardır. Bunlar siyah, beyaz ve bronz-kahvedir.

Tüyleri pürüzsüz ve yumuşaktır. Kuyruğu da düz bir yapıdadır. Her köpeğin kendi cinsine göre bazı hastalıklara yatkınlıkları vardır. Cavalier King Charles’ın yatkın olduğu hastalık ikili kapakçık hastalığıdır. Hastalık kalp yetmezliğine neden olup bu türdeki köpeğin hayatlarını kaybetmelerine sebep olmaktadır. Bu tür köpekler zeki ve sevecenlerdir. Komutları algılayabilir ve itaatkarlardır. Cavalier türüyle istenilen her şey yapılabilir. Çocuklara ya da kendinden büyük köpeklere karşı bir saldırganlığı yoktur. Sabırlı ve sakin bir köpek türüdür. Girilen her ortama uyum sağlarlar. Uyumludurlar. Evcil bir köpek türüdür. Daha öncede belirtildiği gibi evde ya da apartman dairesinde bakımı oldukça kolay bir köpektir. Çok aktif bir köpek olup sevilmekten özellikle kucakta sevilmekten hoşlanırlar.

Cavalier King Charles Satılık Yavru

Cavalier King Charles Satılık Yavru

Her köpek türünde olduğu gibi bu köpek türünün bakımıda oldukça önemlidir. Cavalier türü için fırçalama ve taranma oldukça önemlidir. Tüyleri düzenli aralıklarla fırçalanmalıdır. Derisi hassas bir hayvan olduğu için fazla yıkanmaya tepki gösterebilir. Ayda bir veya iki kez yıkanmalıdır. Kulağında bulunan türleri yapısından dolayı düğümlenebilir, bu yüzden dikkatli olunmalıdır. Köpeklerin derileri insanlarınkinden farklıdır bu nedenle insanların kullandığı şampuanlar kullanılmamalıdır. Eğer kendi şampuanlarıyla yıkanmazlarsa deri değiştirmeye başlayabilirler ve bu dönemde deri attıkları için güneş ışını çok kötü etkileyebilir.

Deri kanseri olmalarına sebep olabilir. Bunun dışında yıkarken kulaklara dikkat edilmesi gerekir. Köpeğin kulağına giren su iltihaplanmaya sebep olabilir. Bu yüzden yıkanma işlemine olabildiğince dikkat edilmelidir. Sürekli yıkamak yerine ıslak bezle de tüyleri silinebilir. Bu işlemde onları rahatlatacaktır. Kalp hastalığının yanı sıra bu köpekler göz enfeksiyonuna yatkın bir türdür. Bu sebeple sürekli kontrol edilmelidir. Oyun sever bir köpek olduğu belirtilmelidir. Oldukça zeki bir köpektir. Yeterince sevilmez ve ya ilgilenilmezse sahiplerine aynı bir insan gibi trip atabilir hatta küsebilir. Hafızaları iyidir. Yapılan her şeyi hatırlayabilirler. Daha öncede belirtildiği gibi enerjik ve aktif bir köpek türüdür. Normal şartlarda saldırgan olmayan bu köpek türü diğer her köpekte olduğu gibi kızdırılınca saldırganlaşabiliyor. Bu tür köpeklerin besleniminde kuru mama tercih edilmelidir. Protein oranı yüksek olan mamalar tercih edilebilir.

Cavalier King Charles cinsi bir köpek sahibi olmak isteniyorsa bu tür köpeği barınaklarda bulmak oldukça zordur. Bu sebeple ya yetiştiricilerden ya da internet sitelerinden alım yapmak daha kolaydır. Eğer istenilen bir yavruysa tarayıcıya Cavalier King Charles satılık yavru yazılırsa birçok sonuç ve fiyat karşılarına çıkacaktır. Yapılan araştırmalara göre 300 ila 900 dolar arasında ve 1000 ila 2000 TL arasında fiyatlara Cavalier bulunabilir. Alınacak kaynağın güvenilir olduğundan emin olunmalıdır. Ayrıca bu tür köpeklerde genetik hastalık bulunduğu için almadan önce anne-babasında bu tür hastalığın bulunup bulunmadığı kontrol edilmelidir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

  • Uğur kozan
    5 sene önce

    Yavru fiyatlarini ögrenebilirmiyim birde ne kadar buyuyor

    yorum beğen

Sıradaki içerik:

Cavalier King Charles Satılık Yavru