English Cocker Köpek Eğitimi

Köpek sahiplenmek isteyen kişilerin bilmesi gereken konulardan bir de aldıkları köpeklerin aile ırkıdır. Köpeklerin anne ve babalarının ırkını bilmek köpeğin gerçek karakterine ulaşmada etkili olacaktır. Köpek eğitimine başlarken köpeklerin davranışlarını okuyabilmek gerekir. Köpekler duygularını vücut hareketleri ile ifade edebilen canlılardır. Kuyruk sallamaları, koklamaları ve ağızlarını açarak dil çıkarmaları köpeklerin en sık yaptığı davranışlar arasında yer alır. Köpeklerin vücut dillerini okumak eğitimde önemli yol kat etmek açısından önemlidir. Köpek eğitiminde dikkat edilmesi gereken özelliklerden biri de köpeklerin davranışlarını kontrol edebilmektir.

Köpekler özellikle henüz yavruyken çok fazla ilgi isteyebilirler. Annelerinden ayrılan köpekler için sahiplerinin yanında kalacakları bir kaç gün zorlu geçebilir. English cocker sahiplenmek isteyen kişilerin bu hassasiyete özen göstermesi gerekiyor. Cocer ırkına sahip olan köpekler çok fazla havlama eğiliminde olduklarından dolayı ilk zamanlarda sahiplerine bir takım zorluklar yaşatabiliyor. English cocker köpek eğitimi yapılırken öncelikle köpeklerin evde yalnız kalmaya alıştırılması gerekiyor. Bu nedenle de Cocker ırkı köpeklerin ilk eğitimi eve alındığı günlerde başlamalıdır.

English Cocker Irkı Köpeklerin Özellikleri Nelerdir?

Yalnızlığa kolay alışamayan bir ırk olan English cocker oldukça hareketli bir yapıya sahip olması ile de bilinir. Bu nedenle apartman yaşamına kolay adapte olamayan bir ırk olarak da bilinir. Fakat küçük ırk köpekler arasında yer aldığından dolayı apartmanda yaşayabilirler. English Cocker düz ve ipeksi tüyleri ile de dikkatleri çeker. Son derece yumuşak olan tüyleri temizlemek de önemlidir. Köpeklerin kulakları aşağı doğru sarkık olup bu bölgede daha çok tüyler görülmesi mümkündür. Genel özellikleri dikkate alındığında English Cocker ırkı köpeklerin sevecen ve sadık olduğu dikkat çekmektedir.

Şefkatli yapısı ile zaman zaman sizi duygulandıran bu köpekler aynı zamanda en yakın arkadaşlarınız arasında girebilir. English cockerköpek ırkı aynı zamanda çok zeki canlılar olduğundan dolayı eğitim sürecinin de dikkatli yapılması gerekiyor. Örneğin bu ırka sahip bir köpeğinize tuvalet alışkanlığı kazandırmaya çalışmanız ona farklı özellikler de kazandırabilir. Köpeklerin tuvaleti için dışarı çıkarılması önemlidir. Eğer köpeğinizi tuvalet sonrası hemen eve götürmeyi tercih ederseniz bu ırklar daha fazla dışarıda kalabilmek için daha geç tuvalet yapma eğilimi de gösterebilirler. Bu da köpekler ile dışarıda çok daha uzun kalmanıza ve bir takım işlerinizin daha geç bitmesine neden olabilir. Bu nedenle English cocker ırkı köpek sahiplerinin tuvalet sonrası eğitimlere yönelmesi de önemlidir. English cocker eğitiminde dikkat edilmesi gereken özelliklerden biri de köpeklere gereken ilgiyi eğitimler yolu ile gösterebilmektir.

English Cocker Köpek Eğitimi Nasıl Olmalıdır?

English cocker köpek eğitimi köpeklerin karakterine uygun olarak daha fazla hareket içermelidir. Küçük köpek ırkına sahip olması nedeni ile zaman zaman eğitimlerde zorluk çıkarabilse de eğitimden eğlenceli olarak ayrılması köpeklerin eğitime daha çok katılmasını sağlayacaktır. English cocker köpek eğitiminde öncelikle eğitim sürecine köpeğinizin motive edilmesi gerekiyor. Bu nedenle eğitimlerden önce köpeğinizin eğlendiği oyunları oynayabilirsiniz. Köpek eğitiminde dikkat edilmesi gerekenlerden biri de köpeklerin yabancılar ile mesafesinin iyi ayarlanmasıdır. Özellikle küçük köpekler zararsız olarak görüldüğünden dolayı diğer insanlar tarafından sevilmek istenebiliyor. Bu durumda köpekler yabancılara daha kolay alışabiliyor. Yapılması gerekenlerden biri de köpeklerin yabancılar ile yalnızca sizin yanınızda iletişim kurmasını sağlamak olmalıdır. Bu nedenle köpeklere verilen eğitimlerde “yapma” ya da “gel” gibi davranışların kazandırılması önemlidir. Köpek eğitiminde köpeklerin yabancılar ile çok fazla iletişim kurması sizin yanınızdan ayrılıp yabancıların peşine takılmasına neden olacağından dolayı onları kontrol etmek de zor olacaktır.

etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

English Cocker Köpek Eğitimi