Piqapoo Çevre ve Sizin Dostunuz

Piqapoo Çevre ve Sizin Dostunuz
Piqapoo ilk olarak yurt dışında ortaya çıkmış ve son zamanlarda da ülkemizde hizmet vermeye başlamıştır. Köpekler için tasarlanmış pratik olarak kullanılabilen plastik bir üründür. Baş kısmında köpeklerin kuyruğuna takılacak bir kelepçe ve alt kısmında ise bir keseden oluşan kaka torbası niteliğinde bir üründür.

Ürünün Türkiye’de Kullanımı
Piqapoo Türkiye’ye girişi çok yakın bir zamanda olmuştur. Bunun için kullanıcılar için bir uyum süreci olmaktadır. Ülkemizdeki tüm tüketicilerin, yeni bir ürün ilk olarak piyasaya çıktığında bunu kabullenmeleri biraz zaman almaktadır. Şuanda belli hayvan marketlerinde sayışa çıkan bu ürün ilk kullanıcılar tarafından olumlu olarak nitelendirilmiştir. Kullanımının kolay olması ve çevreci olması bu özelliği bunda etkili olmuştur. Bazı kullanıcılar ürünün plastik ürün içermesi hayvan sağlığı için olumsuz etkileri olabileceğini belirtmişlerdir. Ancak bu bir tevatürden ibarettir. Çünkü ürünün plastik kısımları bütün dezenfekte işlemlerinden geçirildiği için san derece sağlıklı bir üründür.

Piqapoo Nasıl Kullanılır?
Bu ürün plastik malzeme kullanıldığı için düşme ve çarpmalara karşı dayanıklıdır. Ürünün baş kısmında bulunan kelepçe köpeğin kuyruk sokumuna gelecek şekilde kuyruğa tutturulur. Kese kısmı da kuyruğun altına gelecek şekilde yerleştirilir. Bu sayede köpek kakasını yapınca, kaka keseye dolarak, yere düşmesi engellenecektir.

Piqapoo’nun Uyum Süreci
Bu ürün ilk olarak kullanılmaya başlandığında, köpek rahatsızlık duyacaktır. Bunun için bir takım uyum sürecinin uygulanması gerekir. Ürünün köpeğe ilk takıldığında köpek bundan rahatsızlık duyup, gözleri bu ürüne takılmaktadır. Bunun dışında köpek piqapoo’yu yakalama eğilimine girecektir. Hatta tuvaletini yapma konusunda zorluk çekebilmektedir. Bunun önüne geçmek için, ürünü köpeğe ilk taktığında tasma ile bir kaç gün birlikte dolaşılması gerekir. Bu sayede köpek buna uyum sağlayacak ve bundan rahatsızlık duymayacaktır.

Piqapoo’nun Avantajları
Bu ürün kullanıldığı sürece köpek kakasını yaptığında, kaka piqopoo’nun kesesine dolacağı için yere düşmeyecektir. Bu sayede yere düşen kakaları el ile toplama gereksinimi ortadan kalkmış olacaktır. Hem çevre kirliliği önlenmiş olacaktır hem de, köpek sahipleri için bu tür mide bulandırıcı bu durum ortadan kalkmış olacaktır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

  • Behdad
    3 yıl önce

    Sahiplenmek için köpek yavru varmı?

    yorum beğen

Sıradaki içerik:

Piqapoo Çevre ve Sizin Dostunuz