Eyüp Köpek Eğitim Çiftliği

İnsanların yaşamlarının büyük bir bölümü evcilleştirdiğimiz hayvanlarla geçmektedir. Tarih boyunca insanın en büyük yardımcısı olan köpeklerin yeri evcilleştirilen diğer hayvanlardan farklı olmuştur. İnsanın yaşamını kolaylaştıran birçok işin birlikte yapılmasını sağlayan bu canlıları insanoğlu sahiplenerek eğitmiştir. Bu eğitimler gittikçe daha profesyonel kişilerce yapılmaktadır. Bunun nedeni yanlış eğitimler sonucu hem hayvanın hem de insanların yaşamlarının sağlıksız bir ortamda gerçekleşmesidir. Bu yanlışlığın önüne geçmek için mutlaka konusunda uzman kişiler tarafından eğitim aldırılmalıdır. Bu eğitimler sadece köpekler için değil onları sahiplenen kişiler için de gereklidir. Hayvan psikolojisini, temel ihtiyaçlarının yanında güdülerini tanımayan doğru iletişim kuramayan kişilerin köpek sahiplenmesi oldukça tehlikelidir. Eyüp Köpek Eğitim Çiftliği bu tür sorunlardan doğan ihtiyaçların karşılanması için kurulmuştur.

Köpeğin ve sahibinin eğitilmesi için temel eğitimler, itaat eğitimi, komut algılama ve en önemlisi belli bir uzmanlığa yönelik eğitimler verilmektedir. Köpeği edinirken kişinin kendi yaşam standardının da farkında olması en önemli koşuldur. İnsanların yaşantılarına uygun köpek edinmesi toplum sağlığı açısından da gereklidir. Edinilen köpeğin hangi amaçla edindiğine bağlı olarak farklı eğitimler de söz konusu olabilmektedir.

Örneğin annesinden ayrılan bir köpeğin insan ailesiyle yaşamaya uyum sağlaması için erken eğitim alması gereklidir. İnsanlarla yaşamaya alışması, düzeninin kurulması oldukça önemlidir. Eyüp Köpek Eğitim Çiftliği dört aylık köpeklerin eğitim için en elverişli zamanda olduğuna yönelik çalışmalar da yapmaktadır. Bu yavru köpek eğitimi başlangıçta verildiğinde ilerideki yaşantının olabildiğince sağlıklı olmasına da neden olmaktadır. Beslenme, tuvalet ve benzeri eğitimleri erken olması en sağlıklısıdır.

Eyüp Köpek Eğitim Çiftliği

Eyüp Köpek Eğitim Çiftliği

Köpeğinizin yaşı, ırkı ve özelliklerine yönelik eğitimlerimiz bulunmaktadır. Yavru köpek eğitimi dışında, itaat eğitimi, iş eğitimleri de verilmektedir. İtaat eğitimi birkaç ana başlıktan oluşmaktadır. Komut algılama, sahibini dinleme, sosyalleşme gibi başlıklar halindedir. Bunların içinde oturma kalkma gibi temel komut eğitimlerinin yanında, yemeğini yeme düzeni, ağzına aldığı bir nesneyi bırakma, tasmalı ya da tasmasız birlikte yürüyüş ve oyun komutlarını algılaması, tuvaletinin gösterildiği yere yapma, ev eşyalarına zarar vermeyi önleme, yabancı yerlerde de sahibini dinleme, kendi cinsleriyle sosyalleşmesi gibi temel ihtiyaçlarının düzenlenmesine yönelik eğitimlerdir. Eyüp Köpek Eğitim Çiftliği uzman eğitmenler ve deneyimle kişiler tarafından hem köpeğin hem de sahibinin eğitim ve öğretim alabilmesini sağlamaktadır. Evde yaşayan köpeklere uygun eğitimlerimiz vardır. Bununla birlikte köpeğin yaşadığı ortamda da eğitilmesi gerekmektedir. Bu konuda uzmanlarımızla görüşmenizi tavsiye ediyoruz.

Bazı özel ırk ve türlerin özel eğitim alması da gerekmektedir. Irkına ve karakterine uygun eğitim almış köpeklerin yaşantı kalitesini yükselttiği ispatlanmıştır. Bu özel ırkların yanı sıra özel durumlar, işler için de eğitim verilmektedir. İş eğitimi adı altında uzmanlar tarafından verilen eğitimlerimizi inceleyiniz. Eyüp Köpek Eğitim Çiftliği köpeklere iş eğitimi de vermektedir. Bunların başında bekçilik, iz sürme, koruma eğitimleri vardır. Ancak polis, yangın, arama kurtarma, narkotik ya da farklı iş eğitimleri hakkında da bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bütün köpek veya canlı eğitimlerinin en önemli özelliğinin komut algılama olduğu unutulmamalıdır. Hiçbir canlı kaba kuvvetle, cezalandırma yöntemiyle eğitilmez. Bu konunun üzerinden ısrarla durulmalıdır. Dayak veya farklı türde kaba kuvvetle eğitildiği sanılan insan ya da hayvanların birçok psikolojik rahatsızlık geçirdiği ispatlanmıştır. Eyüp Köpek Eğitim Çiftliği sevgi temelinde eğitim vermektedir. Köpeklerinizin ve tüm canlıların iyi ve sağlıklı bir dünyada yaşaması için konusunda uzman, deneyimli eğitmenlerin gözetiminde uygun koşulların sağlanmasına dikkat etmeliyiz. Bizler köpeklerin sadece sahipleri değiliz. Birlikte aynı dünyayı paylaşan canlılarız.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Eyüp Köpek Eğitim Çiftliği