Rottweiler Saldırısı

egitim

Hause Of İstanbul
Birçok kişinin korktuğu köpek cinslerinden bir tanesi Rottweiler köpekleri olmaktadır. Rottweiler, Alman kökenli, hem bekçi, hemde koruma için kullanılan köpeklerdir. Kimin iyi olduğunu ve kimin kötü olduğunu anlayabilen ve hatırlayabilen, özel duygulara sahip köpeklerdir. Bazen Rottweiler saldırısı haberleri duyabilirsiniz. Bu tür haberlerde ya birine bir Rottweiler köpeği saldırmış ya da ısırmış oluyor veya saldırıya uğradığı için, uğrayan kişi köpeği vurmuş ya da öldürmüş oluyor. Rottweiler ve benzeri türden köpekler, siz bir şey yapmadığınız sürece, onlarda size bir şey yapmazlar, fakat eğer kendinizi korumak için onların canını yakarsanız ve siz onlara saldırırsanız, köpekler mutlaka size karşılık verecektir. Rottweiler köpekleri kolay kolay saldırmazlar. Birileri ona zarar verecek bir şeyler yapacak ki ancak saldırıya geçecekler. Rottweiler köpekleri çok fazla bulunan bir köpek cinsi değil ve Rottweiler sahibi olmak isteyenler varsa, çoğu zaman özel sipariş üzerine köpeğin getirilmesi gerekiyor.

Rottweiler sahibi olmak isteyenler, önce Rottweiler köpekleri hakkında net bir bilgiye sahip olduktan sonra bir köpek araştırmasına çıkarlar. Rottweiler köpekleri nasıl beslenir, nelerden hoşlanırlar ve Rottweiler saldırısı neden olur veya Rottweiler köpekleri nelere saldırır, bunların hepsini araştırdıktan sonra Rottweiler köpeğine sahip olmanız en mantıklısı olmaktadır. Bütün köpeklerde olan benzerlik, onlar ancak birileri ona saldırırsa veya onlara zarar verecek bir davranışta bulunursa ancak köpekler saldırıya geçer ve bu da ancak kendilerini korumak için. Köpeklerin kendilerini korumalarıda gerekiyor. Sonuçta insan gibi konuşan canlı değiller ve köpeklerin birbirlerini anladığı gibi insanlar köpekleri anlayamaz. Köpekte anlatmak için sinirlendiği zaman ancak ısırarak veya insanın canını acıtarak anlatabiliyor. Rottweiler köpeklerini internet üzerinden araştırabilir ve birçok resimlerini görebilirsiniz. Bir Rottweiler köpeğine sahip olmak için neler gerekiyor ve ne yapmak gerekiyor, bütün bilgileri alabilirsiniz.

Ayda bir defa veya birkaç ayda bir, mutlaka birilerinin köpek tarafından saldırıya uğradığına dair haberler oluyor. Saldıran köpeklere baktığınızda onların Rottweiler veya Pitbull ve benzeri köpekler olduğunu görebiliyorsunuz. Rottweiler köpekleri saldırdıkları zaman ciddi zararlar verebiliyorlar, fakat mantıklı olan ise köpeklerin saldırıya uğradıkları zaman tepki vermeleri. Hiçbir hayvan saldırılmadığı sürece, boşu boşuna tepki vermez veya daha önce zarar görmüş olacak ki, hayvanlar aynı şeyleri gördüğünde, yine zarar göreceğini düşündüğü için, önceden tedbirini almayı tercih ediyor. Rottweiler köpeklerine sahip olabilmek için aslında onlar kadar güçlü olmanız gerekiyor. Rottweiler köpeklerini gezdirirken, siz mi onları gezdiriyorsunuz, onlar sizi mi gezdiriyor belli olmuyor. Rottweiler köpekleri bekçi köpekleri olarak bilinir, bu yüzden herhangi bir olumsuz bir şey hissettiklerinde saldırmaları çok normaldir.

Sayı olarak çok fazla olmasalar bile, dünyanın her yerinde Rottweiler köpekleri bulunur ve dünyanın her yerindeyse Rottweiler saldırısı duyabilirsiniz. İmkansız veya olmayacak bir şey değil, sonuçta köpekleri rahatsız edecek davranışlarda bulunanlar olursa mutlaka saldıracaklardır. Bütün köpekler kendilerine zarar verecek şeylere veya insanlara saldırır, fakat şunu unutmayın ki Rottweiler köpekleri sahiplerini çok iyi korurlar ve gerçekten sadık olurlar. Türkiye’de nasıl Kangal Köpekleri varsa, Almanya’da veya Alman kökenli Rottweiler köpekleri bulunmaktadır. Nerede Rottweiler köpekleri olursa, mutlaka en az bir tane Rottweiler saldırısı haberini duyabilirsiniz. Bir Rottweiler veya herhangi bir köpek saldırısına uğradığınız zaman, en önemli önce aşınızı yaptırmak. Köpeğin ne kadar sağlıklı olup olmadığını bilemezsiniz. Eğer tek başına gezen bir köpek ise mutlaka aşınızı yaptırmanız gerekir ki sizde herhangi bir sıkıntı çıkmasın. Köpek saldırılarında en önemlisi kuduz aşısıdır. Sadece insanlar için değil, köpekler birbirlerine saldırdıkları zamanda da eğer köpeklerden birisi kuduz ise diğer köpeğin hayatıda tehlikede olabilir.

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Rottweiler Saldırısı