Portekiz Su yavru

KIVIRCIK TÜYLÜ SEVGİ YUMAĞI

Şirket olarak öncelikli işimizin özü, scrli yavru eğitimli köpek diye bilinen yavrular üretmektir. Safkanda denen bu ırklar soyu takip edilerek, kayıt tutulmuş köpek aileleridir. Şirketimiz uzman kadrosu ile öncü kuruluştur. Yapılan işin doğası gereği, ırkların karakteristik bilgilerini, hastalıkları, eğitilme yöntemlerini iyi biliyoruz. Köpeklerin dünyası eğitim, sevgi ile şekillenir. Çocuklara sorumluluk duygusu veren öğretmendir. Onlara gösterilen sabır, ayrılan zaman, size bolca sevgi, ilgi, neşe olarak geri dönecektir. Bu hiçbir şey ile ölçülemeyecek kadar değerlidir

Bildiğimiz bütün hayvan ırkları, insana hizmet etmek amacı ile yıllar süren melezlemeler geçirip yetenekleri geliştirilir. Köpekler içinde bu durum geçerlidir. Doğan yeni köpek ırkları üstün yetenekler kazanır. Bu için her yeni ırkın değişik karakteri vardır.  Bu duruma göre özel şekillenen alışkanlıklar edinirler. Bir köpek bakmaya karar verirken, bunlara dikkat etmez iseniz, köpeğin uyum süresi uzar. Bu olunca da ondan çok çabucak bıkarsınız. Bu için enine boyuna araştırmadan ve şirketimize danışmadan köpek alımı yapmamanızı öneririz. Çünkü köpeğinizde sizin ve ailenin bir parçası olmak zorundadır. Böyle olmaz ise sahiplendiğiniz ırk huzursuzluk vesilesi olur. Çevreniz ve barınaklar bir heves ile alıp sokağa bırakılan köpeklerle doludur.

Orijinal bir almaya Portekiz Su yavrusu  karar verdi iseniz şunlara dikkat ediniz. Bu ırka su köpeği denmesinin sebebi balıkçıların balıkları ağlara yönlendirmek, ağları toplamak, tekneyi korumak için kullanmasıdır. Dayanıklı, kaslı, az veya çok kıvırcık tüyleri, tüy dökmeyen özel yapıları, siyah, beyaz, kahverengi, gümüş rengi, beyaz koyu benekli, uzun vücutludur. Suyu çok sever. Diğer hayvanlar ve köpekler ile uyumludur. Dengeli ve çok zekidir. Biraz sert bir ses tonu ile komut verilmelidir. Çokça egzersiz istemesine rağmen, apartmanda da yaşayabilir. Uzun yürüyüşlerde iyi bir yol arkadaşı olur. Düzenli taranmalı ve fırçalanmalıdır. Burun ve arka bacaklar iyice tıraşlanmalıdır. Çokça oyun sever olduğundan çocuklar ve aile dışı üyeler ile iyi anlaşan sosyal bir ırktır. En kötü huyları eşyaları kemirmeleridir. Buna engel olmak için kemirebileceği ona ait oyuncakları olmalıdır.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Portekiz Su yavru