Şile Köpek Eğitimi

Köpekler insanların evlerinde en çok besledikleri ev hayvanlarından biridir. Eve yavruyken gelen sevimli hayvanlar zamanla ailenin bir üyesi olmaya aday duruma geliyorlar. Yavru bakımı hem çok zevkli hem de oldukça zor bir süreçtir. Bu sürecin daha zahmetsiz ve zararsız bir şekilde atlatılabilmesi için Şile köpek eğitimi veren kurumlardan yardım alma şansınız var. Yavru köpek eğitiminde bebeklik döneminden itibaren eğitim aldırmaya başlarsanız ilerleyen dönemlerde son derece itaatkar ve her sözünüzü kolayca anlayan bir dost edinmiş olursunuz. Köpek eğitiminde uzman eğiticiler belli plan doğrultusunda eğitim veriyorlar. Böylece yavru köpekler ve daha büyük olan köpekler kafaları karışmadan komutları çok daha kolay bir şekilde öğrenebiliyorlar. Köpeklerin iyi bir şekilde eğitilebilmesi ve ilerleyen dönemlerde daha sağlıklı ilişkiler kurabilmesi açısından köpek eğitim merkezlerinde profesyonel eğiticiler tarafından eğitilmesi son derece önemli bir konudur. Eğitimli köpekler insanlara her konuda en iyi şekilde destek veren ve her konuda onlara yardımcı olan bir arkadaştan daha yakın olabiliyorlar.

Köpek Eğitiminde İzlenen Yollar Nelerdir?

Şile Köpek Eğitimi

Bir köpeğin eğitilmesi için yaş sınırlaması bulunmuyor olsa da en iyi eğitimler yavru köpek ayaklanmaya başladığı aylarda veriliyor. Yavru köpekler henüz bilgi olarak kendi başlarına hareket etmeden önce bazı kolay komutları öğrenerek sosyalleşme sürecini daha hızlı atlatabiliyorlar. Tuvalet ihtiyacı, tasma eğitimi, otur kalk komutları, diğer canlılarla olan iletişimleri gibi konularda son derece duyarlı yetiştirilen yavru köpekler her anlamda insanlara yakın olacak şekilde eğitiliyorlar. Eğitilmeye en müsait canlılar olan köpekler eğitim aldıktan sonra sosyal birer hayvan oluyorlar. Sevimli ve mutlu bir ev köpeğiniz olmasını istiyorsanız bu yavru köpeğin mutlaka eğitilmesine özen gösterin. Eğitilen bir yavru köpek ömrü boyunca sizi bırakmayacak ve her zaman sizinle iyi bir iletişim kuracaktır. Yavru köpeklerde ilk olarak otur kalk komutları öğretiliyor. Bu komutları ödül ve ceza yöntemi ile veren profesyonel eğitmenler belli bir süre eğitime alışabilmeleri için aynı eğitime devam ediyorlar. Eğitim kalıcı hale geldikten sonra diğer aşamalara geçilebiliyor.

Yavru Köpek Eğitiminde Verilen Eğitimler Neler?

Yavru köpekleri eğitirken mutlaka tasma eğitiminin verilmesine özen gösteriliyor. Tasma bir köpeğin sahibine olan itaatinin de bir göstergesidir. Daha büyük köpeklerin tam olarak sosyalleşmeden sokakta tasmasız gezmesine de izin verilmiyor. Tasma eğitiminde eğitmenler oldukça titiz davranıyorlar. Bir diğer önemli eğitim aşaması da köpeklerin tuvalet alışkanlığı kazandıkları aşamadır. Bu aşama da başarı ile geçildiğinde hemen hemen eğitimin yarısını tamamlamış olan evcil köpekler ev ortamında yaşamaya uygun hale geliyorlar. Köpek eğitiminin son aşamalarında diğer canlılar ile iyi ilişkiler kurabilmesi üzerinde duruluyor. Özellikle de kedilere karşı saldırgan tavırlarından uzaklaşıp daha dost canlı biri köpek haline gelmesine özen gösteren eğitmenler bu eğitimi sosyalleşmenin bir gereği olarak görüyorlar. Diğer insanlarla iyi ilişkiler kurabilmesi ve saldırgan tavırlarından sıyrılması için eğitimlerde farklı teknikler kullanılıyor. Acemi köpek yetiştiricisi insanların daha uysal bir köpek sahibi olabilmeleri için profesyonellerden eğitim almaları bu açıdan önemlidir. Eğitim ev köpeklerinin itaatkar ve söz dinlemesi için oldukça gerekli olan derslerden oluşuyor.

Şile Köpek Eğitimi

Köpeklerin eğitilerek daha sosyal canlılar olabilmesi için köpek eğitim merkezleri oluşturuluyor. Bu merkezlerde profesyonel eğiticiler görev yapıyor. Her köpek cinsini yakından tanıyan eğitmenler köpeklerinizin ay büyüklüğüne ve cinsine göre eğitim planı hazırlayarak düzenli bir eğitim veriyorlar. Köpek eğitiminde çok olumlu sonuçlar alınabilen bu eğitim merkezleri hayvanların diğer cinslerle de kolayca sosyalleşebilmesi ve iletişim kurabilmesinde yardımcı oluyor.

etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Şile Köpek Eğitimi