Rottweiler İtaat Eğitimi Nasıl Verilmeli

Rottweiler ırkı köpekler akıllı köpek ırkından geldiklerinden dolayı insanlar ile kolay anlaşabiliyorlar. Sadık canlılar olmasının yanı sıra koruyucu özelliğinin de yüksek olması Rottweiler ırkı köpeklerin beslenmesini sağlamaktadır. Bu tür köpekler genel olarak vahşi ya da saldırgan gibi görülse de duygusal yönü oldukça kuvvetlidir. Bu nedenle verilen eğitimlerde köpeklerin duygusal yönleri olduğunu da unutmamak gerekiyor. Peki,Rottweiler itaat eğitimi nasıl verilmeli?

İnsanlarla bağ kurması güçlü olsa da köpek sahiplerinin dikkat etmesi gereken pek çok konu vardır. Rottweiler ırkı köpek yavruları beslenirken büyük sorumluluk almak gerektiğinden dolayı bu sorumluluğu gerçekten alabilecek kişilerin bu ırka sahip olması gerekir. Rotweiler ırkı köpekler insancıl olmalarına karşı son derece duyarlı ve saldırgan olabildiğinden dolayı sahiplerin bu noktada çok dikkat etmesi gerekiyor. Yanlış ellere geçen bu köpek ırkı insanlara karşı çok fazla saldırgan olabiliyor. Hatta çok ileri uygulamalarda bu köpek ırklarının sahiplerine de saldırdığı gözlemlenmiştir.

Rottweiler İtaat Eğitimi Nasıl Verilmeli

Rottweiler İtaat Eğitimi Nasıl Verilmeli

Rottweiler ırkı köpeklerin eğitilmesi bu köpeklerin sosyalleşmesi açısından önemlidir. Köpek eğitiminde doğru eğitimi verebilmek için bu işin uzmanlarına danışmak gerekir. Köpekleri eğitmek için köpek pansiyonu ya da eğitim merkezlerini tercih ederek köpeklerin sosyalleşmesini ve insanlar ile daha sağlıklı bağ kurabilmesini sağlayacaktır. Köpek eğitiminde temel itaat konusu önemli bir yer tutar. Köpeklere itaat eğitimleri vermek sahiplerin köpeklerini daha iyi kontrol edebilmesini sağlar. Fakat köpeklere verilen itaat eğitimi yanlış ellerde kullanılmamalıdır. Bu nedenle eğitimin köpeklerin mutlu olacağı koşullar altında gerçekleşmesi gerekir. Köpeklerde itaat eğitimi git-getir, otur, bırak gibi içerikleri barındırır. Köpeklere bu eğitimleri vermek sahipleri ile birlikte yaşayan köpeklerin ev içi kurallara daha hızlı uymasını sağlayacaktır. Peki,Rottweiler itaat eğitimi nasıl verilmeli?

Rottweiler köpeklere itaat eğitimi vermek için öncelikle temel komutlardan başlamak gerekir. Bu köpek ırkı zeki olduğundan dolayı itaat eğitimlerine de daha kolay şekilde cevap verecektir. Sakin ve kararlı yapısı ile dikkatleri çeken Rottweiler bu kararlılığı ile eğitimlerden başarılı bir şekilde ayrılacaktır.

Gel Komutu Nasıl Verilir?

Köpeklerin eğitiminde gel komutu bir bütünü temsil eder. Bu nedenle eğitimin başında köpeklere gel komutunun öğretilmesi önemlidir. Gel komutunu iyi kazandırabilmek için pozitif eğitim yöntemi kullanılmalıdır. Gel komutu köpeklerin tehlikelerden korunmasında önemli olacaktır. Bunun yanı sıra bu komut aracılığı ile köpekler kendini çok daha özgür hissedebilecektir. Gel komutunu öğrenen ve bu konuda sahibine zorluk çıkarmayan köpekler sahiplerinin güvenini kazandığından dolayı daha çok serbest dolaşma imkanı bulacaktır. Bu da köpeklerin daha özgür davranmasının önünü açacaktır. Gel komutu köpeğin her durumda size itaat etmesini sağlamalıdır. Bu nedenle komutun nerede olursa olsun tekrarlanması önemlidir.

Gel komut öğretilirken köpeklerin cezadan uzak tutulması gerekiyor. Unutmamak gerekir ki karşınızdaki canlı yalnızca sizin eğitimleriniz sonucu bu davranışı öğrenebilecektir. Eğer köpeğiniz gel komutunu öğrenemiyor ise bu durumda sahiplerin köpeklerde değil kendilerinde bir hata araması gerekir. Gel komutu köpekler için mutluluğu ifade edebilmelidir. Bu nedenle köpeklere gel komutu ile birlikte ödüller vermek sahipleri tarafından olumlu karşılanma mesajı verdiğinden dolayı önemlidir.

Otur Komutu Nasıl Öğretilir?

Köpeklere kolay öğretilebilecek komutlardan biri olan otur komutu aynı zamanda sahiplerin de eğitimde motive olmasını sağlar. Köpeklere otur komutunu öğretmek için farklı teknikleri deneyebilirsiniz. Eğer köpeğiniz henüz çok küçük ise oturma pozisyonu ile otur komutu arasında bir bağ olduğunu düşündüren eğitim türünü tercih edebilirsiniz. Bu durumda köpekler oturma pozisyonuna geçtiğinde ardından “otur” demeniz ve köpeğin oturması sonucu ödül vermeniz aradaki bağlantının çabuk kavranmasını sağlayacaktır.

etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Rottweiler İtaat Eğitimi Nasıl Verilmeli