RETRİEVER IRKININ ÖZELLİKLERİ

Şirketimiz scrli yavru eğitimli köpek diye bilinen, tescilli yavrular üretmek amacı ile kurulmuştur. Scr, ırkların soyunun takip edilip, kayıt tutulmasıdır. Bu kayıtların Uluslar arası kuruluşlarca onaylanmasıdır. Firmamızın uzman kadrosu ülkemizdeki tek ve öncü firmadır. Tescilli scr belgesi köpeğin ırkının fiziksel ve ruhsal özelliklerini gösterdiğinin resmi kanıtıdır. Ayrıca soyuna mensup aile fertlerinden biri tarafından elde edilmiş başarılar da bu belgede yer alır.

İnsan tarih boyunca hayvanlardan daha fazla yararlanmak için kendi ırkından veya o ırka yakın ırklardan biri ile çiftleştirdi. Yapılan bu işleme, melezleme veya çaprazlama denmektedir.  Melezlenip üretilen yeni köpek, ırkına ilave yetenekler kazandırır. Böylece karakteri melezlenen ırka göre farklılaşmış olur. Kazanılan yeni özellikler,  ırkın tüm ihtiyaçlarını değiştirir. Bir köpek almak ve onu ailenin bir parçası yapmadan önce, dikkat edilmesi gereken birkaç konuda dikkat sizlere bilgi vermek isteriz. Bilgilenmeden alacağınız köpeği bırakırsınız. Böyle bir hata, evin huzurunu kaçırır. Köpekler insanlar gibi karakterli varlıklardır. Sevmeyi, sevilmeyi isterler. Veteriner evleri, sokaklar ve barınaklar bu şekilde sokağa atılmış, kaderine terk edilmiş hayvanlar ile dolu. Firmamızdan bilgi ve destek almanız bu açıdan, sizin için önemli.

Orijinal bir Kaplamalı Retriever yavrusu şu özellikleri ile dikkat çeker. Krem renginden altın rengine doğru uzana tüy renkleri, sağlam diri vücut yapısı, mükemmel koku alma yeteneği ile tam bir av köpeğidir. Bataklık çevrelerinde avlanırken kullanılma nedeni dış tüylerinin su geçirmemesidir. Göz kenarları ve çevresi kahverengi, gözleri koyu renklidir. Kafa yapısı kare ve geniş olup uca doğru küçülür. Çok hareketli olduklarından çokça egzersiz isterler. Özellikle tut getir tipi oyunlara bayılırlar. İtaatkar bir ırk olmaları eğitimlerini kolaylaştırır. Kuyruğu uzun ve düzdür. Sadık, kendine güvenli, sosyal bir köpektir. Korumacı içgüdüleri onları iyi bir bekçi köpeği de yapar. Uzun ve kesintisiz havlamalar ile haber verir. Sıkça gezmeye çıkarırsanız apartmanda da yaşar. Diğer hayvanlar, başka köpek türleri ve evinize gelen yapancılara karşı uyum sorunu yoktur. Tüylerinin her gün taranması gerekir. Çok fazla tüy dökerler. Polis köpeği olarak özellikle narkotik aramalarda kullanılır. Oyunu çok sevdiğinden çocuklar ile arası harikadır.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

RETRİEVER IRKININ ÖZELLİKLERİ