SATILIK ALABAY YAVRUSU

Firmamız tüm köpek cinslerini bulacağınız, danışmanlık, eğitim, veteriner yönlendirme, bakım, misafirlik hizmetler gibi pek çok hizmeti sunan lider bir kuruluştur. Canlılar dünyası tıpkı insanlar gibi emek ve sevgi ister. Eğer evde kedi, köpek, kuş vs beslemeye karar verdi iseniz öncelikle sevgi dolu bir yüreğinizin olması gerekiyor. İkinci olarak en az çocuklarınıza gösterdiğiniz özeni beklide daha fazlasını göstermeniz gerek. Yeme, içme, tuvalet alışkanlığı vs konularında sabır, şefkat ve ilgi ile davranmalısınız.

Bütün hayvanlar için sevgi, şefkat, ilgi ve bakım için olmazsa olmaz şarttır. Köpeğiniz ister sokaktan alıp eve getirdiğiniz, isterse kuşaklar boyunca soyu kayıt altına alınmış yani scrli yavru eğitimli köpek olsun, her türlü özeni hak ediyor. Eğer iyi cins bir köpek alacaksanız, öncelikle kendi karakterinizi, ruhi yapınızı çok iyi bilmelisiniz. Daha sonra köpekler hakkında iyi bir araştırma yapmalısınız. Veteriner hekimlerin, hayvan satanların, araştırma yaptığınız köpeği sahiplenmiş ve onu iyi tanıyan insanların tavsiyelerini okumalı ve araştırmalısınız.

Örneğin iyi bir bekçi veya sürü köpeği arıyorsanız, size Satılık Alabay  yavrusu araştırın derim. Güçlü, atletik, iri kemikli, kaslı bir vücudu vardır. Menşei Orta Asya olup mükemmel çoban köpeğidir. İki katmanlı kısa ve uzun tüyleri, kızıl kahve, siyah, beyaz, gri renktedir. Çok az tüy döktüğünden hafta bir taramak gerekir. Tıraş ve banyo gerektirmez. Kafası yuvarlak ve yassıdır. Kulaklar kısa, dik, küçük oval veya düşüktür. Fazlası ile zeki, özgüveni yüksek, korkusuz, basın karakterli ve özgürlüğüne çok düşkün bir ırktır. Erken yaşlarda ve baskın bir karakter tarafından eğitilmelidir. Aksi taktirde diğer ırk köpekler, başka hayvanlar, yabancılar ile anlaşma ve itaat etme konularında sıkıntı yaşatır. Eğim geciktirildiğine aşırı korumacı ruhları nedeni ile saldırgan olabilirler. Çocuklar ile uyumu mükemmeldir. Toprağı eşelemeyi çok severler. Fazlaca ve sürekli havlarlar. En sıcak ortamdan, en soğuk ortama kadar her iklimde kolaylıkla yaşar. Geniş bahçeli bir eviniz yok ise, apartman hayatına ancak erken eğitime başlanırsa uyum sağlar. Ama bu yinede zor bir durumdur.

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

SATILIK ALABAY YAVRUSU