Üsküdar Köpek Eğitimi

Üsküdar; İstanbul’un Anadolu yakasında olduğu bilinen bir ilçesidir. Üsküdar ilçesini kuzey kuzeydoğudan Ümraniye ve Beykoz çevrelerken, doğu tarafında Ataşehir, güney kısımdan Kadıköy ilçeleri, batıdan bakıldığında ise İstanbul Boğazı ile çevrelenmiştir. Boğaziçi sahilleri ise saraylar, yalılar, köşkler gibi yapılarla donatılmıştır. Üsküdar İstanbul’un yeşil alan denildiğinde en geniş yeşil alana sahip bölgesidir. Üsküdar’da birçok ilde görüldüğü üzere hayvan sevgisi büyük olan çok sayıda insan vardır.

Bazı kesimlerce sokak hayvanı olarak nitelendirilen hayvanları korumak adına çalışmalar yapılır. Sokak hayvanı denildiğince en çok akla gelen köpeklerdir. İlçe sınırları dahilinde köpek eğitimi veren, köpekleri korumak ve eğitmek amacı ile oluşturulmuş merkezler bulunur. Sadece sahipsiz köpekler değil sahipli köpekleri de koruma altına alabilmek için ayrı ayrı birimler ve yerler bulunmaktadır. Bu kapsamda Üsküdar köpek eğitimi konusunda temelinde koruma altına alma düşüncesiyle oldukça ileri görüşlü bir bölgedir.

Köpek Eğitimi Nasıl Alınmalı?

Köpeği için eğitim talebinde bulunanlar Üsküdar köpek eğitimi merkezlerinde talep etmeleri durumunda gereken desteği ve hizmeti bulabilir. Her köpek sahibi köpeğine evde kendisi veremeyebilir. Köpeğe eğitim verebilmek için belirli bilgi, birikim ve becerilere bunları aktarmak için uygun teknik bilgilere ihtiyaç duyulur. Bu varlıkları terbiye edebilmek bilgi ve tecrübe gerektirir. Ayrıca köpekle uğraşırken psikolojik olarak olumlu etkiler bırakabilmek adına iletişim konusuna da dikkat edilmelidir. Bunun temeli sakin ve sabırlı olmaktan geçer. Her alanda olduğu gibi köpek eğitimi alanında da uzmanlaşmış kendini bu alanda yetiştirmiş kişiler vardır.

Üsküdar Köpek Eğitimi ile Kazandırılan Beceriler Nelerdir?

Üsküdar Köpek Eğitimi merkezlerinde eğitim verebilecek kapasitede işinin uzmanı olmuş, köpeğin beceri edinme, gelişme ve itaat etme duyularını ona kazandırabilecek kişilerle hizmet verilir. Bu hizmet sağlanırken köpeğin sağlıklı bir eğitim alabilmesi için uygun ortam koşulları sağlanır. Beslenme konusunda da beslenme alışkanlığı kazandırılır. Veterinerler kontrolünde sağlık kontrolleri ve aşıları yapılır. Köpeğe eğitim verirken sahibi de izleyebilir ve izlerken hem eğitme konusunda hem de köpeği ile iletişim kurma konusunda bilgi edinir.

Köpek eğitimi denildiğinde sadece köpeğe otur kalk gibi komut eğitimi gelmemelidir. Yavru köpek annesinden ayrıldığı andan itibaren ilk olarak sosyalleşme eğitimi başlatılır. Çevre ile iletişim kurma barışık olma, insanlarla etkileşim sağlayabilme, diğer köpekler ve diğer canlıları tanıyarak verilen tepkileri kontrol altına alma ile ilk gelişimler kaydedilir. Bu şekilde köpeğin kendisini her ortama uyum sağlayabilecek rahatlığa gelmesi sağlanır. Verilen hizmetler temel itaat, ileri itaat, uzaktan itaat ve koruma eğitimleri gibi eğitim hizmetleri vardır. Bunlara ek İsteğe bağlı olarak iz takibi, yerden iz takibi, havadan iz takibi, yavru köpek eğitimi gibi sıralanabilecek birçok eğitim hizmeti yer alır. Bu eğitimler önemli mi? Sorunu aklına getirenler için yerine göre emniyet güçlerinin bile kullandığı köpeklere verilen eğitimler gündelik hayatta büyük önem taşır. Bazen hayat kurtaracak düzeyde bazen de özellikle polislerin arama yaparken kullandığı köpekler aldığı eğitimlerle bu başarıları gerçekleştirir. Eğitim alan bir köpekle iletişim kurmak eğitimsiz bir köpekle iletişim kurmakla karşılaştırıldığında büyük farklar gözlenir.

Köpeğim Eğitim Alırken Onu Görebilir Miyim?

Tabi köpeğe verilecek eğitim seçiminize bağlı ek eğitimler dışında tuvalet eğitiminden başlayarak ileri düzey itaat ve ek eğitimlerle zenginleştirilebilir. Bütün bu süreçler için belirli zamanlar gerekir. Köpeğinden ayrı kalmak istemeyenler eğitim sürecinde köpeğini görebilir. Nasıl bir eğitim aldığını, nasıl bir ortamda barındığını, ona nasıl davranıldığını görerek kendilerini rahatlatabilir ve köpeği ile arasındaki bağı koparmadan onu yakından takip edebilir.

etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Üsküdar Köpek Eğitimi