Eğitimli Köpek Fiyatları

Herkesin kendine göre bir nedeni mutlaka vardır. Çok fazla nedenden ötürü evde bakılan hayvan çeşitlerinin için de en çok tercih edilen hayvan türü köpeklerdir. Bir köpek edinmeye karar verdiğiniz de alacağınız köpeğin eğitimli bir köpek olması size birçok açıdan avantaj sağlar. En basit edindiğiniz köpeği evde bakacaksanız ve bu köpeğin tuvalet eğitimi olması sizin için çok büyük kolaylıktır. Eğitimli Köpek Fiyatları köpeğin türüne ve cinsine göre değişir.

Böyle bir aralık limiti koymak çok da mümkün değildir. Çünkü birçok köpek cinsi vardır ve fiyatlar cinse göre değişir. Cinse göre değişmesinin yanında da satan kişiye ya da pet shopa göre de değişir belli bir limit aralık koymak mümkün değildir. Mesela Retriever cinsi bir köpeğin yavrularının satış fiyatı ortalama 1500 TL’dir. Bir de bu yavrular eğitimli oldukları zaman fiyat yükselmektedir. Köpeklere profesyonel eğitim aldırmak istendiği zaman bunu köpek eğitim merkezlerinde yaptırmak gerekmektedir. O zaman da eğitimli köpek fiyatları artmaktadır. Eğitimli bir Alman kurdu edinmek isterseniz, ortalama satan kişilere göre fiyat değişse de 8 000 TL ile 10 000 TL arasında fiyatlar görebilirsiniz. En çok rağbet gören köpek türü de zaten özelliklerinden dolayı Alman kurtlarıdır.

Pomeranian cinsi bir yavru köpek isterseniz bir de eğitimli almak istediğiniz zaman 4 000 tl ile daha yükselerek çıkan fiyatlar görebilirsiniz. Mustif cinsi köpekler oldukça pahalı olan bir köpek türüdür ve eğitimli oldukları zaman oldukça fiyatlar yukarı çıkabilmektedir. Aslında şu cins köpeğin eğitimli olan fiyatı şu kadar fiyata satılır diye bir şey söylemek oldukça zor olan bir şeydir. Eğitimli Köpek fiyatları oldukça değişiklik gösterir. Özel eğitimli olanları da daha da farklılık gösterir. İnternette bir bakının şöyle satılık köpek fiyatları diye net bir fiyat göremezsiniz çünkü ilanı veren köpek sahibi taleplere göre fiyatları arttırır. O yüzden fiyat almak zordur.

Eğitimli Köpek Fiyatları

Eğitimli Köpek Fiyatları

Süs köpeklerinin fiyatları 2000 tl gibi bir fiyatlardan başladığı gibi eğitim almış bir süs köpeği ise bu fiyatın bazen 2 ya da 3 katına çıkmasına sebep olur. Öbür cins köpeklerin normal yavru fiyatları 700 tl gibi fiyatlardan başladığı gibi eğitimli oldukları zaman çok yüksek rakamlara çıktığı görülmektedir. net bir rakam vermek az önce de dediğimiz gibi zor olduğu gibi çok da doğru olmaz. Bir köpek alacağınız zaman ve bu almak istediğiniz köpek eğitimli bir köpek ise ilk önce yapmanız gereken, gördüğünüz birden fazla ilanı arayarak fiyat almaktır. Pet shoptan almak istiyorsanız da en az bir kaç pet shop gezin ve hepsinden fiyat alın. Aldığınız fiyatları ve köpekleri de karşılaştırın. Bu şekilde hareket ederseniz daha mantıklı bir yol olur. Çünkü şu cins eğitimli bir köpeği şu fiyata alabilirsiniz demek çok yanlış olur.

Konuyu özetler isek, eğitimli bir köpeğe şu fiyata alırsınız diye net bir rakam söylemek zordur. Fiyat aralığı da vermek zordur. Çünkü birçok eğitim türü vardır. Köpek hangi eğitimi ya da hangi eğitimleri aldı ise ve birçok eğitim aldı ise fiyat çok yüksek rakamlara çıkabilir. Şöyle düşünün ki, temel eğitim almış bir Alman kurdunun fiyatı ile arama ve kurtarma eğitimi almış bir Alman kurdunun fiyatı bir olmaz. Hatta çok farklılık gösterir. Çünkü arama kurtarma eğitimi almak için temel eğitim alınması gerekir. O zamanda köpek bir den fazla eğitim aldığı için fiyatı artar.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

  • Hamit
    2 sene önce

    Bana bir eytim limiş küpek lazım

    yorum beğen

Sıradaki içerik:

Eğitimli Köpek Fiyatları