En ucuz köpek fiyatları

ankara-kopek-egitim-tesisi1Bir dost almaya karar verdiniz. En ucuz köpek fiyatları için görüşmelere başladınız. Çiftlikler köpekleri çok daha iyi ürettiğinden fiyatları yüksek gelebilir. Bunun için sahip olduğu köpeği üreyen kişiler ile iletişime geçebilirsiniz. Sahibinden satılık köpekler daha ucuz olabilir. Irklarına, büyüklüklerine, güzelliklerine, eğitimlerine göre fiyatları değişebilir. Ayrıca aşılarına ve bakımlarına göre de fiyatlarında değişim olabilir. Bu nedenle aldığınız köpeğe dikkat etmeli bir hastalığının olmadığından emin olmalısınız. Golden köpekler 300 TL’den başlar. Renklerine, burun yapılarına, anne babanın güzelliğine, seceresi olup olmadığına göre fiyatlandırılırlar. Ucuzluğu ise hasta olmasından değil de bir an önce yavruya yuva bulmak gerektiğinden olabilir. Aldığınız köpeği ilk önce bir veteriner kontrolünden geçirmelisiniz

Hause Of İstanbul
Köpekler hayatımızda dostluğu ve yetenekleri ile yerlerini muhafaza eden güzel canlılar. Bu canlıların her an yanımızda olmasına karar verdik. Bir köpek arıyoruz. En ucuz köpek fiyatları ile aramaya başladık. Gereken koşulları da sağladığımızdan eminiz. O zaman ucuz ve dost olan bir köpeği bulmak size kalmış. Gerek bir çiftlikten gerek bir barınaktan gerekse sahibinden olmak üzere kanal bulup ona sahip olabiliriz. Bunun için öncelikle ona bakacak maddi ve manevi imkanlarımızı sorgulamamız gerekli. Ona mama almamız, aşı yaptırmamız gerekecek. Bununla bitmeyeceği gibi bir de ilgi, alaka göstereceğiz. Sabırlı olacak ve merhametimizi esirgemeyeceğiz. Ucuz bir köpek almak bazen kötü sonuçlar doğurabileceği gibi bazen zor durumdan dolayı köpeğini satan iyi insanları da içinde barındırabileceği bir olay. Öncelikle kişi veya kurumun güvenilirliğini göz önünde bulundurmalıyız. Güvenmediğimiz ya da bizi dolandıracağından şüphelendiğimiz biri ile alışveriş yapmamalıyız.

En ucuz köpek fiyatları sıralamasında bazen saflığı bozulmuş köpekler çok ucuza alıcı arar. Bazen ise elindeki köpekleri vermeleri gereken insanlar köpeklerini ucuza satar. Yavru bir köpek değil de yetişkin bir köpek alacaksanız mutlaka aşı karnesi olmasına dikkat edin. Aşısız bir köpek sağlıksız bir köpekle aynı anlama gelir. Köpeği satan kişinin iyi niyetini de kişiliğini de iyice ölçüp tarttıktan sonra pazarlığa oturun. Köpeğin dışarıdan görünümü iyi olup birkaç gün sonra elinizde ölmesini eminim istemezsiniz. Hatta bu tarz insanları muhakkak şikayet edin. Sonuçta bunlar canlıdır ve ticaret yani para kazanma amaçlı öldürülmesine müsaade edilemez. Siz araştırmalarınıza devam ederek güvenilir ucuz köpek bulmaya çalışın. Köpeklerin fiyatları ırklara göre farklılık gösterdiğinden ucuz diye kriterleri size uymayan köpekleri almayın. Mesela golden besleyecek kadar büyük bir eviniz yoksa onu aldığınızda kötü sonuçlar yaşayacaksınız. Evinizdeki eşyaları stresten kemirecek. Size ceza vermek için elinden geleni yapacaktır. Ya da bir pug ırkı köpeği bahçeye koyarsanız psikolojisi bozulacaktır. Hatta ondan büyük bir köpek ile kavga ederek zarar görebilecektir.

Köpeklerin ırk ve cinsiyet farklarını da göz önünde bulundurursak 200 TL’den 5000 TL’ye kadar bir fiyat skalası bulunur. Almak istediğiniz köpeğin özelliklerini ve aradığınızı en ucuz fiyata getirmek belki de sadece sizin pazarlığınıza başlıdır. Ve en önemli husus ise bu satın alma işleminin ve köpeğin hayat şartlarının kalitesidir. Bunun için seçtiğiniz köpekten tutun da aldığınız insana oradan tutun da köpeğin sağlığına her şeyi tek tek dikkatle değerlendirin. Canlı satışında kesin ve katı kurallar vardır. Örneğin artık petshoplarda köpek satışı kedi satışı yasaklanmıştır. Bunun sebebi orada konforsuz ve kalitesiz hayatlar yaşamalarıdır. Siz siz olun vicdanınızı da her işte kullanın. Ucuz diye köpeğin kötü durumunu görmezden gelmeyin. Ya da köpek üretmek para kazanmak adına onlara işkenceler etmeyin.

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

En ucuz köpek fiyatları