Kral Köpek Çiftliği

280x157-Jt8

Hause Of İstanbul
KRALLARA LAYIK BİR ÇİFTLİK

Günümüzde insanlar gerek doğa gerekse de hayvanlar konusunda giderek bilinçlenmektedir. Düşüncesizce doğaya ve hayvanlara zarar veren insan profili giderek yerini doğaya ve hayvanlara değer veren insan profiline bırakmaktadır. Bu bilinçlenme ile birlikte birçok değişiklik de meydana gelmektedir. Bu değişiklikler içerisinde ağaç dikme etkinlikleri ile çevre temizliği etkinlikleri doğaya karşı olan bilincin artışını örneklendirmektedir. Hayvanlara karşı olan kötü tutumun yerini daha iyi bir bilince bırakmasının örnekleri ise insanların sokak hayvanlarına bakmaya çalışması ve çeşitli hayvanları sahiplenmesi şeklinde gözlemlenebilmektedir. Hayvan sahiplenme işlemi çeşitli şekillerde yapılabilmektedir. Kişiler sokaktan kedi veya köpek sahiplenebildikleri gibi aynı işlemi barınaklar aracılığı ile de gerçekleştirebilmektedir. Hayvan sahiplenmenin bir diğer yolu da hayvan çiftlikleridir.

Hayvan çiftlikleri günümüzde evcil hayvanlar arasında köpek türünü ilgilendiren bir durumdur. Hayvan çiftliklerinin temel amacı insanların hayvan sahiplenme arzularını yerine getirmek amacıyla belirli doğrultularda hayvan yetiştirmektir. Köpek çiftlikleri ele alındığında bir köpek çiftliğinin amacının köpek sahiplenmek isteyenlerin bu arzularını yerine getirmek için köpek yetiştirmek olduğu görülmektedir. Kral Köpek Çiftliği de bu amaçla kurulmuş bir köpek yetiştirme çiftliğidir. Oldukça nezih bir ortamı olan bu çiftlikte belirli cinslerdeki köpeklerin uygun koşullar altında çiftleştirilmesi sağlanmaktadır.

Kral Köpek Çiftliği sahip olduğu geniş alanı sayesinden çok sayıda köpeğin uygun koşullarda doğmasını, büyümesini ve gelişmesini sağlayabilmektedir. Alanında uzman bir kadro ile çalışan çiftlik doğduğu andan itibaren bütün köpeklerin sağlıkları başta olmak üzere bütün gelişimlerini an be an izlemektedir. Bu sayede köpeklerin herhangi birinde meydana gelebilecek başta sağlık ile ilgili olmak üzere tüm sıkıntıları daha ilk aşamada ortadan kaldırmaktadır. Çiftleşme işlemleri tamamen gerekli koşullar sağlandığında yapılmaktadır. Günümüzde birçok çiftlikte görülen sadece para kazanmak amacı ile dışarıdan müdahale içeren çiftleştirme işlemleri kesinlikle yapılmamaktadır. Doğal biçimde çiftleşen köpeklerden son derece sağlıklı yeni köpekler dünyaya gelmektedir. Çiftlikte özellikle dikkat edilen tek nokta cins köpeklerin yine kendi cinslerindeki köpekler ile çiftleşmesinin sağlanmasıdır. Bunun içinde her cinsteki köpekler birbirlerinden ayrı alanlarda yetiştirilmektedir. Safkan köpekler elde etmeyi amaçlayan çiftliğin bunu yapmasının altında yatan sebep ise köpeklerin cins niteliklerinin korunmasını sağlamaktadır. Kırma ya da melez olarak adlandırılan köpeklerin safkan köpeklere kıyasla sağlık konusunda daha dayanıksız olduğu bilinmektedir. Buna ek olarak bu köpekler herhangi bir ırka mensup olmayan fiziksel görüntüleri nedeniyle zaman zaman diğer köpekler tarafından dışlanabilmektedir.

Kral Köpek Çiftliği sahip olduğu uzman kadrosu sayesinden köpekler için olabilecek en iyisini yapmaktadır. Çiftlikte köpeklerin temel gereksinimleri en iyi şekilde karşılanmaktadır. Yeni doğan yavruların tamamı cinslerine göre değişen sürelerde kesinlikle anne sütü ile beslenmektedir. Anne sütünden kesilen yavrular için ise yine cinsine bağlı olarak en uygun mamalar seçilmektedir. Köpeklerin tamamı çiftlik çalışanları tarafından tuvalet eğitimi başta olmak üzere temel eğitim ve temel itaat eğitimi almaktadır. Köpek sahibi olmak isteyen herkes bu çiftlik sayesinde kolaylıkla istediği köpeği sahiplenebilmektedir. Çiftlik tarafından yetiştirilen cins sayısı kısıtlı olduğu gibi bu cinslerden herhangi birisinden yavru köpek sahiplenmek isteyenlerin istedikleri cinsin çiftleşme dönemini takip etmesi gerekmektedir. Çiftlik tarafından yavru köpekler anne sütünden kesilmeden önce sahiplendirilmemektedir. Anne sütünden kesilen tüm yavrular belirli koşulların sağlanması durumunda sahiplendirilmektedir; bu koşullar köpek sahiplenmek isteyen herkesin kolaylıkla yerine getirebileceği cinsten koşullardır. Çiftlikten köpek sahiplenirken yavru köpeğin ihtiyacı olacak olan her türlü malzemeyi de yine çiftlik üzerinden tedarik etmek mümkündür.

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kral Köpek Çiftliği