İstanbul’da Köpek Eğitimi Alabileceğiniz Yerler

köpek eğitmeni

Köpeklerde eğitime başlama yaşı her köpek ırkında farklılıklar gösterecektir. Yaygın olan görüşe göre ne kadar erken zamanlarda başlanırsa o denli kalıcı ve etkili bir eğitimin gerçekleşeceği yönündedir. Köpeklerde eğitime başlama ve bu konuda uzmanlardan destek almak için önerilen merkezler bulunur. Kişisel imkanlarla köpek sahiplerinin bu eğitimi vermesi oldukça güç olacaktır. Bu konu bilgi ve uzmanlık gerektiren konuların başında gelir. Köpeklerin gerek satın alındıktan sonra gerekse de sahiplenme işlemlerinin ardından aynı evi paylaşacağı kişilerle uyum içerisinde yaşaması son derece önem taşır.

Köpeklerin Koruma Maksatlı Eğitilmeleri

Koruma köpek eğitimi, en zor olan köpek eğitimleri arasındadır. Bu konuda diğer türlere verilen eğitimlerden daha farklı metotlar izlenecektir. Koruma köpek eğitimi hususunda önem kazanan sahibine itaat eğitimidir. Bu köpekler, sahiplerinin dediklerini yaparken, ödül sistemine göre eğitilmezler. Ödül sistemine göre eğitildikleri takdirde koruma amaçlarını gerçekleştirmeleri zorlaşacaktır. Verilen her ödül için istenileni yapmak herhangi bir mekanı korumaları açısından son derece risk taşıyacaktır.

Köpeklerde Saldırganlık Eğitimi

Saldırganlık eğitimlerinin de verilmesi, gerekli gereksiz havlamaması fakat tehlikeyi de bildirmeleri son derece önem kazanır. Diğer köpek eğitimlerine nazaran son derece sıkı bir disiplin gerektirmekte ve sabırla eğitime devam edilmesi önerilmektedir. Bu konuda uzman olan merkezlerin başında houseofistanbul gelecektir. Merkezin uzman kadrosu her cins köpeğin eğitimi için başarılı sonuçlar alınmasını sağlayacaktır.

Saldırma eğilimlerinin yanı sıra yemek yeme düzenleri ve aşırı hırçınlık da disipline sokulması gereken hususlardır. Ayrıca tuvalet eğitiminin de sahipleri ile birlikte uyum içerisinde yaşamaları açısından da mutlaka verilmesi gereklidir.

Köpeklerin Uyum İçerisinde Yaşamaları

Köpeklerde itaat eğitimi, köpeklerin sahipleri ve bulundukları ortamlardaki insanlarla uyum içerisinde yaşamaları için son derece önem taşır. Elbette köpeğin itaati sahibine olacaktır. Köpeğin gözünde saygın duruş kazanan sahiplerine itaat etmesi son derece kolay olacaktır. Bu konuda profesyonel hizmet sunan merkezler, köpek eğitimlerine sahiplerini de çağırırlar. Bu sayede nasıl komut verileceği ve ne şekilde söz dinletileceği konusunda detaylı bir çalışma da yapılmış olacaktır. Hauseofİstanbul, belge sahibi olan uzmanlarla en kısa sürede köpek itaat eğitimlerini verecek kuruluşların başında gelir. Köpeklerde itaat eğitimi, köpeklerin de sahiplenildikleri ortamda mutlu ve huzurlu bir şekilde kalmalarını sağlayacaktır. Ortak yaşam alanını paylaşacak ve birlikte aktiviteler yapacak olan köpek ve sahiplerinin daha huzurlu olacakları son derece açıktır.

Köpek Otellerine Ne Zaman İhtiyaç Duyulur?

Köpek sahiplenmiş olan kişilerin, her ortama köpeklerini götürmeleri olanaksızdır. Uzun süren iş seyahatleri, geziler, köpeklerin götürülmeyecekleri ortamlardır. Böyle durumlarda köpek sahipleri ya aile yakınlarından yardım almakta ya da kısa süreli şekilde barınaklara bırakır. Köpek otelleri ise bu ihtiyacı en güzel şekilde karşılayan güvenilir merkezlerdir. Köpeklerin sosyalleşmesi için olanak tanıması, yeşil alanlarının olması ve veteriner hizmetinin sunulması da son derece önem taşır. Houseofistanbul, köpek otel ve eğitim merkezleri içerisinde en güvenilir alanlardır. Eğitim merkezi olarak hizmet veren merkez, uzman bir ekiple köpek eğitimlerini gerçekleştirir. Köpek oteli olarak ta hizmet sunan merkezde her köpek için geniş odalar bulunur. Gündüz sosyalleşmelerine olanak tanıyacak geniş yeşil alanları ve burada diğer köpeklerle oyunlar oynama imkanı bulunur.

Veteriner Hizmeti

houseofistanbul, uzman kadrosu ile veteriner hizmeti de sunar. Köpeklerin mutlu ve huzurlu olması sağlıklı ortamlarda bulunmaları ile mümkündür. Merkezin bu konuda sunduğu hizmetler, güvenlik kameraları ile emniyetinin sağlanması burasının tercih edilme nedenlerinin başında gelir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

İstanbul’da Köpek Eğitimi Alabileceğiniz Yerler