ChowChow Köpek Eğitimi

Eğer bir köpek sahibi olmak istiyorsanız öncelikle gerekli sorumlulukları alacağınızı bilmeniz gerekir. Köpek eğitiminde önemli özelliklerden biri de köpek sahipleri ile köpeklerin doğru iletişim kurabilmesidir. Fakat bazen köpek sahipleri köpek bakmanın bilincinden uzak olduğundan dolayı köpeklerin zarar görmesine neden olabiliyor. Yanlış sahipler elinde büyüyen köpekler daha çok korkak ya da saldırgan olabiliyor. Bu nedenle köpek sahibi olmadan önce köpeklere bakmanın sorumluluğu hakkında fikir sahibi olmanız gerekecektir. Üstelik sahipleneceğiniz köpek eğer bir ChowChow ise bu sorumluluğun biraz fazla olması gerekebilir. ChowChow ırkı köpekler başına buyruk hareket etmeyi sevdiklerinden dolayı onlara söz dinletmek de kolay olmayacaktır. Bu köpek ırkı hakkında bilinmesi gereken en önemli özellikte onların eğitimlere cevap vermede güçlük yaşayacağıdır. Fazlasıyla özgür ruhlu olan bu köpekler ile başa çıkmak sanıldığı kadar olmayacaktır. Bu nedenle Chowchow ırkı bir köpek sahiplenmeden önce sizi ne gibi zorlukların beklediğini de bilmeniz gerekebilir. Özgürlüğüne düşkün olan köpek ırklarını eğitmek her ne kadar zor olsa da imkansız olarak görülmemelidir. Bu nedenle sorumluluk alabilen sahipler için Chowchow köpekleri eğitmeyi eğlenceli hale getirebilmek önemlidir. Bu köpekleri eğitmek için sabırlı olmaya ihtiyacınız vardır. Sabır ve kararlılık ile Chowchow ırkı köpeklerin eğitilmesini kısa süre içerisinde başarabilirsiniz.

ChowChow Irkı Köpekler Nasıl Eğitilmelidir?

ChowChow Köpek Eğitimi

ChowChow köpeklerin bir diğer adı da Çin Aslanı’dır. Kabarık ve kalın tüyleri ile dikkatleri çeken bu köpek ırkı aslana benzer yeleleri ile dikkatleri çektiğinden dolayı bu ismi almıştır. Diğer köpek ırkları ile kıyaslandığında ChowChow ırkı köpekleri sosyalleştirmek kolay değildir. Özgür hareket etmeyi seven bu köpek ırklarını sosyal canlılar haline getirmek için doğru eğitimleri vermek gerekecektir. ChowChow köpeklerin sosyalleşmesi için öncelikle profesyonel kişilerden destek almak gerekecektir. Temel itaat eğitimleri konusunda başarısız olan bu köpek ırkına çok fazla eğitim vermek de doğru olmayacaktır. Chowchow köpek eğitimi konusunda bilinmesi gereken en önemli davranış bu köpeklerin sosyalleşmeden önce itaat eğitimleri almasının doğru olmayacağıdır. Köpek eğitiminde dikkat edilmesi gereken kurallardan biri de köpeklerin ilgisini çekebilmektir. Köpeklerin eğitimde başarılı olmasını istiyorsanız eğer yapmanız gerekenlerden biri de köpeklerin hoşlanacağı ortamlarda bulunmaktır. Köpeklerin gezdirilmesi ve onların insanlar ile bir arada bulunması köpeklerin sosyalleşmesinde etkili olacaktır. Fakat Chowchow ırkı köpekler yabancılar ile arası iyi olan bir köpek olmadığından dolayı bu sürece alışması için küçük yaşlardan itibaren insanlar ile bir arada olması gerekecektir. Chowchow köpek ırkı eğitilmeye öncelikle tuvalet eğitiminden başlamalıdır. Tuvalet eğitiminin dışarıda verilmesi köpeklerin sosyalleşmesinde de etkili olacaktır. Chowchow köpek ırkı kalabalık ailelerde daha çok ilgi bulacağından dolayı yalnız yaşayan kişiler için uygun bir ırk olmayacaktır.

Köpeklerde Tuvalet Eğitimi Nasıl Verilir?

Köpeklere tuvalet eğitimi vermek için öncelikle köpeğiniz yakından tanımanız gerekecektir. Köpeklerde kediler gibi tuvalet içgüdüsü olmadığından dolayı bu eğitimi verebilmek için köpek sahiplerine büyük sorumluluk düşer. Köpeklere tuvalet eğitimi çok küçük yaşlardan itibaren verilmelidir. Eğer yetişkin bir Chowchow sahiplenmeyi düşünüyorsanız öncelikle bu ırkın tuvalet eğitimi olmasına da özen göstermeniz gerekir. Köpek eğitiminde küçük yaşlardan itibaren tuvalet alışkanlığının kazandırılmış olması köpeklerin ileri eğitimlerinde de önemlidir. Köpeklere tuvalet eğitimi vermek için en uygun olanı dışarıda verilen eğitimlerdir. Tuvaletini dışarı yapmayı öğrenen köpekler bir süre sonra ihtiyaçlarını karşılamak için dışarı yönelme eğilimi gösterecek ve size haber verecektir.

etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

ChowChow Köpek Eğitimi