Köpek Eğitmeni Arayanlar

von-juliet-kopek-egitim-merkezi-ve-kopek-oteli-_m_7_1_480_360_Bir köpek sahibi olduktan sonra, köpeğinizi eğitmek çok önemli. Beslenme eğitimi var, tuvalet eğitimi var, yabancılara saldırmaması için ayrı bir eğitimi var, bunun dışında komutları öğretmeniz gerekiyor, gezerken yanınızda durması için verilecek bir eğitim var ve daha birçok eğitim türleri bulunmaktadır ama bunların hepsini tek başınıza yapmanız mümkün olmayabilir. Bu durumda köpek eğitmeni arayanlar sitelerine girerek veya veterinerlerinizden yardım isteyerek yapabilirsiniz. Köpek eğitmenleri arayanlar için özel siteler bulunmaktadır ve burada birçok uzman köpek eğiticisi, hem bilgi veriyor, kendi tecrübelerinden bahsediyor ve aynı zamanda size yardımcı oluyor. Bir köpek eğitmek gerçekten çok zor olduğu için, eğer ciddi anlamda köpeğinizi eğitmek istiyorsanız, mutlaka destek almanız tavsiye edilir. Köpekler ile sonuçta normal bir arkadaşınız ile konuştuğunuz gibi konuşamıyorsunuz ve farklı komutlarla iletişim kurmak zorundasınız ve bu hiçte kolay bir durum olmuyor.

Hause Of İstanbul
Köpekleriniz bazen sizi anlıyormuş gibi hareket ederken, harekete geçtiği zaman sizi anlamadığını gördüğünüzde, anlamadığını ve komutunuzda bir hatanın olduğunu anlayabiliyorsunuz. Dünyanın her yerinde köpeklere verilen komutlar farklıdır, dolayısıyla Türkiye’de verilen komutları yurtdışında uygularsanız, yurtdışında olan köpekler sizi anlayamayabilir. Bunlar gerçekten olabilecek vakalardır. Şöyle düşünün siz yurtdışına gittiğinizde, orada konuşulan dili nasıl anlayamıyorsanız, aslında köpekler içinde aynı şey geçerli oluyor. Köpeğinize doğru komutlar verebilmek için uzman eğitmenlere başvurabilirsiniz fakat başvurduğunuz zaman ve eğitime başladığınızda, uzmanın söylediklerini harfiyen uygulamanız gerekiyor. Aksi taktirde köpeğinizi eğitmekte zorlanabilirsiniz. Bir hayvan eğitebilmek dünyanın en zor işlerinden bir tanesi olabilir, çünkü aynı dili konuşmuyorsunuz ve aynı dili konuşabilmeniz için, köpeğin komutlarınızı ve daha sonra ağzınızdan çıkan seslere alışması gerekiyor, haliyle bu da zaman alıyor. Siz bir dili anında birkaç günde öğrenemeyeceğiniz gibi, köpeklerinde komutları ve sesinizi öğrenmesi için bir süre gerektiriyor.

Dünya çapında kendisini kanıtlamış ve kabul ettirmiş birçok köpek eğitmenleri bulunmaktadır ve onlar gerçekten uzman eğitmenlerdir. Hatta hepsininde uzman eğitmenlik sertifikaları veya diplomaları bile bulunuyor. Köpek eğitmeni arayanlar için en büyük önerilerden bir tanesi mutlaka dünyaca kendisini kanıtlamış birilerini bulmak, çünkü onlar köpeği eğitirken neyin doğru ve neyin yanlış olduğunu mutlaka biliyorlar. Kolay bir meslek değil ve apayrı bir yetenek, çünkü onlar insan oldukları halde köpeklerle konuşabiliyorlar ve bu çok önemli. Köpeği eğitirken, onları sevdiğinizi ve sadece onlara bir iyilik yapmaya çalıştığınızı hissettirmeniz gerekiyor. Bir köpek sizin komutunuzu veya hareketlerinizi anında anlayamaz. Tekrarlayarak anlamasını sağlayabilirsiniz ki uzmanlarında söyledikleri en önemli konu tekrardır. Herhangi bir komutu veya hareketi tekrar ederek ve hayatınızın içerisine alarak köpeğin öğrenmesini sağlayabilirsiniz. Köpek gerçekten insanın en sağdık dostudur ve bunu bir köpek sahibi olduğunuz zaman kesinlikle görebilir ve hissedebilirsiniz.

Bir köpek ile beraber yaşıyorsanız ve ona yeteri kadar sevgi gösteriyorsanız ve gerekli olan bütün eğitimleri, onun iyiliği için yaptığını göstererek yapıyorsanız, siz ne zaman eve gelirseniz veya köpek ne zaman kapıdaki sesi duyarsa, siz olduğunuzu bilerek koşarak sizi karşılayacaktır. Köpek ile aranızdaki ilişkinin bu kadar sıcak olması gerekiyor. Bu zamanla artacaktır. Köpek eğitmeni arayanlar belki zamanla eğitmen olmadan köpeklerini eğitebilirler veya eğitmenlerden sadece mesaj ve telefon yoluyla bilgi alarak köpeklerini eğitebilirler. Asıl eğitim onlara sevgi vererek başlıyor. Bu yüzden köpeğinize sevgi vermekte başarılı olursanız, o kadar çok onlarda eğitilmekten mutlu olacaklardır, çünkü eğitimde onlar için bir oyun haline gelecek ve çocukların kreşte oyun oynayarak bir şeyler öğrendiği gibi, köpeklerde oyunla eğitilmeye başlayacak.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Köpek Eğitmeni Arayanlar