İngiliz Bulldog Eğitimi Nasıl Verilir

bulldog

Çirkin ama sevimli bir köpek ırkı olan İngiliz Bulldog’u beslemek, sahiplendirme fiyatları nedeniyle ülkemizde bir zenginlik gösterisi olarak hissedilmektedir. Ne yazık ki İngiliz bulldog yavru ırkının çiftleşmesi ve doğumu nedeniyle hak ettikleri sayısal değerin üzerinde olan İngiliz bulldog fiyatları, fiyat noktasında bu sevimli türe olan talebi azaltmaktadır. Bulldog yavrusu kaç para oldukça merak edilen bir sorudur. Bu ırkın üremesinin ve doğumunun Fransız ırkı kadar rahat ve başarılı olmasını ve aynı zamanda sayının da Fransız düzeyinde olmasını diliyoruz ama bu ırkı yetiştirenler bilirler ki sezaryen stresi doğumla başlar. Doğum zamanı olan 60-65 günlük sürenin sonunda stresten bunalıyor ve yavruların doğumundan sağlığına kadar olan süreçte kaygılı duygularla besleniyor. İngiliz Bulldog, literatürde bilindiği gibi, soyluların onurlu ve temsili bir cinsidir. İngiliz bulldog yavruları bahçeli evler ve apartmanlar için oldukça uygun bir cinstir. İngiliz Bulldog köpek yavrusu, büyük ve geniş bir kafa ile sağlam ve güçlü ve son derece sadık bir cins.

İngiliz Bulldog Fiyatları

Ülkemizde İngiliz bulldog fiyatlarının ölçeğini etkileyen faktörlerin uyumlu olması, üretimi ve özellikle doğumlarının çok zor olması, ülkemizde İngiliz bulldog yavrularının üretimi neredeyse yok denecek kadar azdır. Bu nedenle Bulldog yavrusu kaç parasoyağacına ve kalıba göre 6.000 TL ile 11.000 TL arasında değişebilmektedir. Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi döneminde İngiliz Bulldog’larının fiyatları maalesef yaklaşık 2 kat arttı. Bu fiyat artışının nedeni dünya ülkelerinin sınırlarının kapanması, insanların evlerine kapanması ve evcil hayvan dostlarına olan ilginin yoğunlaşması, fiyat skalasında arz-talep dengesini ne yazık ki olumsuz yönde etkilemesiydi.

Bulldog Özellikleri

Görünüşü bazen insanları korkutsa da bu hız ifadesinin arkasında güvenilir ve kibar bir ifade var. Özellikleri itibariyle oldukça sevimli ve nazik olan bu cins, geçmişte boğa güreşlerinde kullanıldığı için bazı durumlarda farklı tepkiler verebilmektedir. Bulldog yavrusu kaç paraözelinde düşmanlarıyla asla uzlaşmaz, her zaman sert ve cesurdur. Onlara göstereceğiniz sevgi ve ilgiden asla bıkmayacaklardır. Mutluluğun olmazsa olmazı insan sevgisidir. Yetiştirilme tarzınıza bağlı olarak, diğer köpeklere karşı duruşu değişebilir. Yabancı köpeklere karşı çok dikkatli olduğu ve evcil hayvanlarla her zaman iyi ilişkiler içinde olduğu söylenemez. Burun akıntısı ile uyurken sürekli horluyor. Bahçesiz bir evde yaşayacakları için yerleşik bir cins oldukları için bahçeye fazla ihtiyaç duymazlar. Çok sıcak havaları sevmez ve her zaman ılık iklimleri tercih eder.

Bakımları

Bulldog yavrusu kaç paraile beraber English Bulldog köpeklerinin kısa tüyleri nedeniyle bakımı çok kolaydır. Yavrulara bakmanız gerekiyorsa, sadece kürkleri için haftalık fırçalama seansı yeterli olacaktır. Kürkün kırışmış derisine yiyecek bulaşabileceğinden ve bu deride mantar oluşumunu tetikleyeceğinden nemli bir bezle temizlenmelidir. Herhangi bir köpek yavrusu gibi, bu cins için diş bakımı çok önemlidir. Düzenli fırçalama sonucunda ağızda enfeksiyon riskinin önüne geçebilirsiniz.

Sağlık

Oldukça zahmetsiz İngiliz cinsi, Bulldog yavrusu kaç paraözelinde sizi tımar etmekle rahatsız etmeyecektir. Paltoları kısadır, bu nedenle dökülme konusunda endişelenmenize gerek yoktur ve her hafta fırçalamanız yeterli olacaktır. Dikkat edilmesi gereken en önemli şey, yüzü düzenli olarak nemli bir bezle temizlemektir. Adeta ev köpeğidirler, evlerinde oldukça sakindirler ve ılıman havayı tercih ederler. Sizi rahatsız edebilecek tek özellik, “gülü seven dikenini taşır” dedikleri gibi, tatlı horlama ve salya akmasıdır. Sahiplerine sadık, diğer hayvanlara karşı sıcak ve samimi tavırlarıyla dikkat çeken köpeklerdir. Çocuklara karşı nazik ve güvenilir davranışlarıyla dikkatleri üzerine çeken köpek ırkı, tehdit anında bu sevgisini kaybeder ve hırçın bir köpeğe dönüşmeye başlar. Bu, onların “bekçi köpeği” olarak kullanılmalarının en büyük nedenlerinden biridir. Cins, ev köpekleriyle arası iyidir, ancak diğer köpeklere karşı saldırgan olabilir. Sevimli ve talepkar köpeklerdir. Bu nedenle köpek sahiplenmeyi düşünen kişi bu konuda kendine güvenmeli ve köpeğine yeterince zaman ayırabildiğinden emin olmalıdır.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

İngiliz Bulldog Eğitimi Nasıl Verilir