Pomeranianboo Satılık Yavru İstanbul

Pomeranianboocinsi köpeklerin resimleri görüldüğünde çoğu kişi köpeklerin gerçek olup olmadığına inanmıyor ve birçok kişi bu köpekleri oyuncak zannediyor. Köpeklerin fotoğrafları görüldüğünde bu kişiler ile aynı fikirde olmak işten bile değil. Dış görünüşleri tatlı ve oyuncak gibi gözüküyorlar ki, bu fotoğrafları gördüğünüzde vereceğiniz ilk tepki köpeklerin gerçek olup olmadığı konusunda şaşkınlık olacak. Dış görünüşleri ve sevimlilikleri ile bu köpekler son zamanlarda oldukça fazla tanınıyor olduğu. Çoğu hayvan sever evcil hayvanların belirli bir ücret ile alınıp satılmasına karşı olsa bile Türkiye de bu cins köpeklerin çok fazla paralar karşılığında satıldığı da bir gerçek. Genel olarak bu cins köpekler yaklaşık olarak 6.000 Türk Lirası ile 15.000 Türk Lirası arasında fiyatları değişiklik gösteriyor. Türkiye genelinde pomeranianboo satılık yavru Istanbul aramasın İnternet de arama motorlarına yazdığınızda karşınıza birçok site ve farklı fiyatlar çıkarak karşılaştırma yapma imkanını bulabileceksiniz.

Cins Köpeğin Irkı

Pomeranianboo Satılık Yavru Istanbul

Bu cins de ki köpekler çok küçük ve fazla tüylü bir ırktan geliyor. Yüzleri köpeğin kendi cinsi içerisinde fazla değişkenlik gösteriyor. Bazı ayrımlarda bu cins de ki köpeklerin yüzleri tilkiye benzetilir. Diğer kalan cins de ki ayrımda olanları ise aynı bir ayı yavrusunun yüzüne benzer.

Köken Gelişimleri

Pomeranian cinsi köpeklerin, Greenland’ın kızak köpeği olarak bilinen köpeklerin kırmasıdır. Pomeranian Almanya vede Polonya’nın belirli bir bölgesini kapsayan Baltık Denizinin kuzey tarafında yer alan bir bölgedir. Ayrıca bu kesimlerde bölge gelişimini de tam olarak sağlamış bulunuyor. Küçük boyutlardadırlar ve yoğun bir şekilde tüyle sahiptirler. İngiltere bölgesine bu köpekler ithal edildiği zaman ağırlıkları 9 kg ile 14 kg arasında değişkenlik gösterebilir. İngiltere bölgesindeki hayat şartları ve yapısı gereği bu köpekler bir takım değişikliklere uğramıştır.

Queen Victoria vedeQueenCharlotte 1700 -1800’lü yıllarda İngiltere bölgesinde popüler olmasında büyük bir katkıda bulunmuştur. Queen Victoria Floransa isimli kişi, İtalya’dan yanında getirdiği ‘Marco’ ismini verdiği Pomeranianıboo cinsi köpeğiyle meşhurdur. Amerikan Kennel isimli kulüp bünyesinde 1900’lü senelerde farkına varılan bir köpek türü olan bu cins köpekler ve o tarihten bu tarihe kadar küçülmeye devam etmiştir. Şimdi zamanlarda Kuzey bölgesinde yer alan türler arasında en küçük türdür. Küçüklüğü ve sevimliliği ile oldukça popüler bir ev hayvanıdır.

Köpeklerin ortalama boyları ve yaşam ömürleri

Irk boyutu olarak oyuncak kategorisine giren bir cins köpektir. Erkek cinslerinin yaklaşık olarak yükseklikleri 18 cm ile 30 cm arasında değişir. Dişi ırklardaki köpeklerin yaklaşık olarak boyutları ise 18 cm ile 30 cm arasında değişkenlik gösterir. Erkek ve dişi köpeklerin yaklaşık olarak ağırlıkları ise 1 kg ile 3 kg arasında değişebilir. Ortalama olarak bu cins de ki bir köpeğin ömrü 13 ile 16 yıl arasında değişebilir.

Pomeranianboo Satılık Yavru İstanbul

Tüyleri uzun olduğundan haftada bir kaç kez fırçalanması gerekir. İhtiyaçları olduğu zaman sadece banyo yaptırılmalıdır. Diş sağlığı bu cins de ki köpekler için oldukça önemlidir. Pek fazla dişlerini fırçalama şansı bulamasanız ile haftada bir kere en azından dişlerini fırçalamanız gerekir. Genizlerine çoğu zaman su kaçacağı için bu esnada hapşırmaları tehlikeli olmayacaktır. Bu esnada yapmanız gereken tek şey köpeğiniz hapşırırken boğazını ovma işlemini yapmanız gerekecektir.

Genel olarak renkleri

Bu cinslerdeki köpeklerin genel olarak çevrede bulunan renkleri turuncu ve kahverenginin yanında, siyah ve beyaz olarak değişkenlik gösterebilir. Ancak bu köpeklerin en çok satılan renklerde olanları turuncudur. Çok nadir olarak bu cinslerdeki köpeklerde iki rengi bir arada olanlarına da rastlayabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Pomeranianboo Satılık Yavru İstanbul