En Ucuz Köpek Kulübesi

images (3)Bütün köpek sahipleri, evlerinde bahçeleri varsa köpeklerin dışarıda kalabilmesi için bir köpek kulübesine ihtiyaç duyarlar. Elbette bazen evde yaşayan köpeklerde olabiliyor. Birçok köpek kulübe çeşitleri bulunmaktadır. En ucuz köpek kulübesi nasıl olur diye soracak olursanız, ya kendinizin yaptığı bir kulübe olacak veya sade bir kulübe alacaksınız ve yorganını siz yerleştirerek köpeğin rahat etmesini sağlayacaksınız. Bu tür kulübeler çok pahalı değildir ama iki yüz veya iki yüz elli lira kadar olabilir. Sadece kulübelerin özellikleri değil, aynı zamanda kulübenin büyüklüğüne görede fiyatlar konulmaktadır. Bu sebeple eğer köpeğinizin rahat edebileceği şekilde büyük ama sade bir kulübe isterseniz iki yüz lira civarında petshoplardan veya internet üzerinden de yine alabilirsiniz. Ucuz köpek kulübeleri kötü mü ya da kalitesiz mi olur diye sorarsanız, bu tamamen hangi markada aldığınıza bağlı, fakat kalitesiz olacağı anlamına gelmiyor.

Hause Of İstanbul
Ucuz bir kulübe alarak kendinizde kulübeyi zenginleştirebilirsiniz. Köpeğiniz sonuçta kulübenin ne kadar olduğunu anlayamaz, bunu anlayacak olan sadece kulübeyi alan kişidir. Bu sebeple siz nasıl bir kulübe alırsanız alın, köpek içinde rahat ederse bir sorun yok ama rahat etmesi gerekiyor. Bu yüzden kulübe alacağınız zaman, köpeğin ne kadar rahat edip etmeyeceğini düşünün ki bu çok önemlidir. En ucuz köpek kulübesi yine sizin yapacağınız bir kulübe veya petshoplarda satılan plastik kulübeler olmaktadır. Bazende kulübeyi alıyorsunuz ve köpek evde yaşamak istediği için hiç kullanmayabiliyorsunuz. Köpekler gerçekten rahat yaşamak isterler. Sokaktaki köpeklere baktığınız zaman gerçekten bazen üzülüyorsunuz ve acaba rahatlar mı diye düşünmeye başlıyorsunuz, ama elbete onların hepsine yardım etmek neredeyse imkansız bir şey. Bazıları yıllık olarak köpek çiftliklerine yardım gönderebiliyorlar. Mama yardımı, kulübeler ve battaniyeler, köpek oyuncakları ve benzeri malzemeleri götürerek yardımcı olabiliyorlar.

Bunlara baktığınız zaman gerçekten ço seviniyorsunuz. Birkaç tane ucuz kulübe alıp götürdüğünüz zaman, en azından birkaç tane köpeğin sıcak bir evi oluyor. Kulübeler sağlam olursa, köpekler yağmurdan da soğuktan da korunabiliyorlar. Köpekler her ne kadar soğuk havaya dayanıklı hayvanlar olsalar bile, onlarında sıcak bir ortama ihtiyaçları vardır. Köpeklerin iyi beslenmeleri gerekiyor ki, derileri ve tüyleri onları ısıtabilsin. Eğer zayıflamaya başlarlarsa, derileri ve tüyleri onları ısıtmaz ve sıcak bir ortama ihtiyaç duymaya başlarlar. Köpek kulübesini her yerden bulabilirsiniz. Kendiniz yapacaksanız birkaç tane malzeme aldığınız zaman yapabiliyorsunuz. Birkaç parça tahta ve çivi bulduğunuz zaman, bir günde bir kulübe oluşturabiliyorsunuz. Bittiğinde de kulübenizi boyarsanız, her şey tamamdır. Çok fazla bir şeye ihtiyacınız yok. Ben yapamam dışarıdan alacağım diyecekseniz, petshoplara veya bazı veterinerlerde de kulübeler olabiliyor, gidip satın alabilirsiniz.

Kulübelerin fiyatları, hem kulübenin boyutuna göre, hemde özelliğine göre değişmektedir, fakat idare etsin ve köpeği içinde sıcak tutsun ama aynı zamanda ucuz olsun derseniz, kaliteli ama en ucuz köpek kulübesi iki yüz lira veya üç yüz liradan başlayacaktır. Köpekler her zaman sevgiye ve bakıma muhtaç canlılardır. Çok iyi bakılmaları gerekiyor ve sevgi gösterilmesi gerekiyor. Kulübeyi aldığınızda da elbette eğer sadece kulübede yatıp kalkmasını istiyorsanız, bunun içinde eğitim vermeniz gerekiyor. Bunun eğitimi biraz daha zor olacaktır, çünkü köpek akşamları sizinle vakit geçirmeyi isteyebilir, fakat bunu ancak zamanla ve sevgi göstererek, bahçede olsa bile onun yanında olduğunuzu hissettirerek yapabilirsiniz. Bir kulübe alsanızda ondan uzak olmadığını ve sadece evin bahçesinde olduğunu anlatmaya çalışmanız gerekiyor. Kolay değil, fakat imkansızda değil ve bunun için uzman destek alabilirsiniz.

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

En Ucuz Köpek Kulübesi