Eyüp Köpek Eğitimi

Eğitim şekli olarak yavru köpekler önceliklidir. Sebebi ise; bu köpeklerin eğitimi daha kolaydır ve söz geçirmek daha basittir. Bu yüzden fazla zorluk yaşamadan ilgi, sevgi ve uzman köpek eğiticileri için köpeklerin eğitim programı gerçekleştirilmektedir. Eyüp eğitim kurumunun farkı olarak evde köpek eğitim hizmeti sunmalarıdır. Ev ortamında köpeğin davranış ve ruh hallerini gözlemleyerek her gün ayrı eğitim içerikleri ile gelinmektedir. Her gün verilen program tablosundaki aşamaları sağlıklı şekilde geçen köpekler için bir diğer eğitim uygulanmaktadır.

Yavru köpek eğitimleri genel olarak sahiplerinin ilgi ve sevgileriyle beraber gerçekleştirilmektedir. Eğitim danışmanı ile beraber verilen komutlar, yaptırılması gereken işlemler, sesleniş şekli vb. durumlar için ortak çalışma sürdürülmektedir. Özellikle yavru ve hassas köpekler için programlar farklıdır. Çünkü bu köpekler ses tonundan bile etkilenmektedir. Kurumu arayarak yapılan bilgilendirme ve köpek ihtiyacına göre konaklanan yerleşim yerine gönderilen uzman köpek ve sahibi arasında analizler yaparak ona göre plan ve program yapmaktadır. Gerekli eğitim içeriklerinde kuruma gelinerek eğitimin devamı burada sağlanmaktadır.

Eğitim Evreleri ve Koşulları;

İlk defa eğitim alacak köpekler için genel olarak ev ortamında gerçekleştirilen programlar mevcuttur. Fakat ev ortamı dışında eğitim almaları sağlanan köpekler için tasma eğitimi ile başlangıcı sağlanmaktadır. Tasma eğitimi ile sürekli göz göze gelen sahip ve köpeği arasında sevgi bağı ve güveni sağlamak planlanmaktadır. Köpeğiniz sizi sevmeye başladığında onu tanımaya başlarsınız. Beraber geçirdiğiniz zamanlarda eğitim uzmanları köpeğiniz üzerindeki karakter yapısını çözümleyecektir. Ve ikinci evredeki eğitim başlangıcı buna göre olacaktır. Örneğin; korkan, çabuk sinirlenen ve öfkelenen, agresif, saldırgan yapılı, fazla hareketli ve algıda seçiciliği sağlayamayan köpekler için çeşitli karakter eğitimleri vardır.

Eyüp Köpek Eğitimi

Öncelikle temel itaat dersleri ile başlangıç sağlanır, bu aşamadan sonra ileri itaat eğitimi sağlanmaktadır. Bu evrede köpeklerin sağduyusu ve sadece sahibini yabancılardan ayırıp koruması için eğitilir. Bir başka özellik ise, sahibinin sesini diğer seslerden ayırarak verilen her komuta uymamayı öğrenir. Örneğin; başka birinin verdiği gel komutu ile sahibinin verdiği gel komutunu birbirinden ayırabilecektir. Özellikle evde yetişen köpekler için bu evrenin sonunda tuvalet eğitimi de almaktadırlar. Tuvalet eğitimi alışkanlık seansları yavru ve yetişkin köpeklere göre değişmektedir. Yavru köpeklerin alışma ve itaat etme evresi yetişkin köpeklere göre daha zorlu geçmektedir. Çünkü sadece ilgi ve sevgi görme döneminde olan yavru köpekler yapılacak eğitimlerden çabuk sıkılabilir. Fakat küçükten verilecek olan eğitim yetişkinlik dönemlerinde alacağı eğitimi daha kolay ve kısa seanslarda atlatacaklardır.

Eyüp Köpek Eğitimi

Eğitim programları uygulanırken isteyen kişilere özel evinde eğitim verilmektedir. Köpeği ile beraber bu eğitimlere katılarak evcil hayvanlarının kendilerine olan bağımlılık süresini daha kısa zamanda gerçekleştirebilirler. Eyüp Köpek Eğitimi her türden ve ırktan köpeklerin eğitimini sağlamaktadır. Özürlü doğan köpekler için verilecek destek eğitimleri vardır. Bunlar uzman veteriner eğiticiler ile beraber gerçekleştirilmektedir. Bu eğitimler sonunda köpekler sosyalleşip, sosyal ortama ayak uydurabilmektedirler. Daha uyumlu ve daha kararlı yaklaşacaklardır.

Yeme içme alışkanlıkları kazandırma programları da vardır. Bu programlar hassas ve alerjik reaksiyonları olan köpekler içindir. Besin maddelerinde seçicilik yapan köpekle özel olarak, bu seçiciliği ortadan kaldırmak için verilecek ders programları mevcuttur. Bu kurumlar köpeklerin eğitimini sağlarken aynı zamanda çalışan kişilerin evcil hayvanlarının konaklamalarını da sağlamış olurlar. İsteğe göre köpekler belli süre evden uzak kalarak da eğitilebilir, Ya da her gün ev ve eğitim kurumu arasında gelip giderek bu eğitimi alması sağlanır.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Eyüp Köpek Eğitimi