Tuzla Köpek Eğitimi

Köpeklerin bakım ve eğitimleri oldukça büyük önem taşıyan bir konudur. Köpek sahipleri köpeklerinin eğitimleri ile daha itaatkar ve daha uyumlu köpeklere sahip olabiliyorlar. Eğer ki köpek sahipleri köpek eğitim konusunda belli bir bilgi birikimine sahiplerse köpek eğitimlerini kendileri de yapabilirler. Köpek eğitim konusunda belli bir bilgi birikimi olmayan köpek sahipleri bu konudaki yardımlarını köpek eğitim merkezlerinden alabiliyorlar. Bu nedenle tuzla köpek eğitimi merkezi köpek sahiplerinin köpekleri ile ilgili eğitim hizmetlerini kaliteli bir şekilde yerine getiriyor. Köpek sahipleri tatil ya da kısa süreli bir iş seyahatine gidecekleri zaman aynı zamanda köpeklerini tuzla köpek eğitimi merkezine bırakabiliyorlar.

Tuzla Köpek Eğitimi Faaliyetleri

Köpeklerin eğitimlerine yavruyken başlanması onların ilerleyen yaşlarda daha olgun ve daha uysal olmalarını sağlıyor. Bu nedenle her ırktan köpeklere tuzla köpek eğitimi merkezinde gerekli eğitimler veriliyor. Köpeklere verilen eğitimlerin başında temel itaat eğitimleri veriliyor. Temel itaat eğitimi tüm eğitimlerin temelini oluşturuyor. Temel itaat eğitimi almayan köpeklerin diğer eğitimlerde başarı göstermeleri mümkün olmuyor. Bu nedenle tuzla köpek eğitimi merkezinde öncelikle köpeklere temel itaat eğitimleri veriliyor. Temel itaat eğitimlerini başarılı bir şekilde tamamlayan köpeklere ileri itaat eğitimi veriliyor. Bu eğitim bir köpeğin alabileceği en üst seviyede eğitimdir ve bu eğitim sonrasında sahibine tam anlamı ile itaat eden köpekler haline geliyorlar. Tuzla köpek eğitimi merkezi köpeklerin eğitimlerinin yanı sıra bakımlarında da kaliteli hizmetler sunuluyor. Köpeklerin boy kilo ölçümleri, tüylerinin bakımları, tuvalet eğitimleri konusunda kaliteli bir hizmet sunuyor.

Temel İtaat Eğitiminin Özellikleri Nelerdir?

Temel itaat eğitimi köpeklere tasma ve kayış yardımı ile kontrolün eğiticinin elinde olduğu bir eğitim şekli olarak dikkat çekiyor. Temel itaat eğitimi ile birlikte köpeklere temel komut olan otur, kalk, yürü, koş ve bekle gibi temel komutlar öğretiliyor. Eğiticinin elinde bulunan kayış ve tasmanın gergin ya da serbest tutulması ile köpeklere ne yapmaları gerektiği öğretiliyor. Her ırktan köpeklere verilebilen bir eğitim olan temel itaat eğitimi diğer tüm eğitimlerinde temelini oluşturuyor. Temel itaat eğitimleri yaklaşık olarak 1 ay kadar sürüyor. 1 aylık sürenin sonunda temel itaat eğitiminde başarı elde eden köpekler bir üst eğitim olan ileri itaat eğitimine geçiyorlar. Belli bir başarıyı gösteremeyen köpekler yeniden temel itaat eğitimine tabi tutularak eksik olan yanları tamamlanıyor.

İleri İtaat Eğitiminin Özellikleri Nelerdir?

Tuzla Köpek Eğitimi

Temel itaat eğitimini başarılı bir şekilde sonuçlandıran köpekler tuzla köpek eğitimi merkezi tarafından ileri itaat eğitimine tabi tutuluyorlar. İleri itaat eğitimini temel itaat eğitiminden ayıran en önemli özellik eğitimlerde herhangi bir eğitim aracının kullanılmamasıdır. İleri itaat eğitiminde köpeklere temel komutlar olan otur, kalk, yürü, bekle ve koş gibi komutlar işaret ve ses ile veriliyor. Bu eğitim de temel itaat eğitiminde olduğu gibi her ırk köpeğe verilebiliyor. Eğitimin süresi 1 ay olup 1 ay süresi sonunda yapılacak testler ile köpeklerin istenilen düzeyde olup olmadığı kontrol ediliyor. Köpeklere verilen ileri itaat eğitimleri sessiz ve sakin bir eğitim alanında yapılması gerekiyor. Hareketli ve sesli bir alanda bu eğitimin verilememesinin nedeni köpeklerin dikkatinin dağılması ve eğitime konsantre olmakta zorluk yaşamasıdır. İleri itaat eğitimi sonunda köpeklere verilecek tuvalet eğitimlerinde de başarı oranı oldukça yüksektir. Çünkü köpekler temel ve ileri itaat eğitimi neticesinde itaat etmeye tam anlamı ile alıştıklarından tuvalet eğitimleri konusundaki komutlara da uygun hareket ederek eğitimi başarılı bir şekilde tamamlıyorlar. Bu eğitimler sonrasında köpekler sahiplerinin sözlerini dinleyerek yabancı kişilere de gitmiyorlar.

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Tuzla Köpek Eğitimi